Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Premier Morawiecki przywiózł przed wyborami worek pełen wirtualnych pieniędzy

Andrzej Bartniak
7 lipca, 15:53

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzając nasze województwo nie przyjechał z pustymi rękami. Podczas spotkania z samorządowcami wręczył im symboliczne czeki. Kwoty były bardzo różne, od 500 tys. w przypadku Lniana do ponad 5 mln zł dla Świecia i powiatu.

Na spotkaniu z premierem w Tucholi byli starosta, burmistrz Nowego oraz wójtowie Lniana, Świekatowa i Warlubia
Fot. nadesłane

REKLAMA

Z samorządowcami premier spotkał się wczoraj podczas krótkiej wizyty w Tucholi. Wręczył im promesy na inwestycje, czyli symboliczne czeki, które mają się zamienić w realne pieniądze. Kiedy? Tego na razie nie wiadomo.    

Pieniądze, które trafią do wszystkich samorządów w kraju pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie zostanie rozdysponowane w ten sposób 6 mld zł. Środki będzie można wykorzystać na dowolne inwestycje.

- Na razie jeszcze nie wiemy, na co zostaną przeznaczone te pieniądze, które pojawiły się w budżecie dość nieoczekiwanie - przyznaje Barbara Studzińska, starosta świecki. - Chcę wierzyć, że faktycznie trafią one na nasze konto. Gdy tak się stanie, podejmiemy decyzję, na co je wydać. Potrzeb nie brakuje.
REKLAMA

Barbara Studzińska odebrała promesę na nieco ponad 5 mln zł.

W przypadku gmin powiatu świeckiego samorządy otrzymały deklaracje na następujące kwoty: Bukowiec - 763 tys. zł, Dragacz - 981 tys. zł., Drzycim - 769 tys. zł, Jeżewo - 749 tys. zł, Lniano - 500 tys. zł, Nowe - 2,461 mln zł, Osie - 768 tys. zł, Pruszcz - 1,086 mln zł, Świecie - 5,285 mln zł, Świekatowo - 943 tys. zł, Warlubie - 1,050 mln zł.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (30)

Juz jatrzycie gazetko? Wstyd..

Odpowiedzi: 0

PO-wska gazeta jak zwykle swoje..........Ciekawe czy rodzice dzieci, które wczoraj trzymały plakaty z poparciem dla Trzaska nie biora 500+ ? Pewnie jako pierwsi składali wnioski o pieniądze...........

Odpowiedzi: 3

Ciekawe, czy PiS korzysta z pięniedzy unijnych, choć Unii nie cierpi? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

O jakich pieniądzach eurokolchozu piszesz? O tych które zajumali Polsce ruscy w 1945 do 1989 czy tych które Niemcy wywwiezli w latach 1939-1945?

Odpowiedzi: 2

A wyjaśnij mi co Ruscy mają z Unią Europejską wspólnego? Trzeba być skończonym cymbałem, żeby taki rzeczy pisać i twierdzić, że Polska nic od Unii nie dostała. Szok

Odpowiedzi: 0

Piszę o tych, za które zbudowano u nas drogi, budynki użyteczności publicznej itp. Poczytaj sobie na takich specjalnych tablicach. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Ciekawe kto za te piniądze unijne budował, pewnie polskie firmy żywiące polskie rodziny? Biedne cymbały które wierzą że ktoś daje coś za darmo.

Odpowiedzi: 1

Owszem, polskie firmy żywiące polskie rodziny. Łatwo to sprawdzić. Czyli nie trzeba wierzyć. A chyba na wierze opiera się Twój wpis. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

A ty albo Twoi rodzice chodziliście do darmowych komunistycznych szkół i uczelni, leczy liście się za darmo w szpitalach czy w ramach wałku z systemem ukrywaliście się w podziemiu z bronią w ręku i obalaliscie system? 

Odpowiedzi: 0

Płace na 500+ to biorę.

Odpowiedzi: 0

Kolejnych ludzi chcą kupić. Za ich własne pieniądze, brawo 

Odpowiedzi: 0

Toc gazeta jest za pisem. Przecież wyraźnie piszą o morawieckim. Borowski był u była cisza.... Nie dziwię się że Polska miała trzy zabory jak takie głupie jest to chore państwo z debilami na czele 

Odpowiedzi: 0

To prawda jak był Borowski to słowem nie wspomnieli a o Morawieckim ciągle trąbią. Extra świece popiera PiS

Odpowiedzi: 1

Bo Borowski stary komuch takie bzdury walił że nie było o czym pisać!

Odpowiedzi: 0

Kolejne kłamstwa i przukupstwa ,ale co tam- ich słowa"polak głupi to kupi" oj ludziska dajecie sobie ciemnote wciskać.

Odpowiedzi: 0

Szanowny Redaktor albo jest gwizdkiem z wiecu u Pogody i Wójcika, albo dał się bezmyślnie zaprogramować przez niebieską WSI24... Aktualna ekipa rządząca spełnia obietnice i.. tyle w temacie! #RafałNieKłam

Odpowiedzi: 2

Wot i wsio

Odpowiedzi: 0

Zapewne od Ciebie pochodzą pieniądze na spełnianie tych obietnic. Dziekuję i pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Te czeki lepiej jakby były z papieru toaletowego to można by było wykorzystać do podtarcia d..y,.Daliście się podejść jak małe dzieci z piaskownicy,a niby tacy kształceni.

Odpowiedzi: 0

No wiadomo że starosta nie wierzy. Pieniądze przywiezione 20 mln dla powitu a starosta nie wierzy. Ja się pytam dlaczego? Zapewne pani starościna odpowie, że właśnie po to są wybory aby takich pytań nie było. 

Odpowiedzi: 0

Kłamczuszek nie pier....dol PiSowce to sfizole

Odpowiedzi: 1

Gepetto ty taki Sok z Buraka jesteś..

Odpowiedzi: 1

A ty ciemny jak tabaka w lesie Lizus Jeb..any

Odpowiedzi: 1

Jeb...ny Gepeeto czy ty LGBT ...tfu ...fuj

Odpowiedzi: 0

O kużwa czy ci na zdjęciu to naprade tacy naiwniacy? Dzieci z przedszkola nie nabiorą się na papierek,a oni jak w niebowzięci.Jakie zaślepienie i jaka radość. Żenada i wstyd! -jednym słowem śmiech na sali.Cieszyli się jak głupi do sera.

Odpowiedzi: 0

Prawomocnie  skazany gość za kłamstwa powie wszysto co mu prezio każe  a wy to łykacie  żal 

Odpowiedzi: 0

Wstyd, że osoby nas reprezentujące uczestniczą w takim cyrku jak rozdawanie czeków bez pokrycia ( nie ma podstaw prawnych ), podobnie jak z drukiem pakietów Sasina. Samorządy poniosły znacznie większe koszty związane z realizacją "pisowskich pomysłów". 

Odpowiedzi: 0

Znów czuć z daleka wpływ TVP i TVN! Smutne, że tak się dajecie manipulować !!! Spór, ale i szacunek dla drugiego człowieka!

Odpowiedzi: 0

Tak prowokują niemiecki media

Odpowiedzi: 1

Jezu kto cię  spłodził 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz