Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Alfred, Elżbieta, Maksymilian
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  28°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  27°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

Na spotkaniu z premierem Morawieckim starli się zwolennicy i przeciwnicy PiS [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
6 lipca, 17:10

Spośród mieszkańców Świecia i okolic, którzy zjawili się w poniedziałkowe popołudnie na Dużym Rynku, można było wydzielić trzy grupy. Pierwsza, to licząca kilkadziesiąt osób grupa przeciwników PiS, druga, parokrotnie liczniejsza, zwolenników. I wreszcie trzecia, składająca się z osób, które przyszły po prostu posłuchać i popatrzeć, nie opowiadając się w wyraźny sposób za żadną z opcji.

Premier wychwalał prezydenta Andrzeja Dudę, nie zostawił za to suchej nitki na Rafale Trzaskowskim
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Atmosfera była gorąca zanim jeszcze pojawił się premier. W oczekiwaniu na jego przyjazd ze spotkania z mieszkańcami Chełmna, do zgromadzonych przemawiał m.in. pochodzący z Bydgoszczy minister i sekretarz Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Dmuchanie w gwizdki i skandowanie „Trzaskowski!”, „Mamy dość!”, „Pinokio!” przez przeciwników obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, starającego się o reelekcję, przybrały na sile, gdy na platformie na rynku stanął premier Mateusz Morawiecki.

Zwolennicy PiS nie pozostawali im dłużni i krzyczeli w ich stronę „Oszołomy!”, a niektórzy co bardziej nerwowi zaczęli się przepychać z osobami popierającymi Rafała Trzaskowskiego. Mimo napiętej atmosfery, nie doszło do fizycznej agresji.
REKLAMA

W 20-minutowym przemówieniu premier kpił z kandydata Koalicji Obywatelskiej:

- Pan Trzaskowski musi najpierw ustalić swoje poglądy sam ze sobą, bo tak często je zmienia.

Po chwili odniósł się do stałego wątku tej kampanii, czyli LGBT:

- Czy chcecie doczekać małżeństw homoseksualnych? Adopcji dzieci przez takie pary? Parad równości? Ku czemu zmierzamy? – pytał retorycznie.

Morawiecki wychwalał Andrzeja Dudę za to, że podczas jego prezydentury zniesiono wizy do USA, Polska uniezależniła się od rosyjskiego Gazpromu, następuje wzrost obecności wojsk NATO w naszym kraju, a amerykański kapitał zapowiada duże inwestycje.
REKLAMA

- Trzaskowski to nieudacznik i dyletant. Będzie oszukiwał i kłamał, byle tylko zostać prezydentem – twierdził premier.

Zwracając się do mieszkańców – także tych wznoszących okrzyki przeciwko Dudzie - zapytał, kto z nich jest przedsiębiorcą i skorzystał ze wsparcia rządu podczas pandemii. Kiedy podniosły się ręce także w grupie przeciwników PiS, wytknął im:

- Ze wsparcia korzystacie, ale nie przeszkadza to wam nas krytykować.

Po chwili jednak oświadczył, że wygrana Trzaskowskiego będzie oznaczać paraliż państwa, bo zapewne zamierza on blokować wszystkie poczynania rządu.
REKLAMA

- Trzaskowski myśli tylko o elitach, także tych z Brukseli! – krzyczał premier. Nie dodał jednak, że Polska w ciągu 16 lat członkostwa w Unii Europejskiej dostała 181 mld euro, ponad trzy razy więcej niż sama wpłaciła do unijnego budżetu.

Program spotkania był napięty. Po 20-minutowych przemówieniu Mateusz Morawiecki zrobił sobie serię pamiątkowych zdjęć z mieszkańcami, a tuż po 16.00 odjechał na kolejny wiec do Więcborka. Nie było możliwości zadawania pytań premierowi, na co liczyli niektórzy mieszkańcy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (150)

"Kiedy podniosły się ręce także w grupie przeciwników PiS-wytknął im:

- Ze wsparcia korzystacie, ale nie przeszkadza wam to nas krytykować."

Więcej nie trzeba dodawać :D

Odpowiedzi: 2

Ciekawe jakie wsparcie dałoby PO, bo żadnych propozycji ustaw od nich nie było :) Programu też nie mają (o 3x15 z 2005 roku już nie wspomnę). Przydałaby się w Polsce jakaś nowa siła polityczna z ciekawym programem.

Odpowiedzi: 1

To przeczytaj sobie ten cytat: - Trzaskowski myśli tylko o elitach, także tych z Brukseli! – krzyczał premier. Nie dodał jednak, że Polska w ciągu 16 lat członkostwa w Unii Europejskiej dostała 181 mld euro, ponad trzy razy więcej niż sama wpłaciła do unijnego budżetu.

PiS pluje na Unię, a pełnumi garściami kasę stamtąd bierze.

Odpowiedzi: 1

A PiS już 16lat rządzi tak? Nie wiedziałam. Z tego co mi się wydaje to 8lat a najwięcej siana poszło na remont dróg za czasów PO. Do tej pory nie są zrobione, hajs wykonawcy pobrali i zwiewali. 

Odpowiedzi: 0

Pan premier jest śmieszny. Z jakich pieniędzy jest ta tarcza chyba z naszych więc dlaczego nie mają korzystać wszyscy. E gdyby słuchał przedsiębiorców to by wiedział że to kropla w morzu potrzeb. Word A o tym Ale cicho sza na ten temat.... 

Odpowiedzi: 0

Zapomniał pinokio powiedzieć że ta kasa na pomoc podczas pandemii z nieba nie spadła tylko od znienawidzonej unii. Kij mu w oko albo jeszcze głębiej 

Odpowiedzi: 0

Ruch wizowy nie został zniesiony , tylko można jechać na 90dni bez wizy , a za wojska USA to my zapłacimy za ich pobyt tutaj , mieliśmy Armię czerwoną, teraz Amerykańską , to się nazywa suwerenny kraj 

Odpowiedzi: 0

Kociewianki...zawiodłam się!

Odpowiedzi: 3

Ja tez! wstyd kobiety!!!

Odpowiedzi: 1

Kociewianki dostaną w podziękowaniu darmowy wyjazd na imprezę  do Deczna.A jakie będą szczęśliwe Ciemogród za dychę. 

Odpowiedzi: 1

Co tam na tej kartce jest napisane, stop z czym?

Odpowiedzi: 1

Stop nienawisci

Odpowiedzi: 0

Brawo Kociewianki! Jestem dumna! 

Odpowiedzi: 0

Wstyd to jest za was.Szczególnie za Wójcika i Pogode. Stare dzidy dały pokaz czytej krwi PO.

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem jedynego jakim prawem dzieci trzymają zdjęcia pan prezydent Andrzeja Dudy. Przecież dzieci nie mają prawo głosu więc dlaczego się je zmusza do skandowania haseł na rzecz pan Dudy. Bo co ładnie to wygląda poprawia wizerunek. Dajmy im dorosnąć i wybierać więc wobec własnych zasad i wartości. Co inego zabrać dziecko na wybory aby wyrobic obowiązek głosowania a co innego zmuszac do skandowania kandydatów na prezydenta. Wstyd dla sztabu wyborczego PiS. 

Odpowiedzi: 4

A jakie prawo zabrania trzymania zdjęcia przez dziecko? Za dzieci odpowiadają rodzice.

Odpowiedzi: 2

Husaj też dawał podtrzymać dziecia ak47 i co z nich wyrosło. Zostawmy dzieci w spokoju skoro tak krzyczy w tej kapani o dobro dzieci. Niech dorośli jego popierają i zdjęcia jego noszą. Mi to przypomina czasy komuny gdzie 1maja też kazali mi machać dwiema horagiewksmi jedna czerwona druga biało czerwona. Dodam że wbrew mojej woli. 

Odpowiedzi: 1

Pozwól rodzicom wychowywać dzieci w takich poglądach w jakich chcą. Dorosną, sami wybiorą,  tak jak Ty. 

Odpowiedzi: 0

Fanatyzm od małego. Tak wychowuje się w wierze i miłości do drugiego człowieka.

Odpowiedzi: 0

Ja nie rozumiem co robiły dzieciaki w pikiecie KODziarzy. Pozwolmy im dorosnac...

Odpowiedzi: 0

Ja również nie rozumiem jakim prawem propagując Trzaskowskiego dzieciak w wieku mojej siostry (jej nie było. To sprawa dorosłych. Ale każdy jak chce wychowuje dzieci.) krzyczal "jo debil, wcale niech emerytur nie będzie". Więc czy owo dziecko ma coś w sobie oprocz nienawiści? Jakąś wiedzę na temat polityki? Nie. A z tymi dziećmi co stali byli rodzice. Z tamtą dziewczynka koleżanki. Może mieć inne poglady. Może być sama. Ale mało szacunku do drugiego człowieka. Po prostu. 

Odpowiedzi: 0

A co Ty z tymi dziećmi?

Odpowiedzi: 0

Ciekawe ile wynosiła liczba mieszkańców świeckich, ale ile osób było podłożonych z innych miast? patrząc na zdjęcia zdecydowanie przeważa liczba osób z poza swiecia 

Odpowiedzi: 1

Z tego co widać na zdjęciach wszyscy to osoby świeckie ;)

Odpowiedzi: 0

Brawo Świeciaki!Pokazaliście gdzie macie PiS.

Odpowiedzi: 3

Pol rynku proPiS i ze 20 (max) kodziarzy z OPS. 

I teraz bol d... :D

Odpowiedzi: 1

Pogwizdali. Pokrzyczeli. Porzucali się. Pokazali swoją klasę. Coz.. Jaki prezydent tacy ludzie.. Co się dziwić.. 

Odpowiedzi: 0

Dopowiem  WE W DUPIE !

Odpowiedzi: 0

Dopowiem  WE W DUPIE !

Odpowiedzi: 0

Jakim trzeba być oszołomem żeby z drugim człowiekiem kłócić sie, szarpać o polityków?  Jesteście ich żołnierzykami, zmanipulowanymi marionetkami. Wy walczycie za nich na ulicach, rynkach, wiecach, a obojetnie kto nie wygra nie posłucha już waszego głosu. 

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz