Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Dominik, Jan
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  24°C / 11°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C

Dlaczego uczniowie „piątki” w Przechowie nie mogą korzystać z nowego kompleksu?

Andrzej Bartniak
14 grudnia, 10:02

- Z wielką pompą oddano niedawno do użytku wspaniały kompleks sportowo-rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 5. Tylko po co, skoro w czasie przerw uczniowie nie mogą z niczego korzystać? - pyta jeden z rodziców. - Wydawało mi się, że ma on służyć dzieciom przez cały czas, a nie tylko w czasie lekcji wychowania fizycznego.

Atrakcje znajdujące się na terenie kompleksu kuszą dzieci wychodzące na przerwę
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Sprawdziliśmy. Faktycznie, zgodnie z przyjętym regulaminem, uczniowie SP nr 5 nie mogą w czasie przerw lekcyjnych korzystać z atrakcji znajdujących się na trenie kompleksu. Dlaczego?

- Ze względów bezpieczeństwa - tłumaczy Elżbieta Nowak, dyrektorka szkoły. - „Pająk” do wspinania ma wysokość ponad trzech metrów i łatwo sobie wyobrazić, co może się stać, gdy dziecko spadnie z takiej konstrukcji. Na przerwy wychodzi około 200 uczniów, których pilnuje dwóch nauczycieli. Nie sposób dostrzec wszystko, co dzieje się na tak dużej powierzchni.
REKLAMA

Nie znaczy to jednak, że regulamin jest rzeczą świętą, której nie można zmienić.

- Do tej pory nie spotkaliśmy się z takimi uwagami od rodziców, dlatego jestem nieco zdziwiona - mówi dyrektorka. - W najbliższy wtorek w szkole odbędzie się zebranie. Skorzystamy ze sposobności i zrobimy małą sondę wśród rodziców. Jeśli stwierdzą, że chcą, by ich dzieci mogły w czasie przerwy korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się w kompleksie, dostosujemy się do ich woli.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (38)

Od razu pojawia się śmieci i szybko kompleks zostanie zniszczony po tak dużej eksploatacji nie mówiąc o zagrożeniu - dzieci maja teraz różne pomysły i dorośli mogą 100 razy mówić i tak nie beda chcieli posłuchać. W mojej ocenie dobry zapis w regulaminie.

Odpowiedzi: 0

Boisko z zasady służy do korzystania podczas wf-u i innych zajęć rekreacyjnych, a nie podczas przerw. Po szkole też mogą korzystać osoby z środowiska lokalnego. Zapisy w regulaminie jak najbardziej słuszne. Musimy dbać o boiska żeby służyły również innym za wiele lat.

Odpowiedzi: 0

Już widzę jak dzieci i młodzież posłuchają nauczycieli podczas przerw i beda chcieli utrzymac porzadek. Można zaprosić rodziców żeby popilnowali swoje dzieci na boisku podczas przerw. Widac jest tyrolka do zjazdu, która stwarza duże zagrożenie podczas wygłupów i kto bedzie wtedy odpowiadał nauczyciel, a rodzice umyją rece i powiedza winna szkoła. Na miejscu pani dyrektor bym mocno sie zastanowił czy warto ulegac rodzicom i zmienic dobry regulamin.

Odpowiedzi: 0

Nie róbmy z dzieci kalek. Jak się nie przewrócą to się nie nauczą. Ale prawidłowo niech rodzice sami zdecydują demokratycznie. 

Odpowiedzi: 1

Ciekawe jak bedzie wypadek czy tak rodzice beda pisac.

Odpowiedzi: 1

Nie każdym wypadkom można zapobiec. Nawet jak zawiniesz w folię bąbelkową i schowasz w szafie. Wielokrotnie za dzieciaka robiłem rzeczy przez które w dzisiejszych czasach moi rodzice byliby w więzieniu a ja w domu dziecka. Skakanie po budowach, drzewach, kąpiele w rzekach, ustawki pomiędzy osiedlami czy nawet konstruowanie pułapek, broni czy materiałów wybuchowych... A dziś się dzieciom na pająka z homologacją unijną zabrania wchodzić... Nie mówię żeby pozwalać na wszystko i czekać aż najsilniejsze przeżyje ale jak dziś będziecie ich chronić przed wszystkimi zagrożeniami to w dorosłym życiu nie poradzą sobie z najprostszym rzeczami. Ale to moje podejście do tematu. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Pszehowjak w tamtych czasach dzieci były ulepione z innej gliny te obecne łamią się jak zapałki u wielu delikatny upadek i już złamana ręka. Zwróć uwagę jeszcze na postawę rodziców jak coś się wydarzy to od razu afera, a kiedyś rodzic powiedział do swojego dziecka, ale kaleka połamała się i był spokój.

