Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Andrzej, Zbysław, Justyna

„Mamy czuć się jak grzesznice?” Msza w intencji nawrócenia uczestniczek strajku kobiet

Andrzej Pudrzyński
20 listopada, 11:57

- Czy uczestnicy strajku kobiet, protestujące przeciwko zakazowi aborcji z powodu nieodwracalnych wad płodu, powinni czuć się jak osoby, które popełniły grzech, albo przestały być katolikami? – pytają mieszkańcy Nowego.

Msza o nawrócenie ma się odbyć w kościele parafialnym w Nowem
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Czytelnicy poinformowali nas o mszy, która ma się odbyć w piątek 20 listopada. W kościele parafialnym w Nowem o godz. 18.00 zaplanowano mszę o łaskę nawrócenia dla uczestniczek strajku kobiet.

- To tak, jakby wszyscy uczestnicy protestów, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, popełnili grzech, biorąc w nich udział. Jestem katoliczką, chodzę do kościoła i nie zgodzę się, żeby ktoś przyczepiał mi taką łatkę – oburza się mieszkanka Nowego.
REKLAMA

Inny Czytelnik zastanawia się, czy wobec doniesień z ostatnich dni o molestowaniu dzieci przez wysoko postawionych hierarchów kościelnych, nie lepiej zorganizować mszę właśnie w tej intencji.

- Może powinniśmy pomodlić się za nawrócenie tych ludzi, bo trudno nazwać ich kapłanami, po tym, co zrobili – nasz rozmówca nie ukrywa emocji.

Skontaktowaliśmy się z księdzem Grzegorzem Kaiserem, proboszczem parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem.
REKLAMA

Przekazaliśmy proboszczowi uwagi i opinie Czytelników.

- Skoro mogli przyjść do was z tymi skargami, to równie dobrze mogli przyjść do mnie. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat – oznajmił ksiądz Grzegorz Kaiser i rozłączył się.

Proboszcz nie odpowiedział również na pytania wysłane mailem i za pośrednictwem profilu parafii na Facebooku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (125)

Najpierw wy się rozgrzeszcie z tej pedofilii, a kobietom dajcie spokój. Bo kobiety nie molestuja. Diabły ukryte w soltanach

Odpowiedzi: 2

Proszę poczytać, kobiety molestują i to nie mniej niż inni.

Odpowiedzi: 0

 Tak jest.. rozwalić ta szajke pedofilów w sukienkach! Nara ;)

Odpowiedzi: 0

Woda święcona ich wykropic moze glupote z glowy wypłuka!!!!!! 

Odpowiedzi: 1

Nie dodałeś kogo wykropić, bo ty po tej glinkowej wodzie, jesteś dostatecznie naqierdo***ny.

Odpowiedzi: 0

Jak w piątek msza o nawrócenie kobiet to w niedzielę o nawrócenie dla wszystkich nie ujawnionych pedofilii wśród księży!!!

Odpowiedzi: 2

A przyjdziesz się pomodlić ?

Odpowiedzi: 0

A zamówił Pan mszę w tej intencji?

Odpowiedzi: 0

Niech się sami zachowa za pedofilię i inne zboczenia oraz nawrócenie samych księży i koniec z celibatem.

Odpowiedzi: 1

W tych czasach już dawno powinni księża się żenić i mieć rodziny oraz świecić przykładem ,pokazywać jak według nich powinno się żyć w rodzinie ,wtedy głupoty by im do głowy nie przychodziły , przecież teraz kapłaństwo to praca nie ma już księży z powołania ,a jak są to pojedyńcze egzemplarze i to jeszcze nie wiadomo czy czasami już nie umoczyli za młodu w pedofilii a na starość zmienili swoje postępowanie i chcą odpokutować swoje ciemne uczynki, ale młodzi księża traktują "Swoje Powołanie" jak pracę i nic więcej ,miłośc do boga oni tego nie umieją nikt ich tego nie nauczył ,może znają miłość do matki ,siostry lub krewnych , większa ilość wstępujących do seminarium to mami synki ,którzy za namową matki trafiają tam ,lub ojca księdza ....

Odpowiedzi: 0

Na miejscu księdza cieszyłbym się, że nie przyszli do niego. Prawdopodobnie emocji nie dałoby się opanować. Przykre, że osoba duchowna nie jak pogodzić problemy kościoła i wiernych - trochę czuć inkwizycją. Mamy sytuację patową z tymi protestami, osobiście popieram je, pat polega na tym, że nikt nie potrafi rozsądnie podejść do problemu. Rozwiązania siłowe to tylko zaognienie sytuacji. Fakt, rządzący pogubili się we własnych pomysłach, a suma wszystkich problemów ich przerosła.

Odpowiedzi: 0

Za nawrócenie pisowców - to by była trafna intencja.

Odpowiedzi: 2

I lewaków!!!!!! 

Odpowiedzi: 0

Nie da się nawrócić tej kołtunerii sterowanej przez diabła. 

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobra intencja! A skoro boli tych ludzi fakt tej mszy to znaczy że potrzebują modlitwy. Każdy człowiek potrzebuje nawracania bo każdy codziennie popełnia grzech. 

Odpowiedzi: 4

Codziennie grzech?,ale masz zryty mózg.

Odpowiedzi: 1

A ty myślisz że nie popełniasz?

Odpowiedzi: 0

Ty pomódl się lepiej żeby Ci córki syna wnuczki wnuka żaden pedofil w sutannie nie zgwałcił. Najpierw niech się modlą za swoich pedofili a potem jak oczyszczą swoje szeregi mogą się modlić w innych intencjach. 

Odpowiedzi: 0

I to Parafianin przyznaje że codziennie popełnia grzech!! To się wyrabia!!

Odpowiedzi: 0

Łukaszku uspokój się już proszę 

Odpowiedzi: 1

Łukaszek to ten odwieczny obrońca kościoła? Niech się lepiej zajmie halą by dobrze prosperowała a nie pierze swoje brudy

Odpowiedzi: 0

Czy ja jedyna widzę tu dysonans? Skoro "Panie domu", " matki Polki" chcą mieć ciastko i zjeść ciasto jednocześnie... być wzorem cnót wszelakich i wykrzykiwać bluzgi i epitety wieczorami... pokazać nowa fryzurę i kiecke na mszy a na wieczorze ze znajomymi narzekać na zło kościoła... owszem instytucja kościoła nie jest święta! Ale czemu te babki nie widzą swoich win? Według mojego oglądu sprawy, nauczanie koscioła w tych kwestiach jest bardzo jasne, jednoznaczne- aborcja jest grzechem, ciężkim niewybaczalnyn, równym morderstwu... a czy propagowanie przyzwolenia na nią  również? Nie mówię, że to nauczanie, ta postawa jest dobra! Ale taka właśnie jest! I będąc katoliczką ją znam, nie muszę się z nią zgadzać, to już kwestia mojego sumienia. Ale prawo kościoła jest jawnie łamane podczas udziału w takich manifestacjach i kościół ma prawo modlić się w intencji kogo chce. 

Odpowiedzi: 9

W punkt!

Odpowiedzi: 0

Brawo za wpis, mądre słowa

Odpowiedzi: 1

A kto tym  chamskim krzykaczą broni podpisać apostazję . Ciężko bo odwagi brak

Odpowiedzi: 1

Obserwatorze "Krzykaczom" po polsku.

Odpowiedzi: 0

To niech sie za pedofili pomodli bo w wykonaniu ksiedza to dopiero grzech a nie innym wytyka a sam pokozaju jeszcze gorsze postepowanie 

Odpowiedzi: 1

Drogi czytelniku! Który z modlących się w tej intencji księzy ma zarzuty pedofilskie? No śmiało! Czy jak jesteś murarzem, a muraż na drugim końcu Polski będzie pedofilem, to znaczy że Ty też? Ba, jak Twój kolega z pracy, będzie pedofilem, to Ciebie też będę mógł tak nazywać? Ogarnij się człowieku i nie pisz bzdur. 

Odpowiedzi: 1

Nie napisał, że jest pedofilem mędrco, tylko niech się pomodli i odprawia msze za kolegów pedofili, ukrywanie tych przestępstw i ujawnienie całej prawdy. Co ma wiara do ludzi w sutannach i tu nie chce być wulgarnym..... 

Odpowiedzi: 1

To zamów intencję 

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz