Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Będzie zabawa, będzie się działo? Disco, blues i orkiestry w czasach zarazy

Andrzej Pudrzyński
24 maja, 19:20

Kontynuując parafrazę tekstu z przeboju „Bałkanica” zespołu Piersi, wszystko wskazuje na to, że będzie tylko średnio głośno i średnio radośnie. Całej nocy też raczej nie przetańczymy. Koronawirus namieszał w kalendarzu imprez w Świeciu.

Ubiegłoroczne Summer Hot Disco zgromadziło tłumy w amfiteatrze
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Gdyby zapytać mieszkańców Świecia i okolic, na jaką letnią imprezę najbardziej czekają, większość wymieniłaby zapewne Summer Hot Disco. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku w amfiteatrze bawiły się 3 tys. ludzi przy piosenkach Cleo i Danzela czy zespołów Weekend i Masters. Gdyby nie to, że amfiteatr nie pomieści więcej osób, widownia byłaby jeszcze liczniejsza.

Niestety, jest więcej niż pewne, że w tym roku nie odbędzie się druga edycja Summer Hot Disco. Mało prawdopodobne, aby rząd wydał pozwolenie na organizację tak dużych imprez masowych. Tym bardziej, że wielu specjalistów prognozuje, iż wczesną jesienią czeka nas drugi atak koronawirusa.
REKLAMA

Większe szanse ma festiwal Blues na Świecie. Dlaczego? Bo nie przyciąga aż takich tłumów. Nie byłoby więc większego problemu, aby rozmieścić w amfiteatrze 600-700 osób w odpowiedniej odległości od siebie.

To samo mogłoby dotyczyć Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Na obydwu festiwalach ochroniarzom łatwiej byłoby zapanować nad widownią, aby siedziała na miejscach i nie gromadziła się pod sceną, niż na imprezie disco.

Iwona Mazelewska, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, przyznaje z niewesołą miną, że jedyna pewna informacja, jakiej może udzielić na temat tegorocznych imprez jest taka, że… niczego nie wiadomo na pewno.
REKLAMA

- Czekamy na czwarty etap odmrażania gospodarki. Dopiero wtedy okaże się, w jakim stopniu i w jakiej formie będziemy mogli powrócić do publicznych form organizacji kultury i rozrywki – mówi szefowa OKSiR-u.

Wiadomo, że Blues na Świecie, podobnie jak pozostałe imprezy muzyczne, nie odbędą się w planowanych wcześniej terminach i formach.

- Festiwale mają charakter imprez masowych, a co za tym idzie, duże wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zabezpieczenia. Musimy przede wszystkim brać pod uwagę obecną sytuację zagrożenia koronawirusem i fakt czy tego rodzaju zgromadzenia będą bezpieczne. Czekamy na oficjalną decyzję rządu w tej sprawie – rozkłada ręce Iwona Mazelewska.
REKLAMA

Prawdopodobnie premier poda szczegóły dotyczące czwartego etapu odmrażania gospodarki na przełomie maja i czerwca. Na razie to tylko medialne spekulacje i półoficjalne przecieki, bo rząd nie podał dotąd konkretnej daty. Na wytyczne w tej sprawie czekają m.in. organizatorzy imprez rozrywkowych i sportowych, szefowie basenów czy właściciele siłowni.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (23)

To przecież w/g premiera ZALECENIA ,a nie NAKAZY !.   

Odpowiedzi: 0

A procesja bedzie?

Odpowiedzi: 1

Rozmawiał ja z proboszczem , będzie procesja  jak ludzie wspomogą na strojenie ulic i  w maseczkach .

Odpowiedzi: 0

Ciekawe czy procesje będą?

Odpowiedzi: 1

no jak nie

Odpowiedzi: 0

Wprowadzić przymusowe stroje płetwonurka i po problemie. BTW, bawią mnie idioci w autach jeżdżący samotnie w maseczkach. Ludzie daliście się zmanipulować jak pacjenci psycha na dragach.

Odpowiedzi: 1

Bawią mnie ludzie, którzy aby przekonać innych ludzi do swych racji nazywają ich idiotami, pacjentami itd. Czuję się "przekonany". 

Odpowiedzi: 1

Twoje przekonania są bez znaczenia, chyba że udowodnisz badaniami naukowymi że samotna jazda prywatnym samochodem i z nałozoną na ryj maseczką ma znaczący wpływ na ochronę zdrowia osób poza pojadem. Bo założę się o dolara że taki niedotleniony idiota stwarza większe zagrożenie w ruchu niż ten cały straszny koronawirus który pomógł chorobom współistniejącym  zamordować w polsce zaledwie kilkaset osób.

Odpowiedzi: 1

Czytaj ze zrozumieniem, niezmiennie bawią mnie ludzie, którzy dla udowodnienia swoich racji nazywają ich idiotami, psycholami a ich twarz ryjem, i tyle. Ty se chłopie wierz w co chcesz a że jesteś za malutki to się napinasz. Koniec tematu. 

Odpowiedzi: 0

Orkiestry i tak się nie odbędą  Występują u nas  też zagraniczne A one na pewno nie przyjadą na trzy dni żeby 14 siedzieć na kwarantannie 

Odpowiedzi: 0

Jak nie zrobią Blues na Świecie nikt tego nawet nie zauważy. Żadna strata.

Odpowiedzi: 1

Twój wpis, też jest ledwie zauważalny. Ćmoki, już tak mają.

Odpowiedzi: 0

Kojarzy ktoś ta pannę z prawego rogu? :) w czarnym. 

Odpowiedzi: 3

Oczywiście że tak

Odpowiedzi: 1

Potwierdzam

Odpowiedzi: 0

Tak kiedyś Andrzej J. a teraz Sylwia J.  po zmianie płci .  Lecz mogę się mylić czy to na pewno ta osoba .

Odpowiedzi: 0

Jak to ty wloch to sie lepiej nie wypowiadaj na temat panienek

Odpowiedzi: 0

Jesteśmy politycznie otumanieni... 

Odpowiedzi: 0

Wystarczy źe bedziemy świadomi co robimy,bez polityki i trochę humoru Świeciaki 

Odpowiedzi: 0

co za głupota,przez pseudopandemię odwoływać takie imprezy,w Świeciu nikt nie widział koronaświrusa!rzont PiS robi z nas wariatów.

Odpowiedzi: 0

Mogę pisuary lizać się wirusa nie boje bo go nie ma

Odpowiedzi: 2

Hahahaha to sobie lisz te pisuary

Odpowiedzi: 0

To wyliż też klozety w kauflandzie bo są odrobinę brązowe . Liż , liż to bardzo pyszne.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz