Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Wystawa zdjęć przedwojennego Świecia

11.11.2021 - 30.11.2021

"Ludzie-Miejsca-Wydarzenia. Fotoreportaż z międzywojennego Świecia" to nazwa wystawy, którą do końca listopada można oglądać w izbie regionalnej.

Wystawa prezentuje uporządkowany czasowo wybór fotografii z lat 1919-1937, pochodzący z zasobów Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej OKSiR i zbiorów prywatnych.

Zobaczymy zdjęcia pamiątkowe, oficjalne, okolicznościowe, prasowe, portretowe oraz dokumentacyjne. Odpowiadają one na pytania kogo, co, gdzie i przy jakich okazjach najczęściej fotografowano. Przywołują również – często już nieistniejące – istotne fragmenty miejskiego otoczenia, dokumentują jego rozwój, znaczące inwestycje oraz problemy społeczne.

Zobaczymy na nich przede wszystkim znanych reprezentantów elit – przedstawicieli władz samorządowych, wojskowych, centralnych, miejscowych towarzystw, organizacji, ugrupowań politycznych, a także nieznanych już z imienia i nazwiska mieszkańców Świecia, których przedstawiono podczas pracy lub w czasie wolnym.

Wystawa przybliża ponadto integrujące lokalną społeczność inicjatywy, świadectwa zaangażowania religijnego oraz kulturę, sztukę i sport.

Wystawę można oglądać do 30 listopada w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, ul. Kopernika 2, od wtorku do piątku w godz. 10.00-17.00. Wstęp wolny.