Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  20°C / 19°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Świecie chce sprzedać udziały w ciepłowni za ponad 6 mln zł

Andrzej Pudrzyński
28 sierpnia, 22:55
W piętnastą rocznicę prywatyzacji Zakładu Energetyki Cieplnej, miasto chce sprzedać resztę udziałów. O ile zgodzą się na to radni.
Jeśli radni wyrażą zgodę na sprzedaż udziałów, Veolia Północ będzie miała 100-procentowy pakiet
Fot. Andrzej Bartniak

W 2002 r. ZEC, należący dotąd w całości do gminy, został sprywatyzowany, a większość udziałów wykupiła firma Praterm. Samorząd zachował pakiet udziałów, który jednak systematycznie topniał.

Wbrew obawom części załogi i radnych, prywatny właściciel (w 2009 r. Praterm zmienił nazwę na Dalkia, a od 2015 r. firma działa pod nazwą Veolia) nie doprowadził miejskiej ciepłowni do ruiny, a wręcz przeciwnie - sporo zainwestował w jej modernizację.

Od 2007 r. Świecie stało się regionalnym centrum zarządzania północnej grupy spółki. Reorganizacja pociągnęła jednak za sobą zwolnienie około 20 proc. załogi.   

Obecnie w Świeciu znajduje się zarząd Veolii Północ, w skład której wchodzi jeszcze sześć innych ciepłowni, m.in. w Bytowie, Gniewie i Sztumie.

Gmina ma jeszcze 6,8 proc. udziałów spółki, wartych około 6,2 mln zł. W ubiegłym roku przyniosły one 130 tys. zł dywidendy, w tym roku, który był wyjątkowo udany – 300 tys.

Veolia jest zainteresowana ich wykupieniem.

- Osobiście jestem za – deklaruje Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia. - Cena jest bardzo dobra, a nie zawsze taka może być. Wartość udziałów raz maleje, a raz wzrasta w zależności od koniunktury. Tak samo jest z dywidendą. Moglibyśmy przeznaczyć te pieniądze na rewitalizację zamku lub na stworzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowego nad Dużym Blankuszem. Ostateczna decyzja należy jednak do radnych – zastrzega burmistrz.

Radni zajmą się tym na sesji 31 sierpnia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Rozumiem, że jak spółka będzie miała 100 proc. akcji to będzie mogłą swobodnie ustalć ceny za ogrzewanie. A to oznacza podwyżkę. Veolia jest w Świeciu monopolistą podobnie jak ZWiK 

Odpowiedzi: 0

Cialis 5mg Filmtabletten Bestellen Lebensmittel Zur Levitra Care levitra 10 mg generic Propecia For Og Efter Zithromax 250 Mg Tablet

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz