Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogdan, Borys, Wawrzyńiec
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  22°C / 21°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  26°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C

Król styropianu

Andrzej Bartniak
11 lutego, 18:29
Gdy przed blisko 30 laty Henryk Piotrowski otwierał swoją wytwórnię, nie przypuszczał, że w kolejnych dekadach ten materiał ociepleniowy zrobi taką karierę, a jego firma będzie zaopatrywać odbiorców w czterech województwach.
Henryk Piotrowski w magazynie gotowych wyrobów
Fot. Andrzej Bartniak

W 1991 r., gdy Henryk Piotrowski ze Świecia uruchamiał linię do produkcji styropianu, materiał ten był już wykorzystywany w budownictwie, ale nie na taką skalę, jak dzieje się to dziś. Niektórzy przewidywali jednak, że za jakiś czas to się zmieni. Stawki za ogrzewania ciągle szły w górę i stanowiły coraz ważniejszy element kosztów utrzymania lokali.

W efekcie zaczęto inaczej patrzeć na izolację, która do tej pory traktowana była po macoszemu. Jeżeli już ktoś ocieplał dom, to warstwa styropianu lub rzadziej wełny mineralnej, znajdowała się w szczelinie między murami.

- Do produkcji styropianu zachęcił mnie znajomy z Bydgoszczy - wspomina świecki przedsiębiorca. - Korzystając z jego doświadczenia zrobiłem własną linię produkcyjną. Nie jest to bardzo skomplikowana technologia. Jednak, jak we wszystkim, potrzebna jest specjalistyczna wiedza.
Partner strategiczny działu Biznes

Produkcja odbywa się w zakładzie przy ul. Chmielniki w Świeciu. Po kilku latach zakład powiększył się o kolejne budynki. Największy z nich to magazyn gotowych wyrobów.

Na początku działalności wśród odbiorców dominowali lokalni drobni inwestorzy. Z czasem te proporcje zaczynały się przesuwać w kierunku dużych firm budowlanych i hurtowni.

- W naszym województwie jest wyjątkowo duże nasycenie zakładów podobnych do mojego, dlatego trzeba szukać klientów trochę dalej - tłumaczy Henryk Piotrowski. - Oczywiście mam na myśli tych dużych odbiorców, czyli firmy budowlane i hurtownie. Większa część produkcji trafia do województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Partner działu Biznes

Zakład, zatrudniający 15 osób, może w ciągu doby wyprodukować nawet 400 m sześc. styropianu. Takie wyniki osiągano w latach 2006-2008, gdy miał miejsce wielki boom w budownictwie.

Omawiając tendencje w budownictwie  warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element. Przed kilku laty najlepiej schodził styropian o grubości 10 i 12 cm. Teraz zwykle zamawiany jest ten o grubości 14 i 18 cm.

Produkcja styropianu to nie jedyne pole, na którym realizuje się przedsiębiorca. Można u niego zamówić także linię do produkcji tego materiału ociepleniowego.

- Całość, w pełni zautomatyzowana, kosztuje w granicach 1,3-1,5 mln zł - mówi Henry Piotrowski. - Do jej obsługi wystarczą trzy osoby.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (30)

Ale firma to nie tylko szef a gdzie pracownicy ci na to pracują 

Odpowiedzi: 4

Każdą firmę tworzą ludzie :). I każdy powinien być dumny, że jest częścią tego sukcesu. 

 

Odpowiedzi: 0

99 % sukcesu firmy to szef. Pracownik dziś jest jutro go nie ma a szef jest zawsze. 

Odpowiedzi: 0

Widać kolejny zwolenik czerwonej gwiazdy myślący ze to robotnicy są źródłem sukcesu. A pracodawca to zwykły złodziej 

Odpowiedzi: 0

Kazdy kto uważa z jest super pracownikiem. To niech otworzy firmę, (już tu zacznie się problem bo okaże się że nie ma pomysłu na siebie i zacznie podglądać innych) zatrudni pracowników i niech pokaże jak ich super traktuje. Tzn inaczej, niech pozna to  z drugiej strony. I wtedy można się wypowiadać. Bo zazywaczaj każdy szef był kiedyś pracownikiem ale pracownik szefem nie. Więc po co się wypowiadać w nadmiarze. 

Odpowiedzi: 0

Pracownicy są dumni gdy kasa na wypłatę się zgadza. Zdjęciami dzieci się nie karmi i pier...nie o dumie prestiżu i innych farmazonach to jest dobra dla dzieci w przedszkolu.

Odpowiedzi: 0

Pracownicy wykonują tylko polecenia ,od myślenia i ponoszenia ryzyka jest tylko szef

Odpowiedzi: 0

Pracownicy często wykonują czynność której sami do końca nie rozumieją. Nie ponoszą nigdy ryzyka i odpowiedzialności za firmę. Są wazni, ale nie oni to inni. A jeśli jest ktoś bystry, odważny, inteligentny, umiacy ryzykować nie martwcie się bo on ma własną firmę i nie pracuje u kogoś. 

Odpowiedzi: 0

Styropian to najgorsze zło jakie powstaje. Produkują nowy a ze starym nie wiedzą co robić.

Taniej jest wyprodukować nowy niż poddać recyklingowi stary.

Hajs się zgadza, śmieci produkowane, a nikt ze starym nic nie robi.

W czasach gdzie ludzie zaczynają dbać o środowisko takie firmy to najgorsze zło.

Odpowiedzi: 4

Widać że nie wiesz od tego jest młynek i się milel. Odpady

Odpowiedzi: 0

No więc, jakieś propozycje? Oprócz narzekania...a czym masz ocieplony dom, słomą?

Odpowiedzi: 1

Wełną mineralną

Odpowiedzi: 0

Recykling sie dodaje do bloków paniw kolego i wtedy chajs sie zgadza 

Odpowiedzi: 0

Najgorsze zło to twój debilizm brak wiedzy i prostactwo ;) 

Odpowiedzi: 0

Niezły krol 400m3 na dobe to raptem  4 samochody,  tyle to zamawiają duzi  klienci , to jakas popierdułka  a nie król

Odpowiedzi: 0

Proszę spróbować oddać resztki styropianu do POD. Jako odpad niebezpieczny nigdzie nie jest przyjmowany. Mowa oczywiście o styropianu budowlanym

Odpowiedzi: 1

Nie wiem ja oddałem styro budowlany do pszoku.

Odpowiedzi: 1

Hahaha co bredzisz czlowieku ludziom brak wiedzy dokładnie jak tobie zastanów się co mowisz recykling styropianu jest wykorzystywany nie będę się rozpisywał bo to sensu nie ma popytaj poszukaj a okaże się że sąsiad robi posadzki weźmie od ciebie śmieci po ociepleniu wykorzysta granulat 

Odpowiedzi: 0

Znam osobiście panów kierowców od Piotrowskiego bardzo mili i uczynni serdecznie wszystkich pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

Z tymi pracownikami to bym się tak nie rozpędzał bo o dobrych jest trudno i nie można mówić jak ten to inny chyba że wykonywana czynność  to wyciskanie guzika.

Odpowiedzi: 0

Heroizm szefów i wielkie poświęcenie z ich strony, żeby utrzymać dla nas miejsce pracy, no i ciągłe dokładanie do interesu jest dla mnie wielką tajemnicą. Najlepsza praca jest w corpo, tu są zasady, dobre nawyki, pracownik ma prawa wg. kodeksu pracy. U prywaciarza lokalnego jest tylko generatorem kosztów i pochłaniaczem zysków. Sami się wyniszczacie wielcy właściciele 5 osobowych, wielkich firm, przez chorą konkurencję i myślenie, że mała firemka zapewni wam dostatnie życie, a inwestycja w rozwój to mrzonka, bo te darmozjady i tak wszystko poniszczą, co im się kupi. No to się kupuje: im narzędzia pracy z biedronki, a sobie lexusa. 

Odpowiedzi: 3

 Kodeks pracy w corpo? Lizanie tyłków obcokrajowcom (właścicielom) przez pseudo menedżerów....to  trzeba lubić

Odpowiedzi: 0

Kodeks pracy nie jest stworzony dla małych przedsiębiorstw to po pierwsze. Po drugie przedsiebiorca ponosi koszty dni wolnych od pracy urlopów czy zwolnień, więc musi jakoś wypracować pracownikami te środki. Po trzecie kij ma dwa końce. Może pracownik nie dba o narzedzia, więc otrzymuje słabej jakości a jesli tak nie jest to słabymi narzędziami przedsiębiorca daleko nie zajedzie.

Proponuję zająć się biznesem i zobaczyć jak jest fajnie.

Odpowiedzi: 0

To może napisz jeszcze w którym corpo jest tak cudnie i wspaniale, bo ty chyba nie wytrzeźwiałeś albo  na amfie jedziesz że tak głupio pierdo...sz

Odpowiedzi: 0

Taki styropian to ma wzięcie tylko w Polsce , na Zachodzie króluje typ styrodur produkowany pod dużym ciśnieniem i na wytlaczarkach jest o wiele wytrzymalszy i jego izolacyjność wyższa ale w Castoramie dużo droższy od normalnego Widziałem że stosują go do izolacji apartamentowców ,może ten pan pomyśli o produkcji styroduru

Odpowiedzi: 1

Nie wiem czy byłeś kiedy kolwiek za granica, jedno wiem bzdury gadasz. na zachodzie odchodzą od grafitu styrodur tylko fundamenty a tak kładą biały styropian 

Odpowiedzi: 0

Króla na prezydenta byłby lepszy na 100%

Odpowiedzi: 0

styropian co sie nadaje na oborę... prześwit że zaćmienie słońca można oglądać ;)

Odpowiedzi: 0

Szef wszystkich szefów, otoczył się ludźmi którzy wierzą w, niego jak w Boga i robi interes 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz