Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Kolejna firma przeprowadza się na tereny inwestycyjne w Sulnowie. Zatrudni 30 osób

Andrzej Pudrzyński
31 lipca, 19:22
W strefie Vistula Park II w Sulnowie koło Świecia przybywa coraz więcej firm. Spółka Mazur wydzierżawi ponad 3,5 ha i zainwestuje 7,4 mln zł.
Większość działek w Vistuli Park II jest już wydzierżawiona lub kupiona
Fot. UM w Świeciu

Może nie widać jeszcze tego po zabudowie, bo między poszczególnymi zakładami jest sporo pustych działek, ale większość z nich jest już sprzedana lub wydzierżawiona. Z 19,5 ha wolne zostało 6,5 ha.

- Liczę, że niedługo i te działki znajdą chętnych. Z kilkoma firmami prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie lokalizacji ich zakładów na Vistuli II. Codziennie odbieram telefony od przedsiębiorców zainteresowanych tym terenem – mówi Monika Budzowska, kierownik wydziału gospodarki i rozwoju Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Niedawno gmina ruszyła z zakrojoną na dużą skalę promocją Vistuli. Przy autostradzie A1 oraz drogach krajowych i wojewódzkich w kierunku Bydgoszczy, Torunia i Tucholi stanęły wielkie banery. Reklamy pojawią się też w kilku miastach województwa.

Trzymiesięczna kampania reklamowa ma kosztować 133 tys. zł, z czego gmina Świecie z własnego budżetu wyłoży tylko 20 tys. zł. Reszta to dotacja unijna.

W Vistuli Park II już pobudowało swoje siedziby, jest w trakcie ich budowy lub niedługo ją rozpocznie 9 przedsiębiorstw, m.in. drukarnia, zakład elektryczny, firma budowlana oraz producenci architektury ogrodowej i naturalnych jelit dla przemysłu mięsnego.

Wkrótce dołączy do nich firma Mazur mieszcząca się obecnie przy ul. Sportowej w Przechowie, producent szklanych wykładzin wykorzystywanych do renowacji sieci kanalizacyjnych.
REKLAMA

Firma chce wydzierżawić 3,6 ha i jesienią tego roku rozpocząć budowę zakładu, w którym znajdzie zatrudnienie 30 osób. Docelowo Mazur zamierza zainwestować 7,4 mln zł w postawienie hal produkcyjnych i magazynowych oraz biura.

- Okres dzierżawy wynosi dziesięć lat, a w każdym przypadku, gdy jest on dłuższy niż trzy lata, zgodę muszą wyrazić radni – wyjaśnia Monika Budzowska.

Radni nie mieli obiekcji. Na lipcowej sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Miasto kupiło dodatkowe 4 ha ziemi, więc wkrótce tereny inwestycyjne w Sulnowie powiększą się do blisko 24 ha.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (8)

Brawo.

Odpowiedzi: 0

 Koszt trzy miesięcznej kampanii ma wynosić 133 tyś zł. Z czego Świecie zapłaci tylko 20 tys. Prosiłbym, żeby ogladącze zaślepieni, przez reżimową TVPiS przejrzeli na oczy. 

Odpowiedzi: 2

Przecież te pieniądze z UE też pochodzą między innymi z Polski. Od tego roku Polska wpłaci więcej do budżetu UE niż może wyciągnąć. Po drugie o pieniądze z UE trzeba wnioskować. Sam przejrzyj na oczy. PS. nie jestem zwolennikiem socjalistów z POPIS. POZDRAWIAM 

Odpowiedzi: 0

Widzę zaślepiony motłoch oglądający tvpis jest bardzo aktywny. Ogórkowy poziom...

Odpowiedzi: 0

Jakiś Ty głupi z tym reżimem,  nie podoba więc to maszcszczujnie tvn 24, młody zapewne i totalnie oglupialy nienawisciav

Odpowiedzi: 1

Pojechałeś jak babka na odpuście!

Odpowiedzi: 1

Ty od babki na odpuście się odczep , niejedna babka jest mądrzejsza od niejednego yntelektualisty,  z elyty PO, bo przezyła horror biedy za komuny, gdzie każdą złotówkę odwróciła dwa razy zanim dziecku kupiła loda lub ciastko.

Odpowiedzi: 0

Ja też mieszkam w Świeciu, daj sobie spokój z tymi porównaniami do komuny bo jak pójdziemy dalej to powiem, że za Bolesława Chrobrego nawet lodów nie było, a my tak czcimy króla. Czy ty mieszkańcu nie widzisz, że rząd cię oszukuje. Błagam nie musisz uwielbiać peło nawet miej ich w d..., ale teraz rządzą  takie cwaniaki i cyniki że głowa boli. Błagam opamiętaj się.   

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz