Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  22°C / 10°C

Mimo przeciwności piknik rodzinny udał się doskonale [zdjęcia]

Marek Wojciekiewicz
28 czerwca, 09:41
„Piknik na kocyku w Topolnie na Talerzyku”, tak brzmi oficjalna nazwa dorocznej imprezy organizowanej w sobotę w Topolnie (gmina Pruszcz).
Jak na dobry piknik przystało, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy gitarze
Fot. Marek Wojciekiewicz

Talerzyk to lokalna nazwa wzgórza, na którego płasko ściętym szczycie wznosił się tysiąc lat temu gród. Lokalizacja nie była dziełem przypadku, bo z wzniesienia, podobnie, jak na przełomie X i XI w., roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Jeszcze kilka dni temu impreza stała pod znakiem zapytania, bo ulewne deszcze zniszczyły drogę prowadzącą na szczyt. Jednak ani woda, ani zagrożenie epidemiologiczne nie mogło przeszkodzić organizatorom.

Ognisko, kiełbaski i przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich smakowały wyśmienicie

W sobotę wszyscy goście, zanim wzięli udział w pikniku, wypełnili wymagane przepisami oświadczenie o stanie zdrowia. Pogoda dopisała, a scenariusz pikniku podobny był do tego sprzed roku. Ognisko, kiełbaski i przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich smakowały wyśmienicie.

Był pokaz zwierząt egzotycznych, tresury psów, sprawności strażackiej i okazja do ujawnienie talentów plastycznych przez najmłodszych uczestników.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Topolanki przy wsparciu KGW Parlinianki, OSP Topolno, OSP Parlin, Zakładów Mięsnych Niewieścin, Gminy Pruszcz, sołectw Topolno i Niewieścin oraz Zespołu Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Oni by tak chcieli koronawirusa

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz