Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  17°C / 7°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  19°C / 12°C

Pięknie mówili. W konkursie zmierzyło się dwunastu uczestników [zdjęcia]

red
23 listopada, 09:36
W świeckiej bibliotece przeprowadzono konkurs krasomówczy im. Zbysława Budzyńskiego.
Marta Górecka z ZSP w Świeciu, jedna z uczetniczek konkursu
Fot. Andrzej Bartniak

Zmagania konkursowe, w których wzięło udział 12 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Świecie, został poprzedzony medialną prezentacją, która przypomniała sylwetkę tragicznie zmarłego Zbysława Budzyńskiego, wieloletniego działacza PTTK.

Prezentację przygotował i przedstawił Józef Szydłowski, obecny prezes Oddziału PTTK w Świeciu, który poprowadził również zmagania konkursowe.

W kategorii szkoły podstawowe - młodsi (klasy V) pierwsze miejsce i nagrodę główną przyznano Przemysławowi Kozickiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie. Wyróżnienia otrzymali: Karol Knapik i Sandra Kulikowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Świeciu.

W kategorii szkoły podstawowe - starsi (VI-VIII) pierwsze miejsce zajął Mikołaj Kieloch, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Wiągu.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe – pierwsze miejsce zajęła Olga Franckowska (klasa III THoMt Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu). Wyróżnienia: Marta Górecka (kl. III LO ZSP), Magdalena Bocian (klasa I Liceum Ogólnokształcącego). Wyróżnienia: Daria Zakrzewska (kl. III TAOR ZSP) i Joanna Renkiewicz (I klasa I Liceum Ogólnokształcącego).

Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Ewa Joachimiak ( przewodnicząca), Bogusława Budzyńska, żona Zbysława Budzyńskiego, również członek PTTK oraz Anna Mokwa z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która była współorganizatorem konkursu.

Specjalną nagrodę, bon towarowy Sodexo, ufundowany przez prezesa Oddziału PTTK w Świeciu dla opiekunów grup uczestniczących w konkursie, wylosowała Izabela Kiełpińska, pedagog ze Szkoły Podstawowej we Wiągu. Wszyscy pozostali uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali upominki przygotowane  przez Oddział PTTK w Świeciu.  

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz