Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Jak zarabiać to w powiecie świeckim. Jesteśmy w czołówce w regionie

Andrzej Pudrzyński
19 sierpnia, 07:59
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zarobków w naszym kraju w 2018 r. Jak wypada powiat świecki?
Według GUS mieszkaniec powiatu świeckiego zarabiał w ubiegłym roku średnio 3 tys. zł na rękę
Fot. 123RF

W porównaniu z mieszkańcami innych powiatów w województwie kujawsko-pomorskim zarabiamy nieźle. Średnia pensja w wysokości 4 170 zł brutto daje nam trzecie miejsce. Najlepsza sytuacja była w powiatach bydgoskim (4 209 zł) i golubsko-dobrzyńskim (4 313 zł).

W ubiegłym roku najgorsze zarobki były w powiecie lipnowskim – 3 491 zł.
REKLAMA

Najlepiej w naszym województwie przedstawiały się zarobki w dwóch największych miastach, czyli w Bydgoszczy i Toruniu. W tym drugim zresztą o 150 zł lepiej (Toruń - 4 629 zł, Bydgoszcz - 4 481 zł).

To i tak jednak daleko do krajowych prymusów. Spośród powiatów najlepiej zarabia się w powiecie lubińskim (woj. dolnośląskie), gdzie przeciętne wynagrodzenia wyniosły 7 915 zł. 

Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców najlepiej starać się o pracę w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie), bo to lider w skali kraju. Średnia pensja wynosiła tam 8 121 zł, a w Warszawie, która zajmuje drugie miejsce - 6 433 zł.
REKLAMA
Średnie krajowe wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 4 835 zł. W zestawieniu GUS wszystkie kwoty podano brutto, łącznie z zaliczkami na podatek dochodowy i ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Dane o zarobkach nie obejmują podmiotów gospodarczych do dziewięciu pracowników.

Pensja 4 170 zł brutto to około 3 tys. zł na rękę. Oczywiście to średnie uposażenie mieszkańca powiatu świeckiego, na które składa się zarówno wynagrodzenie kogoś, kto zarabiał w 2018 r. najniższą krajową wynoszącą 1 530 zł netto, jak i tego, kto miał 4,5 tys. zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Jakie jest Wasze zdanie? Ile powinna wynosić średnia pensja?

Komentarze (4)

2250 pln ale nie brutto tylko netto i więcej 

Odpowiedzi: 0

Uważam, że 3500 netto

Odpowiedzi: 0

Jeżeli weźmie się pod uwagę zarobki świeckiej "elyty" to rzeczywiście średnia zwala z nóg.

Odpowiedzi: 1

No z czegoś ta średnia się bierze.. Muszą brać pod uwagę jak to ww 'elytę'. A poza tym nie biorą pod uwagę przedsiębiorców którzy mają poniżej 10 pracowników a myślę w naszym powiecie jest bardzo dużo takich podmiotów gospodarczych.. Eh te statystyki. Moim zdaniem rodzina powinna mieć minimum te 5-6 tys netto na życie - a nie jak to w większości przypadków zarabia się na przeżycie.. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz