Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Arnold, Adriana, Elżbieta
 • umiarkowane opady deszczu
  Dzisiaj:
  18°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  24°C / 14°C

Biedronka podnosi pensje. Co na to Lidl i Kaufland? Jak płacą w sklepach w Świeciu i okolicach?

Andrzej Pudrzyński
27 grudnia, 08:43
Spółka Jeronimo Martins Polska pochwaliła się, że zrobił pracownikom noworoczny prezent - od stycznia 2020 r. otrzymają podwyżki. W którym markecie w naszym powiecie zarabia się najlepiej?
Od stycznia 2020 r. doświadczony sprzedawca-kasjer w Biedronce zarobi 3,2-3,6 tys. zł brutto, nie licząc premii
Fot. JMP

Partner strategiczny działu Biznes


W powiecie świeckim działa 7 sklepów sieci Biedronka: cztery w Świeciu oraz po jednym w Nowem, Osiu i Pruszczu. Od 2020 r. podwyżki dla sprzedawców-kasjerów, kasjerów i pracowników sklepów wyniosą od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Dokładna kwota zależy od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji (o 150-500 zł w wzrosną też pensje w centrach dystrybucyjnych).

Tym samym od stycznia 2020 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3 050 zł do 3 200 zł brutto - czytamy w komunikacie spółki.

Płacowa ofensywa Biedronki

Mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. I tak w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2020 r. wyniesie od 3 200 zł brutto w mniejszych miejscowościach do 3 650 zł brutto w największych miastach.

Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (o 70 zł więcej niż do tej pory).

Lidl i Kaufland liczą, ile dołożyć

Inne sieci obecne w Świeciu nie zamierzają pozostać w tyle. Lidl zapowiada zmiany w wynagrodzeniach w 2020 r., ale o szczegółach poinformuje w lutym.

Pracownicy tej sieci dostają obecnie od 3 100 zł do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy od 3 250 do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach 3 450 zł - 4 350 zł brutto. Podobnie jak w Biedronce, wynagrodzenie zależy od lokalizacji sklepu i kosztów życia w danej miejscowości. Najwięcej sieci płacą w dużych miastach.
Partner działu Biznes

Nowo zatrudniony pracownik Kauflandu zarabiał w 2019 r. od 2 600 do 3 400 zł brutto. Potem pensje systematycznie idą w górę w zależności od stażu pracy.

Od 2020 r. rośnie najniższa krajowa, więc zapewne Kaufland również podniesie wynagrodzenia. Jak się dowiedzieliśmy, firma pracuje nad regulacjami płacowymi. Szczegóły mają zostać podane w marcu.

Praca w handlu w powiecie świeckim. Gdzie jest najepiej?

Ile zarabia się w innych sieciach obecnych w powiecie świeckim - Dino, Polomarkecie, Tesco – a także w lokalnych sklepach, które nie należą do wielkich koncernów? O tym wkrótce. Czekamy również na Wasze opinie. Czy i na jakie dodatkowe bonusy możecie liczyć oprócz pensji? Jakie sklepy, Waszym zdaniem, oferują najlepsze warunki płacy i pracy?

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (26)

A w Mondi będą sie targować do maja na koniec trzeba liczyć na łaskie kierownika wydziału może rzuci z 50 zł

Odpowiedzi: 1

Znaj laske Pana, dostaniesz 55zł

Odpowiedzi: 0

100zł brutto podwyżki i tak jest nieodczuwalne. Na czysto z tego jest coś około 65zł. Więc co najwyżej pokryje to różnice rosnących cen w sklepach, a nie jakość życia. Podwyżka 300zł brutto da się już jakoś odczuć

Odpowiedzi: 0

Szkoda, że w sieciach polo nie chcą dac  podwyżki nie dość że coraz mniejsza liczba pracowników człowiek pracuje za 5 osób to na dodatek pensja jest najniższa krajowa niby jest ta premia i te stażowe l  ale co z tego jak wypłata nawet nie wynosi 2tys.. To jak to jest liczone?? Pracownik pracujący 10lat ciągle zarabia tyle samo, A wymagania coraz większe pracują jako sprzątaczki kasjerzy i jeszcze towar robią szkoda że człowiek ma tylko 2 pary rak....  Jaka to jest motywacja  dla pracownika??? Jaki to jest szacunek??

Odpowiedzi: 1

Hanka  musi mieć nową torebkę za 25 tyś Świecie.

Odpowiedzi: 1

No a jak :D

I potem na nowego mercedesika :D

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z opinią o sklepach Polo Market.To jest obóz pracy!!! Panie muszą wykonywać 10 zawodów w jednym, siedzą na kasach po kilka godzin i nawet czasu pierdnąć nie mają i chociaż to nie ich winna muszą wysłuchać często chamskie uwagi klientów że np. mało kas otwartych

Odpowiedzi: 0

Dziadostwo . Władza wozi się Mercedesami i Hudajami w Polo Market a Kadry zarabiają mniej niż na kasjerki . Omijać z daleka ten syf !!!  Świecie. Polo Market.

Odpowiedzi: 3

Całkowita prawda !

Odpowiedzi: 1

Ojtam ojtam nie narzekajta, przecie luxusowe osiedle a'la holyłód bedzie ta mieli. 

Odpowiedzi: 0

Bo kadry robią  mniej niż kasjerki ;)

Odpowiedzi: 0

Teraz świerza osoba co przyjdzie do Polo Market  dostanie na rękę 1877 zł. Więcej niż te osoby co  pracują już wiele lat !!! I na dodatek po Studiach.  Kpina !!!!

Odpowiedzi: 1

Mam pytanie a jakie trzeba studia skończyć aby móc pracować w Polo na kasie i przy rozkładaniu towaru? 

Odpowiedzi: 0

Pracowncy Biedronki  w Osiu ,Nowem i w Pruszczu  zarabiają  mniej, bo to mniejsze  miejscowości, czy to przypadkiem nie podchodzi  pod  artykuł o dyskryminacji, ja nie wiem,ja tak tylko dyrekcję  grzecznie  pytam ,bo zdaje się  że  żołądki  mamy takie  same.

Odpowiedzi: 0

W Świeciu? Jeśli o handel chodzi to najlepiej płaci Mediaexpert. Ciężko uzyskać oficjalne informacje o zarobkach w tej firmie, bo nie są do końca jawne,  ale oscylują w okolicach 4 - 7 tys. Zł brutto, jednak uzależnione są od wyników.  

Odpowiedzi: 0

Biedronka, Lidl wciąż się lucytują kto da więcej pracownikowi. I dobrze bo pracy tam jest naprawdę sporo. Ale. Wciąż podają zarobki dla dużych miast i na pełnym etacie a nie mówią o tym, że gro pracowników zatrudnionych jest na 3/4 etatu. I już zarobki są odpowiednio mniejsze.

Odpowiedzi: 0

W Dino masakra. Ludzie tyrają za trzech, a zarobki masakrycznie niskie . Wyzysk!!! Na święta premia- uwaga aż 50 zł brutto.

Odpowiedzi: 0

W Kauflandzie zarobki są na poziomie 2900 brutto w małych miastach plus dodatek jak nie chorujesz 400 brutto. Robotę robisz za 3 będąc sam na dziale bo grafiki są tak rozciągane że po jednej osobie się da ciągnąć to jakoś. Gazetek masz z 5 w tygodniu do zrobienia, palet tyle że przerzucasz po 10 do 15 ton dziennie. Po podwyższeniu w Kauflandzie robisz za najniższą krajowa i jeszcze negocjują z solidarnością czy coś dadzą rady sypnąć. Około 30 % ludzi co sklep odeszło. Nie ma kim robić towaru tyle że się nie da go przerobić. Wiec niech ludzie dadzą pieniądze bo nie będzie już kim robić bo już ledwo każdy sklep ciągnie i pójdą z torbami jak Tesco.

Odpowiedzi: 2

W jednym korpo w CSW ciągle potrzebują. Możesz się zwolnić i iść robić za najniższą na zmiany w świątek i piątek.

Odpowiedzi: 0

Ta firma to żenada  na podwyżki nie mają ale na kupno kolejnego sklepu w krakowie kasa jest  ( i hasło ciągłego jadą  żygać się chce dlatego pracownicy spiepszają i odchodzą z pracy )  NOWY PRACOWNIK DOSTAJE TYLE SAMO CO  PRACOWNIK PRACUJĄCY OD LAT 

Odpowiedzi: 1

Szczera prawda pracujemy dłużej niż 15 lat i co nawet stażowego nie ma szkoda gadać odejść być może bo dłużej już się nie da 

Odpowiedzi: 0

Ludzie przecież to nie podwyżki w Biedronce  tylko podniesienie do najniższej krajowej !!! A jeszcze zaczęły się zwolnienia...

Odpowiedzi: 0

Kochanie gdyby w Biedronkach było tak super  zarobki odpowiednie to mieliby pracownikow ogłoszeń o pracę pełno w biedronkach ciagle nowe twarze pracownikow brak 

Odpowiedzi: 0

głupoty podane w artykule,z wizji" wzięte dane...robia z ludzi "muly" robocze a płaca ledwo 3 tys brutto...szok jak można takie bzdety pisać nie potwioerdzone przez pracowników /no oczywiście będą milczeć bo będą sie bali mówić.../ więć może wogóle nie pisać i nie wnerwiać

Odpowiedzi: 0

Wszędzie płacą tak samo marnie dlatego ciągle szukają pracownikow  pisać mogą wiele uczciwą pracą  to z 2000 lub 2300 zarobisz tylko po co piszą brednie 

Odpowiedzi: 0

Oj brednie, pracuję w jednym z Marketów ludzi mało, towaru pełno do wyłożenia, market do fejsowania i praca na kasie, na czysto wychodzi 1900+400 dodatek za nie chorowanie...po co takie kity ludziom wciskają? 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz