Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

Co robi skarbnik starostwa w godzinach pracy? Za pieniądze podatników bawi się w politykę

Andrzej Pudrzyński
7 listopada, 11:08

Przeglądając na Facebooku profil Dariusza Woźniaka, skarbnika powiatu, można odnieść wrażenie, że doba to dla niego za mało. Polityka pochłania go tak bardzo, że oddaje jej się nawet od godz. 7.30 do 15.30. A więc w czasie, kiedy powinien zajmować się w starostwie zupełnie czymś innym, czyli pracą skarbnika. W końcu za to bierze brutto prawie 12 tys. zł miesięcznie.

Dariusz Woźniak chętnie rozlicza swoich politycznych rywali. Czy sobie ma coś do zarzucenia?
Fot. Andrzej Bartniak

Z redakcją portalu Extra Świecie skontaktował się Czytelnik zdziwiony polityczną aktywnością Dariusza Woźniaka na Facebooku w czasie godzn pracy.

- Jak to jest, że w okresie wyborczym promuje popieraną przez siebie Konfederację, wchodzi w dyskusje polityczne na Facebooku, prowadzi agitację w swoim własnym interesie jako radny gminy Świecie, zaprasza na wydarzenia organizowane przez jego stowarzyszenie Razem dla Świecia? - pyta nasz Czytelnik - Przykładów jest cała masa. To, co pan Woźniak robi po południu, to jego prywatna sprawa, ale to, czym się zajmuje w czasie godzin pracy, to już sprawa publiczna. U swoich konkurentów widzi źdźbło w oku, a belki w swoim nie widzi...
REKLAMA

Na poparcie swoich obserwacji Czytelnik przesłał nam kilkadziesiąt screenów z Facebooka, czyli graficznych zapisów obrazu wyświetlanego na monitorze komputera. Dotyczą one działalności Woźniaka - zupełnie nie związanej z jego obowiązkami skarbnika starostwa - w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Przejrzeliśmy facebookowy profil Dariusza Woźniaka. Widać z niego, że skarbnik żywo interesuje się transportem kolejowym. Wsród wielu postów na ten temat najnowszy zamieszczono w czwartek 31 października o godz. 13.15 (sprawdziliśmy, wrzucił go w czasie pracy, nie był wtedy na urlopie). Dotyczy budowy wiaduktu kolejowego w Pruszczu. Przy okazji krytykuje postawę władz Świecia:

(...) Tylko niestety władze Świecia bardzo sceptycznie podchodzą do planów rządowych związanych z programem Kolej Plus. Były burmistrz na swoim profilu mocno odcina się od tych inwestycji: "Kpina i szastanie publicznym groszem! Jeśli tyle ma kosztować remont 200 m torów, to ile kosztowałoby doprowadzenie linii kolejowej do Świecia, forsowane przez jednego z radnych miejskich Świecia". Tym radnym jestem oczywiście ja i zapewniam Państwa, że będę walczył o kolej z nie mniejszym animuszem (...)
REKLAMA


W środę 30 października o godz. 9.46 Woźniak udostępnia post swojego stowarzyszenia Razem dla Świecia, z ramienia którego został wybrany radnym, o pomyśle na zużyte znicze do ponownego wykorzystania. Czy rzeczywiście tym powinien zajmować się skarbnik w czasie pracy? Pomowaniem swojego stowarzyszenia? Robi to zresztą nie po raz pierwszy.

Woźniak lubi przeglądać przed południem internet, wyszukiwać rozmaite nowatorskie rozwiązania w różnych miastach i udostepniać je z komentarzami w rodzaju: Takie coś powinno być w Świeciu. Niestety, gmina jest przeciw, ale będę o to walczył.

I bardzo dobrze. Nikt nie dał obecnym władzom miasta monopolu na rację. Świeże pomysły zawsze są potrzebne. Tylko dlaczego nie robi tego po pracy? Dlaczego po raz kolejny lansuje się jako radny gminy Świecie w czasie, gdy za coś zupełnie innego płaci mu starostwo, a pośrednio my wszyscy?
REKLAMA


Ale prawdziwymi perełkami są posty z poparciem dla Konfederacji, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke, w czasie październikowych wyborów parlamentarnych. Kontrowersyjne ugrupowanie znane jest m.in. z bardzo liberalnego podejścia do spraw ekonomicznych.

Apogeum przypada na poniedziałek i wtorek 14 i 15 października, tuż po niedzielnych wyborach. Znane są już wstępne, a potem pełne wyniki. Podekscytowany skarbnik starostwa nie potrafi sie powstrzymać od ogromnej aktywności na Facebooku. Oczywiście w godzinach pracy.

Wrzuca wyniki, linki do programów informacyjnych, komentuje, wdaje się w dyskusję z innymi osobami, m.in. z radną powiatową Katarzyną Kaczmarek-Sławińską na temat wyższości PiS (to radna) nad Konfederacją (to skarbnik). Lub, jak kto woli, odwrotnie - nad wyższością Konfederacji nad PiS.
REKLAMA
Ożywiona dyskusja, naturalnie  z przerwami i naturalnie w godzinach pracy, trwa przez dwa dni. Swego rodzaju podsumowaniem aktywności Dariusza Woźniaka w tych dniach niech będzie jego wpis-hołd złożony kandydatowi Konfederacji na posła (nie wszedł do Sejmu), Marcinowi Sypniewskiemu:

Bardzo dobry wynik to zasługa ogromnej pracy Marcinie. Bardzo żałuję, że tak niewiele zabrakło. Prawie 18 tysięcy oddanych głosów na Ciebie to czapki z głów. Masz aż o 10 tysięcy więcej niż wieloletni burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Wielka szkoda, że tak niewiele zabrakło. Mamy jednak przedstawicieli w Parlamencie. Trzymaj się i niech żyje wolność gospodarcza.

To post zamieszczony w poniedziałek 14 października o godz. 10.04, skarbnik potwierdził nam, że był wtedy w pracy.
REKLAMA

Zakończmy wzruszającym, pełnym patosu wpisem, brzmiacym jak polityczne credo Dariusza Woźniaka zamieszczonym w poniedziałek 23 września o godz. 7.22.

Silny i charyzmatyczny lider to osoba, która nie boi się nowych idei, eksperymentowania i pozwala szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców partycypować w zarządzaniu miastem. Taki lider wyzwala pomysłowość i przedsiębiorczość, daje ducha eksperymentowania oraz otwiera szerokie horyzonty. A więc jest to jeden z paru warunków żeby przyciągnąć mieszkańców, turystów, ludzi młodych, przedsiębiorców do nowoczesnego miasta.

Woźniak nie napisał wprost, kto jest takim liderem. Ale pewnie Czytelnicy sie domyślą...
REKLAMA

Co na to wszystko skarbnik powiatu? Najpierw próbował przekonywać, że udzielał sie przede wszystkim, kiedy był na aurlopie, na chorobowym, albo w delegacji (jakby bycie w delegacji z pracy go usprawiedliwiało). Gdy jednak podajemy konkretne daty, kiedy zamieszczane były kontrowersyjne posty i prosimy go o sprawdzenie, okazuje się, że był jednak wtedy w pracy. Zaczyna więc tłumaczyć się inaczej.

- To, że przez 20 minut posiedzę na Facebooku, nie ma wpływu na wykonywane przeze mnie obowiązki. Wszystko zależy od dobrej organizacji pracy. Mam szerokie zainteresowania, pełnię różne funkcje i lubię wiedzieć bieżąco, co dzieje się dookoła mnie - argumentuje Dariusz Woźniak.

Czy to w porządku, że w czasie godzin pracy uprawia propagandę jednego ugrupowania i promuje się przy okazji jako radny Świecia?
REKLAMA

- Może czasami trochę się zagalopowałem - przyznaje. Zaraz jednak dorzuca: - Ale jeszcze raz zapewniam, że nie odbija sie to na mojej efektywności w pracy.

 A co z moralnym aspektem całej sprawy? Jak zareagowałby, gdyby w godzinach pracy jego odpowiedniczka w Urzędzie Miejskim w Świeciu, uprawiała na swoim profilu na Facebooku agitację polityczną, albo krytykowała posunięcia innego samorządu? Zapytaliśmy Woźniaka czy zna przypadki takiej facebookowej działalności u innych wysokich urzędników samorządowych w powiecie świeckim.

- Nie, ale mogę się mylić - odpowiada.

Do tematu wrócimy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (95)

Ale bajeczka, zaniepokojany czytelnik wysłał nam screeny :D Po tonie i jadzie wylanym w artykule widać kogo boli, obiektywność dziennikarska aż bije po oczach :)

Odpowiedzi: 0

Przecież na facebooku jest cos takiego jak zaplanowane posty, które można ustawić o różnych godzinach.

Odpowiedzi: 1

Tak i wie co bedzie działo sie nastepnego dnia? Bo komentuje wydarzenia na bieżaco.

Odpowiedzi: 1

Chodzi mi o te dłuższe posty, które wstawia. Każdy ma przerwę w pracy i może w niej robić co chce.

Odpowiedzi: 1

A Ty jesteś jego obrońcą z urzędu?

Odpowiedzi: 0

Ojoj, darusiowi ktos wreszcie dobrał sie do... A niech sie pochwali jak rok temu robił asobie kampanie w czasie pracy w starostwie w wyborach na burmistrza.

Odpowiedzi: 0

Ciekawe ile osób tutaj komentujących jest obecnie w pracy ;)

Odpowiedzi: 0

12 tysięcy?! Za co?!

Odpowiedzi: 1

Nie bronie presonalnie p.wozniaka, ale to jest ekonomista, pod jego piecza sa finanse powiatu, a jak wiemy  budzetem rzadzi dobrze.Tyle specjalisci zarabiaja, w kazdym urzedzie.

Odpowiedzi: 1

To może niech nie przychodzi ze dwa dni w tygodniu skoro ogarnia pracę co? Durne rozumowanie. 

Odpowiedzi: 2

durne to jest wypowiadanie się, kiedy nie umie się czytać ze zrozumieniem. Tam wyżej ktoś wyjaśnił za co dostaje takie pieniądze skarbnik, nie oceniał sytuacji opisanej przez obrażonego 'dziennikarza' z extra świecie.

Odpowiedzi: 0

  ja o chlebie, a ty o niebie. :D

Odpowiedzi: 0

Wyszło szydlo z Darka Wozniaka. Jak ktoś o takiej pensji ma czelność wypisywać takie rzeczy w godzinach pracy? Ciekawe co wypisuje anonimowo. 

Odpowiedzi: 1

takie, czyli jakie? :D

Odpowiedzi: 1

Takie obrzydliwe. 

Odpowiedzi: 0

Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie siedzi na FB w czasie pracy... 

Odpowiedzi: 2

Ja nie siedzę i nie widzę w tym nic dziwnego. 

Odpowiedzi: 0

Ja też nie i można zyc

Odpowiedzi: 0

Strasznie sie czyta te wypociny. I choć nie jestem zwolennikiem D.Woźniaka to widać że autorowi tekstu zalazł za skórę i tylko po to napisał to coś. Żenada a nie dziennikarstwo

Odpowiedzi: 0

Ponad połowa pracowników w godzinach pracy przeglada internet nie koniecznie w celach służbowych. W pewnym urzędzie w Świeciu miesiąc temu Pan kierownik wydziału był tak zajęty zakupami na allegro w swoim telefonie, ze anwet dzień dobry mi nie odpowiedział. Ale czy to jest powód żeby robić aferę? Praca wykonana należycie i tyle, a czy ktoś w tym czasie odpisał na kilka wiadomości na fb czy portalu aukcyjnym kogo to interesuje? Każdy ma prawo do 20 minut przerwy w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Napisanie posta trwa czasami 10 sekund więc idąc tym tropem myślenia można napisać 120 postów dziennie w czasie pracy i na to wykorzystywać swoją przerwę. Pozdrowienia dla wszystkich pracujących.

Odpowiedzi: 2

No jasne, że można się udzielać na facebooku w czasie pracy. Lekarz może , sędzia może , policjant też i nauczyciel i pani w sklepie. Dlaczego nie !

Odpowiedzi: 0

20minut? Czy może 15?

Odpowiedzi: 0

A Państwo redaktorzy chyba się zatrzymali w czasie. Kto obecnie nie korzysta z internetu min. Źródła wiedzy jakim jest fb - zostaje w tyle. Dziennikarz też przegląda profile na fb czy insta i szuka informacji. To już nie szokuje?! Tylko stary mocher tego nie zrozumie! Proponuję zacząć się rozwijać a p. WOŹNIAK robi to świetnie. I nie zaniedbuje swoich obowiązków ani terminów. Zawsze jest przygotowany! 

Odpowiedzi: 2

Co Pan Darek robi świetnie? Chyba autoreklamę i ferment i oczywiście na wszystkim zna się.... Śmiech na sali... 

Odpowiedzi: 0

"Źródła wiedzy jakim jest fb"

Takim samym źródłem wiedzy jest 'pudelek'. Według Ciebie...

Odpowiedzi: 0

Kto u was ma upośledzenie umysłowe w redakcji 

Odpowiedzi: 0

Ponoć pan Darek zapytał o finansowanie tego poratlu na radzie miasta i stąd ta zemsta, w postaci artykułu, który ma pana Darka obsmarować. Żenada.

Odpowiedzi: 1

To ten portl nie jest portalem prywatnym, miasto je  finanuje???????? hmm 

Odpowiedzi: 1

Prywatnym, nie czytaj głupot.

Odpowiedzi: 0

12 tys!!!! Za tyle można sobie na Facebooku posiedzieć!!! 

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz