Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

Handlowcy z targowiska przenoszą się do sieci. Pomóżmy im przetrwać

Andrzej Bartniak
4 kwietnia, 11:11

Na Facebooku powstała grupa Targowisko Marianki Online. Tam handlowcy będą na bieżąco umieszczać swoje oferty i dane kontaktowe dla klientów chcących kupić sprawdzone warzywa, owoce, ziemniaki, jajka, wyroby mleczarskie, odzież czy artykuły przemysłowe.

Targowisko Marianki Online - tam szukajmy towarów ulubionych lokalnych handlowców
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Obostrzenia sanitarne wymusiły na władzach Świecia decyzję o zamknięciu targowiska na osiedlach Marianki i Kościuszki. Nie było to łatwe. Targi zapewniają utrzymanie kilkudziesięciu rodzinom. Jak mają przetrwać najbliższy czas?

Na dość oryginalny pomysł pomocy handlującym wpadł radny Ariel Stawski. Jeszcze w piątek stworzył na Facebooku grupę Targowisko Marianki Online.

- Zasady są bardzo proste - tłumaczy Stawski - Handlowcy umieszczają krótkie informacje o swoich produktach oraz dane kontaktowe. Jedni oferują dowóz towarów do klienta, inni wysyłkę, a są też tacy, którzy zapraszają do siebie. Możliwości na kontakt sprzedawca - klient jest kilka.
REKLAMA

Tym, którzy nie mogą skorzystać z tej formy handlu, nie pozostaje nić innego, jak porozumieć się ze sklepami czy firmami dysponującymi własnym placem czy parkingiem. Handel pojedynczego sprzedawcy na terenie prywatnym jest dozwolony.

Targowisko zostaje zamknięte od soboty 4 kwietnia do soboty 11 kwietnia włącznie. Nie będzie działać też niewielki plac targowy należący do gminy przy ul. Kościuszki, gdzie handlowało kilkoro kupców.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Czytaj także

Komentarze (13)

i gitara jeden problem rozwiązany 

Odpowiedzi: 0

Dotrzyjmy do jak największej ilości osób, bądźmy solidarni i pokażmy, że w cięk=żkich czasach potrafimy sobie nawzajem pomagać. Jak najbardziej za #zostanwdomu

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co sanepid na takie coś.. Oraz jeździ po wioskach gościu z chlebem Skiba ciekawe czy też sanepid miał wgląd do jego auta.. Ponoc  objeżdżą wioski aż spod tucholi do Grudziądza.. Też może koronowirusa załapać.. Najlepiej się kupuje w małych sklepikach. 

Odpowiedzi: 1

Widać jesteś mocno NIE informowany. Sanepid mamy na porządku dziennym - warzywa są zgłoszone i musi być odpowiednie pomieszczenie by je składować po zebraniu z pola czy tunelu foliowego.

Odpowiedzi: 0

Traktujemy handlarzy jak małe sklepy i niech burmistrz zamknie je wszystkie i ku

Odpowiedzi: 1

Sam się zamknij, zamówisz u rolnika jeszcze postawi pod drzwi, to gdzie ma sprzedać swoje plony ?

Odpowiedzi: 0

Wszystko zamknąć, zostawić tylko korporacje i zachodnie sieci. New Age nadchodzi. Bogaci będą jeszcze bogatsi, a bieda zostanie biedą.

Odpowiedzi: 0

Ni ciula

Odpowiedzi: 0

I dobrze im

Odpowiedzi: 0

Ja straciłem pracę to oni też niech stracą ¡!!!!!!! 

Odpowiedzi: 1

W sumie dobrze, bo jak nie będzie cię stać na internet to nie będziesz głupot pisał(a)

Odpowiedzi: 1

Masz prace

Odpowiedzi: 0

czy wędliny też ktoś dowiezie ? u kogo mozna zamówi

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz