Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Świecianin Paweł Grześk przekonał wójta Drzycimia, że boks to jest to!

sport
31 lipca, 21:26
Paweł Grześk jest kimś więcej niż tylko trenerem boksu. Jego pomysły na propagowanie tej dyscypliny wychodzą daleko poza utarte schematy. Często pojawia się w mediach społecznościowych, a ostatnio zachęcił do współpracy wójta gminy Drzycim.
Paweł Grześk (po lewej) doszedł do porozumienia z wójtem Marianem Krywaldem i założy w Drzycimiu bokserskie stowarzyszenie
Fot. nadesłane

Grafik Pawła od rana do wieczora wypełniają bokserskie aktywności. Kilka lat temu z inicjatywy Leszka Piotrowskiego, ówczesnego prezesa Polskiego Związku Bokserskiego, powstała w Świeciu Akademia Boksu Olimpijskiego. Paweł Grześk od początku prowadzi w niej zajęcia dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu zebrał niezbędne doświadczenie do dalszej pracy. Poza tym pracuje oczywiście w sekcji bokserskiej Wdy Świecie.

Trening w ogródku? Proszę bardzo!

- Jestem w niej odpowiedzialny za grupę młodzików oraz pomagam w przygotowaniach do startów młodzieżowców i seniorów – mówi Grześk. – W 2019 roku miałem okazję pojechać na dwa zgrupowania kadry Polski juniorek do Wisły i Gródka nad Dunajcem i pomóc w przygotowaniach do startu w Mistrzostwach Europy – dodaje.

Takie doświadczenie na pewno procentuje, ale Paweł na tym nie poprzestaje. Boks to dla niego forma doskonałej samorealizacji. Zaczął więc przeprowadzać dla zainteresowanych treningi indywidualne.

- Na takie zajęcia może przyjść praktycznie każdy, który znajdzie miejsce w moim grafiku publikowanym na Facebooku Na takich treningach skupiam się wyłącznie na jednej osobie. Przyjeżdżają do mnie ludzie z Torunia, Bydgoszczy, czy Nowego. Treningi na ogół odbywają się na obiekcie Wdy Świecie, ale nie widzę problemu, by pojechać nawet do kogoś do ogródka, czy na działkę – żartuje Paweł.

Trener do wynajęcia na każdą okazję

Grześk otrzymuje coraz ciekawsze propozycje.

- Jedna z firm wynajęła mnie, abym przeprowadził trening na imprezie integracyjnej. Zdarza się również, że voucher na moje zajęcia trafia do kogoś jako urodziny prezent – śmieje się.

Jednym z nowych pomysłów Pawła Grześka, jest prowadzenie kanału na serwisie YouTube pod nazwą „Bokserska zajawka”.

- To seria filmików instruktażowych, prezentujących różne techniki bokserskie. Wkrótce ukaże się również trzyminutowy film motywacyjny, nad którym kończymy pracę, pokazujący, że boks można trenować niemal wszędzie i to o każdej porze. Mamy nadzieję, że nasz materiał zachęci innych do trenowania boksu. W pracach nad filmem pomagali mi Paweł Nowicki oraz Michał Zimny, który zajmuje się również montażem. Mogę zdradzić, że na pewno nie zabraknie w nim krajobrazów naszej gminy – zapewnia Grześk.

Będą boksować w Drzycimiu

Paweł zdobywa coraz to nowe obszary. Ostatnio spotkał się z wójtem Marianem Krywaldem w sprawie założenia Gminnego Stowarzyszenia Boksu Drzycim.

- Boks zainteresował wójta. Po rozmowie doszliśmy do porozumienia i zorganizowaliśmy spotkanie, aby zobaczyć czy będzie w ogóle jakieś zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży – opowiada.

Przeszło ono jego najśmielsze oczekiwania. Wierzy, że wśród tych dzieciaków, jest gdzieś ukryta „perełka”, która być może kiedyś będzie stawać na najwyższym stopniu podium.

- Doskonałym przykładem są Karolina Ampulska i Oliwia Czerwińska, które pochodzą z Jeżewa, a dziś są w kadrze narodowej. Na zajęciach będę przede wszystkim skupiać się na podstawach boksu i technice. Nie zabraknie też gier, zabaw i ćwiczeń ogólnorozwojowych – wylicza Grześk.

Treningi będą się odbywać na boisku w Gródku lub Drzycimiu, tego jeszcze strony do końca nie ustaliły. Co najważniejsze jednak, zajęcia dla dzieci mają być bezpłatne.

sportatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Brawo Paweł!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz