Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Sabina, Szymon

Jest już prawomocny wyrok w sprawie wójta gminy Warlubie

Andrzej Bartniak
5 października, 12:08

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał 5 października wyrok w sprawie wójta Krzysztofa M. Sąd pierwszej instancji w Świeciu uznał go winnym niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenia gminy na straty finansowe.

To już koniec kariery Krzysztofa M. jako wójta gminy Warlubie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Od ogłoszenia wyroku przez Sąd Rejonowy w Świeciu do wydania orzeczenia przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, po apelacji złożonej przez adwokata wójta, minęło aż 15 miesięcy. Powody tak dużej zwłoki były dwa: pandemia oraz problem z wysłuchaniem biegłych, których opinia w zasadniczy sposób obciążała Krzysztofa M.

To właśnie na podstawie ekspertyzy dwójki biegłych z Bydgoszczy Sąd Rejonowy w Świeciu uznał wójta gminy Warlubie winnym zarzucanych mu przestępstw i skazał na 1,5 roku więzienia i 5-letni zakaz pracy w samorządzie. Miał też zapłacić 25 tys. zł grzywny, pokryć 5,3 tys. zł kosztów procesu i zwrócić gminie 74,7 tys. zł.

Dziś Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał Krzysztofa M. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto podtrzymał w mocy pozostałą część kary, czyli: zakaz pracy w samorządzie przez 5 lat, grzywnę 25 tys. zł, pokrycie kosztów sądowych 5,3 tys. zł oraz zwrócenie gminie 74,7 tys. zł.
REKLAMA

To już koniec sprawy dotyczącej rzekomego remontu wiaduktów w Warlubiu i Rulewie oraz boksów na śmieci w Lipinkach. Wszystkie trzy zlecenia dostała ta sama firma z Grudziądza, należąca do Damiana Sz.

Rzecz w tym, że zdaniem świadków i biegłych większości prac w ogóle nie przeprowadzono, a te, które zrobiono wykonano byle jak i powierzchownie. Ich faktyczny koszt oszacowano na 3 tys. zł. Tymczasem Damian Sz. wystawił faktury na 78 tys. zł. Wójt skwapliwie je zaakceptował i wypłacił pieniądze z gminnej kasy za remonty, których nie było.

Wójt gminy Warlubie uparcie twierdził jednak, że jest niewinny, dlatego jego adwokat odwołał się od wyroku pierwszej instancji do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (40)

Mam nadzieję że teraz dziennikarze i organy ścigania przyjrzą się kilku urzędnikom a być może też radnym ktorzy musieli dobrze wiedzieć co robi wójt. 

Odpowiedzi: 0

Wreszcie ! teraz pora zrobic  przesiEw w rodzince zajmującej stanowiska, tym wszystkim PRL owskim babon którym dał władze . Teraz zrobi się w warlubiu przesiew w każdej instytucji , poleca stołki . Jazdaaaaaa

Odpowiedzi: 0

A co z naszzym Administratorem co ograbił ludzi?

Odpowiedzi: 0

Po mordzie widać że pijak i przekręt.

Odpowiedzi: 0

No to teraz przyjdzie komisarz na 3 miechy i nowe wybory na wójta, i przesiew w urzedzie gminy!!!

Odpowiedzi: 0

No trzeba to opić

Odpowiedzi: 0

No to teraz się okaże ile ma majątku,80tysiecy musi oddać w 2lata i 11 miesiecy. Jeśli chociaż jeden z zasadzonych czynników nie będzie uregulowana To zobaczymy Pana w Polsacie na kanale Play,tam leci taki program o więźniach którzy mózg mają mniejszy od kury. W Warlubiu dziś święto !

Odpowiedzi: 0

To w Warlubiu strzeliły dziś korki od szampana.. Będzie przewiew w urzędzie, oj będzie 

Odpowiedzi: 0

Widziałem dziś fajerwerki. Jedni się cieszą i inni Smuca. Już nigdy nie Bedzie takiego fajnego wójta.  Panie Krzysztofie ja wierzę że Pan tego nie zrobił. 

Odpowiedzi: 1

Takiego złodzieja to na pewno nie będzie :) 

Odpowiedzi: 1

Jeszcze będzie płakać za nim.. teraz to już na pewno w gminie nic nie będzie się działo. Najlepszy wójt EVER

Odpowiedzi: 1

czesc nazywam się Jarosław Psikuta (bez S na końcu) i niedługo zajade po moje 300 baniek. Bo od moich 300 baniek może być tylko ważniejsze moje 600 baniek. 

Odpowiedzi: 0

Co teraz będzie? Wybory czy jak? Mam nadzieję że wszystkich których po zatrudniał Pan Michalak stacja swoje stanowiska bo to sama rodzina a wiadomo a wiadomo jaki PAN T A KI KRAM.... 

Odpowiedzi: 0

Wstydu " jedyny "nie posiada.

Odpowiedzi: 0

Wyrachowany i bez żadnego wstydu i honoru człowiek .

Odpowiedzi: 1

a coz na to jego wyborcy? wojt w sasiedniej gminie uciekl nie rozliczony w trakcie kadencji na emeryture i dodatkowe wybory tez sie odbyly...

Odpowiedzi: 0

Ja tam nic do człowieka nie mam, ale mam nadzieję że wreszcie przesiewka w urzędasach będzie 

Odpowiedzi: 0

Co od Krzyśka chcecie, chłop się pogubił. Wszystko przez magi. Dobrze że ja tego nie pije

Odpowiedzi: 0

Teraz niech CV złoży u swojego kolegi dropsa.  Fakt że jedno zero na końcu przy wypłacie ale cóż.  Lepszy rydz niż nic 

Odpowiedzi: 0

Na zbity pysk i w błoto. Nowe wybory wójta będą w 2096 bo kaczor zarządził zakaz kolejnych wyborów jakichkolejek dopóki żyje jego kot i szarpie go pazurami po jajach. Tak że narazie obowiązki wójta będzie pełnić Horacy z Dr Queen. Bo wygrał konkurs na lizanie znaczków skarbowych.

Odpowiedzi: 2

Haha dobre 

Odpowiedzi: 0

Hahaha ale się uśmiałam  Horacy hahaha

Odpowiedzi: 0

I co tera? wujt bez roboty i rodzina jego co w gminie robi pewnie tyż za chwila bedzie bez. Tża by ludziom jakoś pomóc, robota jaka dać czy cuś. Ja nie wierza że wujt sobie wzion te piniondze. A wy ludzie głupoty piszeta.

Odpowiedzi: 1

Polski taki trudna jenzyka -burak może zawsze z Wsi wyjechać,ale wieś z buraka nigdy.

Odpowiedzi: 1

Przecież to wyżej to były heheszki

Odpowiedzi: 0

Nie martwcie się tak o niego - sprzeda dom w Lipinkach (który zresztą buduje niezgodnie z prawem budowlanym!) i bedzie miał na zwrot kasy. Jeszcze mu zostanie działka z domkiem i dostępem do jeziora Rybno zachachmęcona przez osoby trzecie.

Odpowiedzi: 1

Napisz czemu niezgodnie z prawem budowlanym? Też napewno dostanie pieniądze za zaległy urlop jak innych latach... 

Odpowiedzi: 0

Żal mi tylko włazidupów co z pańskiej ręki jedli i podpisywali kwity.. Gdzie teraz łeb wsadzą.  Mogą  jedynie liderowi piwerko kopsnąć pod wierzbą.

Lider nie odmówi. 

Odpowiedzi: 0

Ci co razem z wójtem skazańcem kontrolowali inwstycje i potwiedzali w papierach, że wszystko jest dobrze zrobione trzęsą teraz portkami. Ciekawe kiedy za nich się wezmą. Oj będzie się działo w gminie Warlubie

Odpowiedzi: 0

Co ukradł to jego i się śmieje aktor

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz