Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Konrad, Renata, Witold

Dramatyczne sceny na przejeździe kolejowym koło Osia [zdjęcia]

Marek Wojciekiewicz
20 października, 08:28

Przejazd kolejowy w Jaszczu niedaleko Osia był w sobotnie popołudnie miejscem mrożących krew w żyłach scen. Na szczęście bez tragicznych konsekwencji, bo „wypadek” był pozorowany. W akcji wzięły udział cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Osie.

W samochody osobowe uderzył pojazd szynowy
Fot. Marek Wojciekiewicz

REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu szynowego z dwoma samochodami osobowych. Prawie 60 ratowników udzielało pomocy ofiarom, młodym ludziom znajdującym się w autach.

Wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Dowódcy, gestami i krótkimi komendami, rozdysponowywali ratowników do poszczególnych zadań. Na miejscu zdarzenia pojawił się specjalny pojazd strażacki przystosowany do jazdy po torach kolejowych.
REKLAMA


- W kraju jest tylko piętnaście takich wozów. Mogą poruszać się po zwykłych torach, a także tych szerokich, spotykanych u naszych wschodnich sąsiadów – tłumaczy Maksymilian Pilarski, ratownik z OSP Osie, jeden z kierujących działaniami ratowniczymi.

Na miejscu obecni byli też przedstawiciele kolei, specjaliści od spraw bezpieczeństwa. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie już nabytych umiejętności. A tego nigdy za wiele, nawet u najbardziej doświadczonych strażaków.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

A po co ten samochód do jazdy po torach? Przecież w naszych okolicach takiego nie ma, więc cwiczono scenariusz działań, jaki się nie zrealizuje w rzeczywistości. 

Odpowiedzi: 1

Taki pojazd jest wymagany do tego typu ćwiczeń ze względów bezpieczeństwa przez zarządcę infrastruktury(Polskie Linie Kolejowe). Taki pojazd na codzień stacjonuje pod Bydgoszczą gdzie znajduje się baza pociągu ratunkowego.  

Odpowiedzi: 0

Przejazd kolejowy jest w Osiu na drodze prowadzącej do Jaszcza. Sprecyzujmy. 

Odpowiedzi: 0

Jeśli ten Golf to wersja Country to potępiam niszczenie unikatu. 

Odpowiedzi: 1

Zgadza sie to country.

Szkoda gadac

Odpowiedzi: 2

To chyba jakaś podróbka country... Ma inny przod

Odpowiedzi: 0

Znawcy, to żadne country. To że ma kangura i belke nie czyni z niego country, zwykłe cl.

Odpowiedzi: 0

Wielkie gratulacje za rozje.... Unikatowego i zapewne już w latach zabytkowego auta. 

Odpowiedzi: 1

Przecież to zwykłe CL.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz