Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

"Szaman. Spektakl reporterski", czyli magiczna Syberia

29.10.2021

W ostatni piątek października warto wybrać się do OKSiR-u w Świeciu na spektakl "Szaman", o powrocie do własnych korzeni, poszanowaniu przodków i ich wpływie na nasze współczesne życie.

Czełutaj to wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najlepszych buriackich szamanów. Arunowi Milcarzowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika Mariotti, która miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni, bywa tam do dzisiaj, gdzie jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

"Szaman. Spektakl reporterski" to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Milcarza, prowokuje do uśmiechu.

Obsadę spektaklu stanowią Monika Mariotti i Arun Milcarz, którzy są też autorami scenariusza, a Monika Mariotti także reżyserem.  

Po spektaklu istnieje możliwość zakupu książki Aruna Milcarza pt. "Dotyk szamana", której fabuła pisana była równolegle ze scenariuszem spektaklu.


"Szaman. Spektakl reporterski", piątek 29 października, godz. 19.00, sala widowiskowa OKSiR w Świeciu. Cena biletu: 25 zł (w przypadku grup zorganizowanych powyżej 20 osób - 20 zł). Miejsca są numerowane, ilość ograniczona. Bilety dostępne w kasie kina Wrzos i na Biletyna.pl.

Szczegółowych informacji w sprawie zakupu biletów dla grup zorganizowanych udziela Hanna Górska – Pracownia Muzyki, Teatru i Kultury Słowa OKSiR: tel. 608 457 868, e-mail: hgorskaatoksir [dot] eu.