Odpowiedzi: 0

Najlepiej ogrodzić wysokim murem z drutem kolczastym a jak ktoś sie przedostanie to zastrzelić na miejscu wtedy kompleks posłuży dobre 50lat i Dyrekcja bedzie zadowolona. Jak narazie nie widziałem żadnego dziecka żeby korzystało z tych atrakcji za kilka baniek... Dziwnym trafem kolo 8 rowniez jest nawet wiekszy kompleks i jakos nikomu głowy nie urwało. Jak dla mnie to wygodnictwo Dyrekcji oraz nauczycieli. 

Odpowiedzi: 1

to przyjdz i pilnuj dzieci podczas przerwy. a jak sie cos stanie to pierwszy bedziesz pisal gdzie byli nauczyciele

Odpowiedzi: 0

Belfer a pieniądze za co bierzesz? Za trzy miesiące wakacji? Jak sobie nie radzisz możesz spróbować prawdziwego życia i iść do innej pracy... Problemem nie są same przerwy widziałeś tam jakieś dziecko które moze się bawic poza przerwami. Nawieszaliście kamer regulaminów tylko o użytkownikach zapomnieliście

Odpowiedzi: 2

Następny hejter popracuj w szkole miesiac to pogadam z toba i zobaczysz jak to jest przekonasz się i bedziesz mial te magoczne wakacje.

Odpowiedzi: 1

A kto wam broni zmienić prace skoro jest tak źle macie sądowy nakaz pracy w tych szkołach? Jesteście wykształceni, wszechstronnie utalentowani rynek pracy tylko  czeka na takich pracowników. 

Odpowiedzi: 1

Możesz przyjść do pracy w szkole już jedno masz jestes wygadany i dostaniesz za to sporą wypłatę czyli najnizsza krajowa etat dla ciebie czeka do dzieła i w drogę do szkoły.

Odpowiedzi: 0

Rozpędż sie i jebnij łbem w mur.

Odpowiedzi: 0

Jak dla mnie boiska wyglądają na nie skończone brakuję wielkiego baneru   ZAKAZ GRY W PIŁKĘ

Odpowiedzi: 0

Dlaczego w SP1 na przerwach jest 10 nauczycieli na dyżurze a w sp5 tylko 2 ? Może gdyby dyrekcja zwiększyła ilość opiekunów przerw byłoby bezpieczniej?! 

Odpowiedzi: 1

Sp5 jest mniejsza szkola bo sp1 jest 2 najwieksza w miescie i nauczycieli jest wiecej.

Odpowiedzi: 1

Bo siedzą i kawę piją proste. Wieczne narzekanie że tak czy owak. A ile wy czasu pracujecie??? Wakacje ferie święta i weekendy wolne. W tyg pracujecie po 30 godz max. Kto tak ma jak wy????? I jeszcze macie odwagę narzekac

Odpowiedzi: 1

Album możesz zatrudnić się w szkole i będziesz miał tak dobrze jak piszesz zresztą zapewne dnia byś nie wytrzymał. Mam znajomego nauczyciela i inaczej to wygląda po lekcji dyżury często nie ma czasu do toalety pójść. Najpierw zastanów się co piszesz bo oczerniasz ludzi, a jestem ciekawy bo może sam nie pracujesz kasę biorąc z free i z nudów takie rzeczy piszesz bo człowiek pracujący nie ma czasu na głupoty i hejt. Pozdrawiam odpoczywajacych po pracy.

Odpowiedzi: 0

Przyjdz zobacz Adrian jak wygląda boisko po przerwie w Sp8 pełno marchewek, opakowań po mlekach bo za darmo i nie trzeba tego szanować. Widziałem sam jak nauczyciel musiał zwracaj uwagę bo uczniowie wieszali się na piłkochwytach popilnuj na przerwie to wtedy bedziesz mogl porozmawiac. Potem jak bedzie wypadek to skandal, gdzie byla szkola i nauczyciele. Wtedy ludzie beda mowic ze boisko zniszczone po co wpusciliscie mlodziez na przerwach i to tak zawsze wyglada. Regulamin jest przygotowany pod wzgledem realnosci szkolnej.

Odpowiedzi: 1

Do zdyscyplinowania służy monitoring oraz straż miejska skoro sobie nauczyciele nie radzą. Wystarczy wystawic kilka mandatow za zaśmiecanie lub dewastację. Jeśli rodzic zapłaci za swoją pociechę i dodatkowo obniży sie ocenę z zachowania takiemu gagatkowi to sprzet bedzie szanowany. Ale faktycznie to wymaga czyjejś pracy i skorzystania z monitoringu który kosztował ze 100 tys.Więc łatwiej zakazać wejścia i postawić tabliczkę z regulaminem. 

Odpowiedzi: 2

A jak przyjedzie straż i wstawi mandat to ty będziesz pierwszy co będzie wzywał ich... Piszesz głupoty facet. 

Odpowiedzi: 1

Jan sam piszesz głupoty czytaj ze zrozumieniem co jest napisane powyżej... 

Odpowiedzi: 0

Widze Adrian Duda jestes aktywny na forum mam pomysł ciebie można społecznie wykorzystać do pilnowania po co marnować taki potencjał i aktywność i byś czymś pożytecznym się zajął niż ciągłym komentowanie z nudów.

Odpowiedzi: 0

Żeby wykształcić dobrych uczniów , najpierw trzeba wykształcić dobrych nauczycieli. Co z Was za nauczyciele, z niczym sobie nie radzicie, same problemy, zero rozwiązań, jak sieroty we mgle...szkoda bo od Was wiele zależy .

Odpowiedzi: 2

Rowniez trzeba wykształcić wyrozumialych rodziców i zajmujących się dziećmi. Obrażasz ludzi ciekawe jaki ty sam jesteś. Sami najmadrzejsi takie mamy społeczeństwo dlatego młodzi nie garną się do pracy w szkole po takim hejcie i za najniższą krajową sami ludzie zobaczą jak z łapanki będą uczyli nauczyciele i spadnie jakość edukacji, ale to już będzie za późno. Hejtujcie dalej w najlepsze i bawcie się.  Miłego weekendu.

Odpowiedzi: 0

Ty gościu chyba masz klapy na oczach i stopery w uszach. Przejdź się obok szkoły w czasie dzwonka i posłuchaj. "Dzieciaki" robią zawody kto dziś wkur... nauczyciela. Nie wiesz co mówisz i w nogach śpisz. Najpierw rodzice wychowyją swoje pociechy na narcyzy albo mają to gdzieś a pózniej nich nauczyciel się użera. 

Odpowiedzi: 1

I o to właśnie chodzi, nauczyciele nie radzą sobie z dziećmi, bo nie sa do tego przygotowani.

Odpowiedzi: 1

Nauczyciele nie radzą sobie z dziećmi bo sory ale takie mamy czasy. I największą wina mają tu rodzice. Kiedyś nauczyciel miał posłuch, dał linijka po łapach i było ok. Nie twierdzę że przemoc to rozwiązanie ale teraz nauczyciel nawet krzywo spojrzeć na dziecko nie może bo od razu sprawa w sądzie założona przez rodziców którzy mają takie święta idealne dzieci. To jest też kwestia wychowania i nauczenia szacunku do drugiego człowieka. 

Odpowiedzi: 0

Do pani Dyrektor

Zastanawia mnie czy pani widziała projekt przed wdrożeniem? Może trzeba było zrobić pająka wysokości 30cm i słupki z gąbki. Mam wrażenie że nauczycieli zaskoczyło ze będą boiska oraz plac zabaw zamiast placu wylanego betonem... 

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz