Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Biedronka buduje kolejny sklep. Idzie na wojnę z Dino?

Andrzej Pudrzyński
24 czerwca, 18:52
Polskie Dino i portugalska Biedronka przypuściły zmasowany atak na powiat świecki. To, co cieszy klientów, martwi właścicieli małych sklepów.
Kilka tygodni temu rozpoczęła się budowa Biedronki w Warlubiu
Fot. Andrzej Pudrzyński

- Kiedy powstało Dino, w Osiu padły trzy czy cztery sklepy – powiedział Extra Świecie Jacek Chmarzyński, przedsiębiorca i handlowiec z Osia i radny sejmiku województwa.

Do tej pory właściciele wiejskich sklepów mogli spać względnie spokojnie, bo ich klienci, owszem, jeździli raz w tygodniu na większe zakupy do Świecia, ale podstawowe produkty kupowali codzienne u nich. Teraz to się zaczyna zmieniać, odkąd po sąsiedzku, jak grzyby po deszczu, zaczęły wyrastać kolejne sklepy z logo Dino lub Biedronki.
Partner strategiczny działu Biznes

Niedawno w Polskim Konopacie (gmina Świecie), niedaleko trasy Świecie-Tuchola koło skrzyżowania na Terespol i Drozdowo, powstał ósmy sklep Dino w naszym powiecie. Prace zakończono kilka tygodni temu, ale nadal nie został otwarty. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, powodem są przedłużające się kontrole inspektora nadzoru budowlanego, sanepidu i straży pożarnej.

Dziewiąty sklep jest w trakcie budowy przy ul. Leśnej na osiedlu Nadwiślańskim II w Nowem (prace mają zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia).

Dino Polska nie udziela informacji na temat swoich planów inwestycyjnych. Jednak, jak wynika z naszych informacji, dziesiąty sklep ma powstać w Sulnowie pod Świeciem, tuż koło ronda i odchodzącej od niego drogi, która prowadzi w kierunku strefy inwestycyjnej Vistula Park II i Sulnówka.

Dino w Polskim Konopacie czeka aż inspektor budowlany, sanepid i straż pozwolą na jego otwarcie / Fot. Andrzej Bartniak

Wcześniej sklepy Dino otwarto w Grucznie, Osiu, Bukowcu, Dolnej Grupie, Laskowicach, Drzycimiu i Świekatowie.

Powstają one według podobnego schematu. Mają też zbliżoną powierzchnię sprzedaży - około 400-500 m kw. Pozwala to na szybką realizację kolejnych inwestycji. A te prowadzone są z rozmachem w całym kraju. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Dino zbudowało 39 nowych sklepów (w sumie ma ich blisko 1,3 tys.).

Dino wyrasta na coraz większego konkurenta Biedronki, portugalskiego giganta, który ma w Polsce 3 tys. sklepów, podbierając jej klientów w małych miastach i na wsi.
REKLAMA

Strategia Dino jest prosta – po co ktoś ma jechać z Laskowic, Gruczna czy Bukowca do Biedronki w Świeciu, skoro może zrobić zakupy w mniejszym wprawdzie, ale dobrze zaopatrzonym Dino u siebie na miejscu.

Biedronka zorientowała się, że może stracić pozycję na rynku i również zaczęła budować sklepy na terenach wiejskich. Są one mniejsze niż w miastach, nie tylko od tych w Świeciu, ale też w Nowem.

 Ze względów operacyjnych i biznesowych nie komunikujemy z wyprzedzeniem potencjalnych planów związanych z otwieraniem lub zamykaniem placówek

Pobudowany w 2017 r. market przy ul. Bydgoskiej w Nowem ma nieco ponad 800 m kw. powierzchni sprzedaży, a otwarty w tym samym roku sklep w Osiu 650 m kw. Jernoimo Martins coraz częściej buduje właśnie sklepy o podobnej wielkości lub niewiele większe niż Dino, aby walczyć z polską siecią o klientów na wsi.
REKLAMA

Biedronka ma w powiecie świeckim 7 sklepów, z czego cztery w Świeciu oraz po jednym w Nowem, Osiu i Pruszczu. Wkrótce dołączy do nich market w Warlubiu, budowany przy zjeździe z ronda na drodze krajowej nr 91 w kierunku Kościerzyny. Prace od kilku tygodni idą pełną parą, ale nie wiadomo, na kiedy zaplanowano otwarcie.

- Ze względów operacyjnych i biznesowych nie komunikujemy z wyprzedzeniem potencjalnych planów związanych z otwieraniem lub zamykaniem placówek – informuje biuro prasowe Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

Firma nie udziela również informacji o ewentualnej budowie kolejnych sklepów w powiecie świeckim.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (14)

Poproszę biedronkę na Bony , Bolesława lub Kazimierza 

Odpowiedzi: 0

Dobry punkt. 

Odpowiedzi: 0

o właśnie przydałaby się biedronka na górnych mariankach

Odpowiedzi: 1

no toć mata niedaleko i do lidla, i tesco i biedry

Odpowiedzi: 1

taaaak mamy ale z powrotem trza pod górę dzwigać na mariany

Odpowiedzi: 0

Na górnycyh Mariankach przydałby się drugi Multibox. Na pewno byłoby tam pełno ludzi. Teraz żeby zrobić zakupy trzeba zrobić niezły kawałek

Odpowiedzi: 0

Coś na górnych Mariankach by się przydało tma mieszka wyższa sfera miasta kasa by się zgadzała z zakupów. Kto patrzy na ceny ten dno

Odpowiedzi: 0

Mówi się, że kapitał nie ma narodowości.To prawda, ale właściciel kapitału już MA NARODOWOŚĆ. Cóż, tylko życzyć powodzenia Polakowi - właścicielowi i twórcy potęgi DINO :) 

Odpowiedzi: 0

W imieniu moim i moich Kolegów,,drobnych ''sklepikarzy bardzo dziękuję naszej kochanej władzy i nie wiem komu jeszcze,że pozwalają wchodzić ,,obcym'' na nasz teren....Właściciel Biedronki nie musi martwić sie o kasę,na ile można byś pazernym...Czy nie wystarcza mu jej??!!!Ile jeszcze ich ,ile marketów jeszcze wpuści władza na nasz teren ..Dino...???!!!Żeby nas małych wszystkich wykończyć!!??I tak jest ciężko...a teraz nie pozostaje nic innego jak zamknąc interes i na ,,garnuszek do państwa...Panie Wójcie...aż tak Pan potrzebował kasy(bo podejrzewam,że bez łapówki sie nie obyło)bbl

Odpowiedzi: 3

Czas zakasać rękawy i iść na produkcję.

Odpowiedzi: 0

Podejrzewam że zarówno Dino jak i Biedronka będą zatrudniać pracowników , zawsze możesz się zatrudnić

Odpowiedzi: 0

Przecież  jedyny to był wasz przyjaciel

Odpowiedzi: 0

Do anonima:

Że niby wójt wziął łapówkę?

Ciekawe za co? Dla tej działki w Warlubiu Rada Gminy uchwaliła plan miejscowy pod sklep handlowy, więc wniosek, że cała Rada wzięła łapówkę? 

Nic tu nie odbyło się po cichu, bez wiedzy mieszkańców gminy.

Odpowiedzi: 1

Winny się  tłumaczy.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz