Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Festyn, mecz i wyścig. W Grucznie będą świętować otwarcie zadaszenia trybuny

sport
31 lipca, 20:54
Wiele sportowych atrakcji zaplanowano z okazji zakończenia wyczekiwanej przez mieszkańców Gruczna inwestycji. Dzień rozpocznie wyścig kolarski, po którym odbędzie się mecz piłki nożnej, a także festyn z animacjami dla najmłodszych.
Budowa zadaszenia trybun w Grucznie ma długą historię. W końcu jednak udało się wyłonić wykonawcę
Fot. Wisła Gruczno

Historia krytej trybuny boiska w Grucznie sięga 2018 r., gdy inwestycję przyjęto do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Od początku wisiało nad nią jednak pewne fatum.

Pierwszy przetarg na budowę trzeba było unieważnić, ponieważ gmina zarezerwowała na ten cel niecałe 114 tys. zł, a jedyny wykonawca, który się zgłosił, zażądał ponad 340 tys.

Do drugiego przetargu nie przystąpił nikt. Wreszcie za trzecim razem, po tym, gdy zmieniono nieco projekt, udało się w końcu wyłonić wykonawcę, choć i tym razem nie bez trudu, bo firma Janko z Żuromina, która przedłożyła najkorzystniejsza ofertę chciała za to zadanie 219 tys., a gmina miała zaplanowane 200 tys. zł. Ostatecznie udało się jednak dołożyć brakującą kwotę.

Gruczno znane jest w regionie przede wszystkim z kolarstwa, stąd też sportowy dzień rozpocznie się od wyścigu rowerowego w formie pętli

Mieszkańcy czekali więc na realizację swojego projektu ponad dwa lata. Nic dziwnego zatem, że oficjalne oddanie zadaszenia trybuny odbędzie się w atmosferze sportowego święta.

W sobotę 8 sierpnia warto będzie spędzić cały dzień na sportowo. Gruczno znane jest w całym regionie przede wszystkim z kolarstwa, stąd też sportowy dzień rozpocznie się od wyścigu rowerowego w formie pętli (start i meta na ul. Młyńskiej).

O godzinie 14.00 rozpocznie się mecz piłkarski w ramach Pucharu Polski na szczeblu KPZPN, gdzie gospodarze LZS Wisła Gruczno podejmować będą GLKS Tor Laskowice. Po meczu nastąpi oficjalnie otwarcie zadaszenia trybuny, a dzień zakończy festyn z atrakcjami i animacjami dla dzieci.

Organizatorami imprezy są Gmina Świecie, OKSiR w Świeciu, Rada Sołectwa Gruczno, OSP Gruczno i LZS Wisła Gruczno.  

sportatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Wyścig kolarstwa? Tylko ze względu na to że sołtys jest fascynatem i prowadzi sklep z rowerami szkoda że nikt nie pyta mieszkańców co o tym myślą. Wioska zacofanych ludzi w której rządzą pieniądze i jakaś tam władza... 

Odpowiedzi: 0

Wiecznie nie zadowoleni, tylko pasjonaci poprowadzą taką imprezę a jak ktoś połączy hobby z pracą tylko pogratulować.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz