Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Szosowa „czasówka” w Sulnowie wciąż bardzo popularna

sport
13 lipca, 20:18
Siedemnasta edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą „Mocni w wierze na rowerze” zgromadziła na starcie 66 uczestników, w tym 57 mężczyzn i 9 kobiet, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach.
W siedemnastej edycji „Mocnych w wierze na rowerze” wzięło udział 66 uczestników
Fot. Marcin Saldat

Kolarze rywalizowali ze sobą jak co roku w formie wyścigu na czas  na dystansie sześciu kilometrów na trasie Sulnówko – Kozłowo (nawrót) – Sulnówko. Oprócz zawodników ze Świecia do zawodów zgłosili się również miłośnicy kolarstwa z takich miejscowości, jak: Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Rumia, Wąbrzeźno, Jeżewo, Gródek i Chełmno.

Wielu kolarzy dystans sześciu kilometrów pokonało w czasie poniżej dziesięciu minut. Najlepszy czas dnia uzyskał Robert Miłogrodzki z Torunia, który w kategorii „mężczyźni amator 40-59 uzyskał czas 8:31,83. W tej kategorii wystartowało najwięcej, bo aż dwudziestu zawodników. Drugie miejsce uzyskał świecianin Dawid Jurek z czasem 8:42,21, a trzecie torunianin Sławomir Foremski z wynikiem 8:57, 29.

W kategorii „mężczyźni amator 16-39” zwyciężył bydgoszczanin Sławomir Bethke z czasem 8:36,69. Pozostałe dwa miejsce na podium zajęli zawodnicy z Powiatu Świeckiego. Drugie miejsce uzyskał Filip Chudziński z Gruczna z czasem 9:10,53, a trzecią lokatę zajął Dawid Chylewski z Gródka w wynikiem 9:12,36.

W rywalizacji mężczyzn wyodrębniono jeszcze dwie kategorie wiekowe, w których pierwsza „trójka” wyglądała następująco:

 • Mężczyźni amator 60-69 1. Zbigniew Ziemlewski (Cierpice) 9:22,79, 2. Andrzej Galubiński (Toruń) 9:30,28, 3. Benedykt Szulczyk (Pszczółki) 9:31,91.
 • Mężczyźni amator 70+ 1. Ryszard Chudykowski  (Toruń) 10:10,31, 2. Norbert Rychlicki (Świecie) 10:30,27, 3. Jan Piotrowski (Kwidzyn) 11:54,98.
 • W klasyfikacji Masters M-60 wystartował natomiast tylko jeden zawodnik – Zdzisław Zakrzewski z Małej Nieszawki.

Jak co roku organizatorzy wyróżnili również tzw. klasyfikację „VIP”. W tej edycji umieszczono w niej dwóch zawodników ze Świecia - Adama Szymczyka (13:08,26) oraz Sebastiana Glazińskiego (15:25,11).

W siedemnastej edycji „Mocnych w wierze na rowerze” wystartowało również dziewięć kobiet, trzy w kategorii „kobiet amator 50+” oraz sześć w kategorii „kobiety amator 16-49”.

W tej nieco liczniejszej zwyciężyła Beata Modlińska z Rumii z czasem 9:48,97. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kolonowska ze Świecia z czasem 11:43,97, a trzecie Katarzyna Manikowska-Plackowska ze Świecia z wynikiem 12:09,12.

W kategorii „kobiety amator 50+” wszystkie trzy zawodniczki pochodziły z Cierpic. Wygrała Małgorzata Czerny, która wyprzedziła Irenę Wolter i Danutę Śmiechowską.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsza trójka w każdej kategorii puchary. Wśród wszystkich startujących rozlosowano również nagrody rzeczowe.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz