Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Urodziny "Faziego". Koncert upamiętniający zmarłego muzyka

17.03.2023

Wojciech "Fazi" Radtke był doskonale znany publiczności w Świeciu i nie tylko. Ze swoją nieodłączną gitarą grał koncerty w całym kraju, uczestnicząc w różnych projektach muzycznych. Zmarł po długiej chorobie w czerwcu ubiegłego roku w wieku 49 lat.

W 2018 r., Wojciech Radtke w ramach programu Żyj Kulturą zrealizował autorski projekt "Zatrzymać w czasie". Zgodnie z konceptem "Faziego", na płycie spotkali się przedstawiciele kilku pokoleń muzycznego Świecia.

Jesienią w studio OKSiR zapisali 8 utworów, w których Wojciech Radtke zagrał wszystkie partie gitarowe. Zaśpiewali Jerzy Seehaber i Marcin Yachoo Jaskulski. Akompaniowali im Tobiasz Staniszewski, Michał Biniecki, Leszek Czenkusz, Marcin Ziemka i Krzysztof Rubczak.

Muzykę do sześciu utworów skomponował Wojciech Radtke. Wisienką na torcie były jego trzy autorskie kompozycje instrumentalne.

Po śmierci muzyka, koledzy z jego środowiska pochylili się nad szkicami i zapisami, które zbierał m.in. na autorską płytę. Z zebranych fragmentów muzycy, znający gusta Wojciecha Radtke, skomponowali kilka utworów, które zaprezentują na marcowym koncercie.

Koordynatorem wydarzenia jest Michał Biniecki. Spotkanie poprowadzi Andrzej Gawroński.


Urodziny "Faziego", koncert odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Świeciu (dawny OKSiR). Bezpłatne wejściówki do odbioru w punkcie informacji CK.