Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Edyta, Maria, Alojzy

A gdyby tak obok KFC i McDonaldsa stanęło rodzinne centrum rozrywki?

Andrzej Bartniak
12 listopada, 12:31

O potencjale Morska może świadczyć fakt, że w ciagu ostatnich paru lat swoje interesy ulokowało tam już trzech poważnych inwestorów: dwa lokale gastronomiczne i stacja paliw. Kto będzie kolejny?

W Morsku swoje interesy ulokowali już KFC, McDonald's i Orlen
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA
Wprawdzie KFC i McDonald's nie mają zbyt wysokich notowań u dietetyków, ale dzieci, młodzież a także wielu dorosłych lubi posiłki typu fast food. Przy okazji rozważań, w jaki sposób mogłyby być zagospodarowane kolejne działki w Morsku, pojawiły się sugestie, że świetnym dopełnieniem byłoby rodzinne centrum rozrywki. Mowa o obiekcie pod dachem i placu zabaw na świeżym powietrzu.

Wtedy wyjada do "maca", który ma być otwarty jeszcze w tym roku,  można by wzbogacić o godzinną zabawę w centrum rozrywki oferującym np. małpi gaj, różnego rodzaju zjeżdżalnie, trampoliny i elektroniczne gry zręcznościowe.
REKLAMA


- Pomysł może i dobry, ale gmina Świecie na pewno go nie zrealizuje - uprzedza dalsze pytania Paweł Knapik, zastępca burmistrz Świecia. - Głównie z tego powodu, że nie mamy tam własnych terenów. Gdyby jednak znalazł się prywatny inwestor, który zechce zrealizować tego typu przedsięwzięcie, może liczyć na nasze wsparcie.

Faktycznie, dość istotną przeszkodą jest cena ziemi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, stawki wynoszą ponad 100 zł za 1 m kw.
REKLAMA

Obok parku rozrywki musiałby powstać duży parking, w grę wchodziłby więc zakup znacznego obszaru za około 1 mln zł. Jeśli do tego doliczymy koszty przygotowania terenu i budowy obiektu, w grę wchodziłyby grube miliony. Nie jest jednak wykluczone, że gdy już zostanie oddana do użytku droga ekspresowa S5 znajdą się kolejni inwestorzy, którzy dostrzegą potencjał tkwiący w tej okolicy.

Co sądzicie o tym pomyśle? A może macie inne sugestie odnośnie zagospodarowania tego terenu?

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (6)

Tak! Już widzę jak dzieciaki napchane tym śmieciowym jedzeniem z ochotą skaczą po małpim gaju. Nic co będzie skłaniać do aktywności fizycznej nie przyciągnie swojej uwagi przy takich obiektach.  Dla niektórych dużym wyzwaniem będzie dotarcie z miasta do fast foodu. 

Odpowiedzi: 0

Portal zamiast informować coraz częściej zaczyna zadawać dziwne pytania, tylko mam pytanie czy redaktorzy je zadają czy też są zadawane. Może lepiej popytać dlaczego w Przechowie pochyłe rondo zrobili.

Odpowiedzi: 1

żeby się auto z drewnem przewróciło,nie życzę nikomu,ale prawdopodobne

Odpowiedzi: 0

Artykuł o niczym. Autor wymyślił sobie park rozrywki, a Knapik powiedział że gmina nie ma tam działek. To nie dziennikarstwo.

Odpowiedzi: 0

Panie redaktorze, a może rondo tam postawić?

Odpowiedzi: 0

Bez obrazy,ale ten portal jest coraz gorszy

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz