Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Celina, Urszula, Janusz
 • umiarkowane opady deszczu
  Dzisiaj:
  12°C / 10°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  17°C / 11°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  17°C / 12°C

Droga od nowej siedziby straży pożarnej do ronda jest już prawie gotowa

red
28 września, 07:42

Odcinek nie jest długi, ale ważny, bo bez niego wozy strażackie byłyby pozbawione dojazdu do powstającego właśnie ronda.

Część ul. Petelskiego w kierunku osiedla domków, wysypano tłuczniem
Fot. UM Świecie

REKLAMA

Decyzję o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jesionowej w Świeciu podjęto m.in. po to, by usprawnić wyjazd wozów strażackich z nowej siedziby koło szpitala na główną ulicę miasta.

Głównym inwestorem jest powiat. Z 3 mln 70 tys. zł, jakie ma kosztować cała inwestycja, 900 tys. zł dołoży powiatowi gmina Świecie, a 700 tys. Fundusz Dróg Samorządowych.

Prace na rondzie są już na ukończeniu i ma ono zostać otwarte w najbliższych dniach. Podobnie, jak odcinek ul. Petelskiego, którego budowę wzięło na siebie miasto.
REKLAMA

- Około 30-metrowy odcinek drogi z trzema warstwami asfaltu połączy nową siedzibę straży pożarnej z rondem. Zmodernizowano też 120-metrowy ul. Petelskiego w kierunku osiedla domków jednorodzinnych na terenie szpitala psychiatrycznego – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Na razie poprzestano tam na nawierzchni tłuczniowej, bo przy tym odcinku nikt nie mieszka. Kierownik nie wyklucza jednak sytuacji, że z czasem i tam pojawi się asfalt, gdy zajdzie taka potrzeba.

„Łącznik” między komendą straży a rondem jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały ostatnie prace porządkowe i ustawienie znaków. Całość prac na ul. Petelskiego kosztowała miasto 240 tys. zł.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz