Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  28°C / 21°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Zburzą czy zostawią? Co ze stacjami paliw w Grucznie i Wiągu przy trasie S5?

Andrzej Pudrzyński
17 sierpnia, 15:50
Obydwie stacje należą do Orlenu i obydwie leżą na terenie budowy drogi ekspresowej S5.
Stacja paliw w Wiągu nie będzie miała bezpośredniego połączenia z S5
Fot. Andrzej Bartniak

O tym, że przy budowie „ekspresówki” wojewoda niespecjalnie liczy się z interesami prywatnych właścicieli, pokazał los mieszkańców i przedsiębiorców z Wiąga, Morska i Świętego. Niektórzy z nich dostali rekompensatę tylko za połowę nieruchomości, a za resztę nie. Dlaczego? Bo pod budowę trasy potrzebna była tylko część domu czy placu…
REKLAMA

Bogaty państwowy koncern, jakim jest PKN Orlen to jednak nie to samo, co rolnik czy drobny biznesmen. Obserwując postęp prac przy S5, nawet laik dostrzeże jednak, że stacje w Wiagu i Górnym Grucznie leżą na „kursie kolizyjnym”.

- Słyszałem, że stację w Grucznie mają zlikwidować. Czy to prawda? Szkoda by było, bo mieszkam niedaleko i często tam tankuję – mówi jeden z mieszkańców.

Sprawdziliśmy u źródeł, czyli w PKN Orlen. Jak poinformowało nas biuro prasowe, stacja w Wiągu nie będzie miała bezpośredniego połączenia z S5. Dojazd będzie możliwy jedynie drogami lokalnymi. Czas pokaże, czy nie odbije się to na rentowności stacji i nie postawi pod znakiem zapytania sensu jej istnienia.
REKLAMA

W przypadku stacji w Grucznie, nasz  Czytelnik miał rację, mówiąc o jej planowanej likwidacji i jednocześnie jej nie miał…

Stacja paliw w Grucznie jest zlokalizowana w miejscu, które zgodnie z planem inwestycji będzie przeznaczone na MOP, czyli Miejsce Obsługi Podróżnych – czytamy w informacji przesłanej nam przez Orlen. - To oznacza, że docelowo powstanie tam nowa stacja, a jej operator zostanie wybrany w drodze przetargu ogłoszonego przez GDDKiA.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz