Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Alfred, Elżbieta, Maksymilian
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  27°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  27°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

Pies pilnował ciała właściciela. Martwego mężczyznę znaleziono przy ulicy Polnej

Andrzej Pudrzyński
16 listopada, 09:43

Jedynym nadającym się do użycia meblem w mieszkaniu przy ul. Polnej w Świeciu, było łóżko. Pozostałe były porozbijane. Na podłodze leżało ciało mężczyzny, przy którym warował pies.

Pies być może nawet przez kilka dni tkwił przy ciele swojego opiekuna
Fot. nadesłane

REKLAMA
Taki widok zastali policjanci i strażnicy miejscy, kiedy w piątek w południe weszli do mieszkania w baraku przy ul. Polnej.

- Pomieszczenie wyglądało, jakby wybuchła tu bomba. Wszystko, poza łóżkiem, zniszczone. Bród i smród niemiłosierne. Wszystko zlane moczem – relacjonuje Tomasz Karpiński ze Straży Miejskiej w Świeciu.
REKLAMA

Na razie nie wiadomo, kiedy i na co zmarł 44-latek. Wiele wskazuje na to, że od zgonu musiało minąć kilka dni, bo pies był mocno wychudzony.

- Suczka była bardzo wystraszona, ale dzielnie trwała przy swoim nieżyjącym panu – mówi Karpiński. – To nie pierwsza tego typu sytuacja. W ubiegłym roku byłem po psa na ul. Wodnej, gdzie zmarła kobieta. Zwierzę leżało z nią w łóżku. Psy bardzo przywiązują się do swoich opiekunów.

Zmarły mężczyzna nie miał rodziny, bo w przeciwnym razie, to ona ma obowiązek zająć się psem.
REKLAMA

- Wchodzi on w masę spadkową, o czym mało kto wie – wyjaśnia pracownik straży miejskiej.

Shila, jak nazwano, suczkę, przebywa na razie w garażu straży miejskiej. Co kilka godzin jest karmiona specjalistyczną karmą, żeby przybrała na wadze i wzmocniła organizm.

- Szukamy dla niej nowego domu – dodaje Tomasz Karpiński.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (11)

Masakra  normalnie....A czemu tak wszystko porozwalane,może jak już nie żył  to ktoś się włamał, ludzie potrafią  być okrutni niestety 

Odpowiedzi: 0

Qrwa jasna szkoda go !

Odpowiedzi: 0

Ludzie Masakra tam się ktoś włamał chyba i porozwalał tą chałupę no ludzie ocknijcie się tam chyba ktoś rozwalił tto mieszkanie błagam wszystkich obudzcie się tam ktoś chyba się wyprużnił jak on już nie żył i rozwalił meble .

Odpowiedzi: 0

się oczyszcza.

Odpowiedzi: 0

Nikt się nie włamał, koleś to zwykły pijak, chlał najtańszy alkohol jaki znalałz, dzień przed śmiercia ledwo szedł ulicą, nie trzeźwiał wcale, szkoda, że opieka społeczna nie umiała się tym zainteresować, powinni osobę, której to rejon zwolnić, że dopuściła do tego aby dostawał kupę kasy na chlanie, porozwalane meble to pewnie na opał lub jak się przewracał

Odpowiedzi: 3

To nawet wie Pani kiedy niby zmarł i nikt tego nie zgłosił?? Przecież leżał parę dni tam 

Odpowiedzi: 0

Opiekę Społeczną zostaw w spokoju. To nie ich zadanie. Chciał się zachlać,to jego sprawa. 

Odpowiedzi: 1

Tak jest.

Odpowiedzi: 0

Kobieto jaka opieka? Pani mysli, że pracownik socjalny jest od oceniania ludzi? Czy pijak nie zasługuje na pomoc? Czy musi umierać w takich warunkach? Czemu ludzie nie rozumiecie choroby?

Odpowiedzi: 1

Choroby? Choroba to jest grypa, zapalenie płuc, rak. Ktoś mu wódę na siłę wlewał w gardło, czy sam z własnej woli brał kieliszek do ręki?

Odpowiedzi: 0

Był w sklepie ledwo się trzymał na nogach kupił denaturat podobno miał nasrane w gaciach i był obszczany jak był w sklepie bo sąsiadka mi mówiła że sąsiad mówił sklepowej jak go widział i że miał zasiłki z opieki przechlać mówiła sąsiadka z baraku

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz