Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bernardyna, Marek, Wacław
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  16°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  18°C / 12°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  20°C / 13°C

ALE HISTORIA! Wziął pieniądze z urzędu pracy i założył… agencję towarzyską

Andrzej Pudrzyński
14 września, 10:31

Mieszkańcy ul. Rzemieślniczej w Świeciu wciąż pamiętają znajdujący się tu przybytek i jego lokatorki lekkich obyczajów. Mimo że od tamtych czasów upłynęło kilkanaście lat.

Agencja towarzyska przy ul. Rzemieślniczej dała się mieszkańcom we znaki
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

W cyklu „Ale historia!” będziemy przypominać ciekawostki z ostatnich kilkudziesięciu lat, nierzadko sensacyjne, którymi żyli i emocjonowali się ówcześni mieszkańcy powiatu świeckiego. Ba, niektóre z nich odbiły się echem w całym kraju. Tak jak sprawa słynnej agencji Exotic w Świeciu, która powstała za pieniądze z… urzędu pracy.

- Półnagie panienki kręcące się wokół willi, hałasy, jakieś podejrzane typy podjeżdżające drogimi samochodami. Sodoma i Gomora – wspomina agencję mieszkanka ul. Rzemieślniczej.

Inny mieszkaniec dodaje:

- Kiedyś jedna z tych dziewczyn opalała się nago i zupełnie jej nie przeszkadzało, że wszyscy ją widzą. Innym razem usłyszałem wieczorem piski, wrzaski, głośne śmiechy. Wyszedłem na zewnątrz, a to wokół tamtego domu jakiś wielki facet gonił dwie nagie panienki. Imprezy były tam takie, że cała ulica słyszała.
REKLAMA

Agencja towarzyska Exotic zdecydowanie nie budziła sympatii wśród właścicieli okolicznych posesji. Wzywali policję, przyjeżdżał radiowóz, funkcjonariusze szli upomnieć wesołe towarzystwo, przez chwilę było spokojnie, a potem znowu było jak dawniej. I tak w koło Macieju.

- Wieczorami nie można było spać z powodu wrzasków pijanych klientów i pisków kobiet - opowiada były mieszkaniec ul. Rzemieślniczej.

Problem powstał w 2001 r., kiedy Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu przyznał Zbigniewowi D. 20 tys. zł. preferencyjnego kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej Wtedy była to równowartość dziesięciu średnich krajowych pensji. To tak, jak by teraz dostał mniej więcej 50 tys. zł. Miał więc zastrzyk pieniędzy na start.

REKLAMA


Zbigniew D. oszukał jednak Powiatowy Urząd Pracy. Zamiast zakładu rzemieślniczego, jak zadeklarował w dokumentach, otworzył za te pieniądze klub nocny. Exotic formalnie działał pod taką nazwą, ale ani PUP, ani policja, ani powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie mieli wątpliwości, że pod tą przykrywką kryje się agencja towarzyska.

Rozpoczęła się długa walka między Zbigniewem D., a urzędnikami. Inspektor budowlany stwierdził, że rura do tańca, kanapy, bar i łóżka w pokojach raczej średnio przypominają warsztat rzemieślniczy. Nakazał przekształcić pomieszczenia do celów, na jakie została przyznana dotacja.
REKLAMA

Właściciel agencji nie zamierzał łatwo się poddawać. Odwoływał się nawet do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale w końcu dał sobie spokój i zlikwidował interes.

- Wszyscy odetchnęli z ulgą. Rzemieślnicza znowu stała się spokojną, bezpieczną ulicą – opowiada były jej mieszkaniec, który doskonale pamięta czasy klubu Exotic.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (10)

Bzdury

Odpowiedzi: 1

Co bzdury? tak było

Odpowiedzi: 0

To ten typ co kiedys chcial zaprosic moja byla na sesje zdjeciowa ze niby fotograf z niego i szuka modelek w dodatku chcial zaplacic za ta SESJE HAHAHAAAAAAAAAAA

Odpowiedzi: 1

O KURDE ALE JAZDA HAHAHHAA I CO HAHAHAHAHAAAAAAA NIE WIERZĘ ALE AKCJA HAHAAHHAHAAAAA

Odpowiedzi: 0

Fajne panienki tam mieli. Pełna kultura nie to co w mieście 

Odpowiedzi: 0

Chyba pomylono lata. bo były dwa przypadki ułatwiania nierządu i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Tytuły gazet nosiły nazwy Egzotyczny kredyt. i Zaradny Radny. I akcje miały miejsce w latach początkowo 90, i końcowo 90 ub. Wieku. Ten kredyt przyznała kierownik Mirosława P. i Adam R który był po niej Kierownikiem.  

Odpowiedzi: 1

Mylisz dwie sprawy. Tamta o której piszesz to było jeszcze coś innego. Zresztą ten radny znowu jest radnym :-)

Odpowiedzi: 0

Ale fotografia pokazuje błędną lokalizację, jeszcze spowoduje tłuczenie okien bo ktoś uzna za wskazówkę.

Odpowiedzi: 1

Moim zdaniem fotka przedstawia przedewszystkim tablicę z nazwą ulicy :-)

Odpowiedzi: 0

a teraz co? NUDA ! Nic się nie dzieje, monotonia. Wtedy przynajmniej było o czy pogadać i pooglądać było co.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz