Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

Joker mistrzem bez dalszej gry? To całkiem realny scenariusz!

sport
14 marca, 14:26
Rozgrywki siatkarskie na wszystkich szczeblach zostały zawieszone do odwołania. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, władze Polskiego Związku Siatkówki rozważają nawet zakończenie sezonu w niektórych ligach!
Czy już w ten weekend Joker będzie świętował mistrzostwo?
Fot. Piotr Adamczak

Taki scenariusz oznaczałby, że Joker-Mekro Energoremont Świecie zostałby po raz drugi z rzędu mistrzem I ligi siatkówki kobiet. W pierwszej lidze taki scenariusz jest najbardziej realny, ponieważ drużyny występujące na tym poziomie zakończyły już rundę zasadniczą.

Do rozegrania pozostała co prawda

cała runda play-off, ale trudno oczekiwać, aby sytuacja związana z koronawirusem nagle uległe znaczącej poprawie. Tym bardziej zaliczenie sezonu zasadniczego byłoby rozwiązaniem racjonalnym, zwłaszcza, że Joker-Mekro Energoremont Świecie zdeklasował rywalki, wyprzedzając drugi w tabeli zespół Uni Opole o osiem punktów, a trzeciego energetyka o dwanaście.

Władze siatkarskie mają świadomość, że większość klubów praktycznie zawiesiło treningi. Część nie ma ich nawet gdzie przeprowadzać, bo niektóre obiekty, należące do samorządowych jednostek po prostu zostały zamknięte. Kolejny problem polega na tym, że zawodniczki w klubach pierwszoligowych mają kontrakty podpisane do końca kwietnia.

Nawet jeśli rozgrywki zostałyby szybko wznowione,

co w tej chwili wydaje się być mało prawdopodobne, to i tak pewnie runda play-off musiałaby zostać radykalnie skrócona, bo kluby zapewne nie zgodzą się na grę w maju i czerwcu, co oznaczałoby konieczność przedłużenia umów z zawodniczkami i dodatkowych kosztów.

W piątek odbyło się zebranie władz Polskiego Związku Siatkówki. Możliwe więc, że już w ten weekend Joker będzie świętował mistrzostwo. Jeśli tak się stanie, to będzie to równe z awansem do siatkarskiej Ekstraklasy!

W kuluarach mówi się, że klub podejmuje poważne działania w kierunku poszukiwania sponsorów, aby podjąć wyzwanie gry w najwyższej lidze. Może to oznaczać dla Świecia powrót do meczów przy pełnej hali kibiców, transmisji telewizyjnych i emocji sportowych na najwyższym poziomie. Z pewnością najbliższe tygodnie będą więc dla kibiców kobiecej siatkówki bardzo ciekawe, choć niekoniecznie z typowo sportowego punktu widzenia.

sportatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz