Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Luiza, Włodzmierz, Zuzanna
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  26°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  26°C / 14°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

Piją kobiety, piją mężczyźni. W tym roku zabili dwie osoby. Ile promili mieli rekordziści?

Andrzej Pudrzyński
17 listopada, 20:33

Mężczyznę zatrzymanemu w Świeciu i kobietę, która rozbiła samochód w okolicach Tlenia łączą dwie rzeczy. Oboje byli pijani i oboje ustanowili niechlubny tegoroczny rekord wśród kierowców pod względem zawartości alkoholu w organizmie.

Wypadek między Tleniem a Zalesiem Szlacheckim. Prowadząca auto kobieta miała prawie 3 promile!
Fot. OSP Osie

REKLAMA
W tym roku większość kobiet, które policja przyłapała na jeździe pod wpływem alkoholu, miała od nieco ponad 0,5 do 1,5 promila. Sporadycznie alkomat pokazywał około 2 promili. Niedawno 44-letnia mieszkanka Zalesia Szlacheckiego (gmina Lniano) ustanowiła tegoroczny rekord (jak dotąd, bo do końca roku zostało jeszcze kilka tygodni).

12 listopada tuż po godz. 16.00 jechała renaultem scenicem od strony Tlenia w kierunku Zalesia. Straciła panowanie nad pojazdem podczas deszczowej pogody i zjechała na pobocze. Samochód stoczył się ze skarpy. Kobieta została uwięziona wewnątrz. Wydobyli ją strażacy. Okazało się, że ma 2,8 promila!
REKLAMA

Taka dawka mogłaby zwalić z nóg nawet postawnego mężczyznę, zaprawionego w piciu mocnych trunków, a co dopiero kobietę. Z urazem twarzoczaszki została zabrana do szpitala. Na szczęście nie zderzyła się z innym autem, ani nikt więcej z nią nie podróżował.

W lipcu dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie, że po mieście jeździ wężykiem seat ibiza. Po kilkunastu minutach patrol zatrzymał samochód na ul. Sienkiewicza. Kierowca „wydmuchał” 3,5 promila.
REKLAMA

W obydwu przypadkach przynajmniej nie ucierpiał nikt postronny.

Kierowca busa, który w styczniu wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie w Bukowcu, ma na sumieniu ludzkie życie. Zginął jeden z pasażerów. Prowadzący busa mężczyzna miał 1,7 promila.

W lutym na drodze wojewódzkiej w Sulnowie (gmina Świecie) kierujący audi 22-latek uderzył w drzewo. 22-letni pasażer siedzący obok kierowcy zginął na miejscu, drugi, 18-latek, doznał poważnych obrażeń kończyn. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Po czterogodzinnych poszukiwaniach ujęto go w Kozłowie. Kiedy go zatrzymano miał 0,7 promila alkoholu w organizmie (w chwili wypadku miał zapewne więcej).
REKLAMA

Do 30 września tego roku w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców w powiecie świeckim zginęły dwie osoby, a pięć zostało rannych. W ubiegłym roku była jedna ofiara śmiertelna, a jedna została ranna. W 2017 r. pijani kierowcy zabili dwie osoby, a trzy odniosły rany.

- Niestety, liczba kierowców pod wpływem alkoholu rośnie – przyznaje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. -W 2017 r. zatrzymaliśmy 130 kierowców samochodów osobowych, 16 ciężarowych i dostawczych oraz 45 motocyklistów. W ubiegłym roku kierowców osobówek było 147, ciężarówek i dostawczych 10, a motocyklistów 50.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, za recydywę do 5 lat, a za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości do 12 lat. Dodatkowo sąd może orzec nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (4)

Oj te pijane baby

Odpowiedzi: 0

Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż kobieta ktora chleje lub pali papierosy... cały obraz płci czystej i pięknej obraca się w dno.

Odpowiedzi: 0

Ujęto go w Kozłowie ! Siedział w krzakach przy wiadukcie i się onanizował.

Odpowiedzi: 0

Sratytaty. NIKT NIE ZNA CAŁEJ PRAWDY O WYPADKU W SULNOWIE A SIEJĄ PLOTY. A TA CAŁA PRASA TO JUŻ W OGÓLE NIE WIE JAKIE TEMATY WYMYŚLAĆ TO CIĄGLE WRACAJĄ DO POPRZEDNICH ZDARZEŃ I CIĄGLE COŚ INNEGO DOPISUJĄ! MASAKRA. DAJCIE LUDZIOM KONKRETNE WIADOMOŚCI DO CZYTANIA A NIE CIĄGLE TO SAMO ! 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz