Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Edward, Marlena, Seweryn
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 12°C
 • silne opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 10°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  16°C / 9°C

Wóz z drabiną już jest. Teraz strażacy czekają na nowe cacko za ponad milion złotych

Andrzej Pudrzyński
25 lipca, 16:25
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem dotarł długo wyczekiwany wóz z drabiną. Wcześniej druhowie wybudowali dla niego garaż w czynie społecznym.
Star to rocznik 1998, ale na liczniku ma dopiero 37 tys. km
Fot. OSP Nowe

Poprzedni pojazd był już tak wysłużony, że nie nadawał się do użytku, a bez niego nie można było gasić pożarów na wyższych kondygnacjach. OSP w Nowem dostała stara z 21-metrową drabiną z przydziału Komendy Miejskiej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Wóz jest w dobrym stanie technicznym. Ma wprawdzie 22 lata, ale na liczniku tylko 37 tys. km.

W załatwienie samochodu zaangażowali się strażacy i burmistrz Nowego. Najpierw czyniono starania w komendzie głównej straży pożarnej. Wprawdzie samochodu stamtąd nie dostali, ale za to wsparto ich zabiegi w pozyskaniu wozu z toruńskiej komendy.

- Dostaliśmy go za darmo, musieliśmy jednak zapłacić za wszystkie przeglądy. W sumie około 30 tys. zł. Ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda – śmieje się Czesław Woliński, burmistrz Nowego.
REKLAMA

Na tym nie koniec. Gmina chce kupić miejscowej OSP nowy ciężki wóz ze zbiornikiem na 9 tys. litrów wody i napędem 6x6.

- Wyłożymy 500 tys. zł, a kolejne 550 tys. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy – wylicza Czesław Woliński.

Wóz pojawi się w jednostce jeszcze w tym roku.

- Takie cacko to spełnienie naszych marzeń – mówi z satysfakcją Jarosław Steinborn, komendant OSP w Nowem. - Zastąpi ponad 40-letniego jelcza, który pamięta jeszcze czasy Gierka.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (3)

Jeszcze trzy latka i będzie mu można żółte tablice założyć hehe.

Odpowiedzi: 0

Tyle mówią o ekologi a gmina kupuje stara x Euro zero.... Kupa smrodu  a się jarają jak masaretti by mieli.

Odpowiedzi: 0

Ale przynajmniej sami pod siebie dla siebie z społecznych rąk bo inni tylko piszą petycję i dostają nowe a sami nic nie zrobią 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz