Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Czekają nas remonty dróg Brzeźno-Pruszcz, Lniano-Błądzim i Lipinki-Zdrojewo

Andrzej Bartniak
18 października, 20:32

Nasze drogi powiatowe powoli zaczynają napawać autentyczną dumą. To efekt ogromnych nakładów na remonty. Co ważne, zdecydowaną większość inwestycji udaje się zrealizować dzięki pieniądzom systematycznie pozyskiwanym z budżetu państwa lub Unii Europejskiej.

Zasadniczym problemem drogi Brzeźno-Pruszcz jest szerokość jezdni
Fot. Google Street View

NEKROLOG

Oczywiście na mapie największego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim można znaleźć jeszcze sporo miejsc, gdzie stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Pociesza jednak fakt, że takich punktów z każdym rokiem jest coraz mniej.

Jedną z tras, po której jazda stanie się przyjemnością, jest odcinek Brzeźno-Pruszcz (gmina Pruszcz). Modernizacja pięciokilometrowego fragmentu to koszt 5 mln zł. Połowa tej kwoty zostania pokryta ze wsparcia udzielonego powiatowi świeckiemu przez Fundusz Dróg Samorządowych, o czym niedawno poinformował Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
REKLAMA

Jezdnia zostanie poszerzona do 5,5 m, ponadto na odcinku 990 metrów pojawi się chodnik poprawiający bezpieczeństwo pieszych. Podobną rolę mają spełniać lampy solarne, które staną przy przejściach dla pieszych. Inwestycja powinna być zrealizowana do sierpnia przyszłego roku.

Dwa miesiące wcześniej powinna być oddana do użytku przebudowana droga Lipinki-Zdrojewo (gminy Warlubie i Nowe). W tym przypadku również udział własny powiatu udało się obniżyć dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyniesie ona 905 tys. zł, czyli połowę planowanych kosztów.

Remont obejmie odcinek o długości 2,4 km. Oprócz nawierzchni asfaltowej drogowcy zajmą się też wybudowaniem dwóch przystanków autobusowych. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów mają z kolei wspierać wtopione w asfalt elementy odblaskowe.
REKLAMA

Dotacja z UE pozytywnie wpłynęła na plany przebudowy drogi łączącej Lniano z Błądzimiem (gmina Lniano). Podobnie, jak w wielu innych tego typu inwestycjach rozpoczęto od wycinki drzew. Pod topór, a właściwie piłę, pójdzie ponad 150 sztuk.

Inwestycja za 4,5 mln zł ma się zakończyć jeszcze w listopadzie. Tak krótki termin ma związek z tym, że nie wszędzie droga będzie poszerzana. Jednak nowy dywanik asfaltowy zostanie ułożony na całej długości.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (14)

Wsiowe Karyny ze swoimi gachami już czekają za kierownicą swoich BMW 3

Odpowiedzi: 1

A może Miastowy PLEBS ze swoimi Blacharami.... PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ ZANIM SIĘ KOGOŚ OBRAZI PODKREŚLAJĄC CZYJEŚ POCHODZENIE... Ludziom z miasta więcej przysłowiowej słomy z butów wystaje niż tym ze wsi... 

Odpowiedzi: 0

Budujcie ile się da, bo niebawem może dojść do sytuacji, że Pinokio wraz ze środowiskiem kaczej farmy zainteresuje się budżetami samorządowymi. 

Odpowiedzi: 0

A kiedy doczekamy się remontu drogi Świecie Laskowice, ruch ogromny ,a nawierzchnia fatalna.

Odpowiedzi: 1

Odcinek drogi wojewódzkiej Od Werbistów w Laskowicach do Świecia nie został przekazany do powiatu. W dalszym ciągu jest to droga wojewódzka, do przekazania nie doszło z uwagi iż jest to droga strategiczna dla wojska /magistrala kolejowa w Laskowicach /. Ministerstwo obrony narodowej dlatego zablokowało przekazanie tego odcinka. Sytuacja jest o tyle irytująca z uwagi iż powiat rozpoczął modernizację odcinka od Bładzimia do Laskowic /zadanie podzielił na 3 etapy/a województwo nie wiadomo kiedy przystąpi do remontu swojego fragmentu. 

Odpowiedzi: 0

Brzeźno-Pruszcz  NARESZCIE!

Odpowiedzi: 0

Panie redaktorze brakuje tu pieniędzy, które dokładają gminy. To tylko tak dla uczciwości obrazu i treści. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Dokładnie gmina Lniano np. dołożyła  dużo do budowy chodnika przy drodze powiatowej Lniano-Lnianek-Mszano. Dzięki temu jest na tym odcinku dużo bezpieczniej. 

Odpowiedzi: 1

Ale o chodniku Ostrowite - Błądzim zapomniała pomimo petycji mieszkańców. Jak dojdzie do tragedii na tym nowym dywaniku to się obudzi. 

Odpowiedzi: 0

W końcu Zdrojewo-Lipinki!!! Oby cały odcinek A nie tylko 2.4 km

Odpowiedzi: 0

Teraz przydałby się chodnik-ścieżka rowerowa z Lniana do Ostrowitego. 

Odpowiedzi: 0

Niech powiat zajmie się drogami gruntowymi których jest mnóstwo np. w Buczku. Mamy XXI w a my topimy się w błocie. Skandal. 

Odpowiedzi: 0

Czy będzie chodnik z Ostrowite w kierunku Błądzimia?

Odpowiedzi: 0

Czy będzie chodnik z Ostrowite w kierunku Błądzimia?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz