Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Elżbieta, Krzysztof
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 10°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  19°C / 8°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 12°C

Przy ulicy Piłsudskiego postanie nowy blok. Mieszkania będą niemal w pełni wyposażone

Andrzej Bartniak
12 czerwca, 07:26

W pierwszym kwartale 2021 r. zostanie oddany do użytku nowy blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Trwa nabór wniosków od osób, które chciałyby w nim zamieszkać.

Nowy blok stanie w sąsiedztwie wybudowanego rok temu
Fot. Andrzej Bartniak

W miejscu, w którym ma stanąć nowy blok ŚTBS, na razie piętrzy się hałda ziemi.  Już niebawem nie będzie po niej śladu. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa kolejnego budynku. Stanie on w sąsiedztwie bloku przy ul. Piłsudskiego 13, oddanego do użytku w styczniu ubiegłego roku.
REKLAMA

W nowym budynku zaplanowano 48 mieszkań. Największe z nich będą mieć powierzchnię 60 m kw. Przewidziano osiem takich lokali. Pozostałe będą oscylować w granicach 45 m kw. Kwota czynszu nie powinna być większa niż 12 zł za m kw.

W przypadku mieszkań oferowanych w ramach systemu ŚTBS, lokale są wynajmowane dożywotnio. Być stać się najemcą, trzeba spełnić kilka warunków.

- W dniu uzyskania od nas mieszkania, nie można być właścicielem ani współwłaścicielem innego lokalu zaznacza Andrzej Rek, prezes Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Przynajmniej jedna osoba w gospodarstwie domowym musi mieć stały dochód. Zarobki nie mogą przekraczać ustawowych progów, muszą być jednak na tyle duże, by najemca był w stanie utrzymać przyznane mieszkanie.
REKLAMA

Pewnym ograniczeniem jest też fakt, że jest to oferta wyłącznie dla osób, które mieszkają lub pracują w gminie Świecie. Ostatni istotny warunek wiąże się z zapłatą partycypacji. W tym przypadku jest to około 50 tys. zł.

Co za to otrzymują najemcy? Lokale oddawane są w takim stanie, by można było się do nich od razu wprowadzić: płytki w kuchni i łazience, w pokojach panele, pomalowane ściany, wykonany tzw. biały montaż.

ŚTBS działa od 19 lat. W tym czasie oddano do użytku 238 mieszkań. Więcej informacji na temat mieszkań w nowym bloku w siedzibie TBS przy ul. Kościuszki 9 lub na stronie www.swieckietbs.pl.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Komentarze (12)

Jeśli to będzie taki sam bubel budowlany jak trzynastka to niech nowi najemcy przygotują się na wieczne przepychanki z TBSem 

Odpowiedzi: 0

Kafelki które nadają się odrazu do zerwania :D czynsz 12 zł plus media w przypadku "dużego" mieszkania wychodzi ponad 1000, trzeba było iść w kredyt i kupić dom to rata byłaby mniejsza :D a nie wiecznie szarpać się z TBSem.

Odpowiedzi: 1

Co to za super firma była głównym wykonawcą  tego bloku co jest tyle usterek? 

Odpowiedzi: 1

Roplast

Odpowiedzi: 1

Nie Roplast, tylko PROF-BUD

Odpowiedzi: 0

Jedno wielkie nieporozumienie to prezes ludzi ma za dziwakow mysli ze jest Bogiem ale to uklady ukladziki.

Odpowiedzi: 0

Byle nie marianki

Odpowiedzi: 1

Panie Fuj.. co Ci sie nie podoba w osiedlu Marianki? Mieszkam na mi prawie 45 lat i nie zmieniłabym miejsca zamieszkania. Jeśli Pan jest taki niezadowolony to proszę się przeprowadzić na inne osiedle.

Odpowiedzi: 0

mieszkanie dla bezmogow ktorzy nie ogarniaja ze lepiej wziac kredyt kupic cos swojego niz placic krocie za ten nieskobudzetowy wstydliwy element.

Odpowiedzi: 1

Jedynym nisko budżetowym wstydliwym elementem to jesteś ty...

Odpowiedzi: 0

Tylko jeden blok, co kilka lat i jeszcze z tbs, na nie korzystnych warunkach, m. in. bez możliwości wykupienia na własność. Na nowe mieszkania w Świeciu, czeka bardzo wiele rodzin. Dlatego, powinny być, już u nas, budowane bloki z programu, Mieszkanie +, które Burmistrz Kułakowski przed wyborami obiecywał. No właśnie, tylko obiecywał, żeby, jak najwięcej głosów zdobyć. A po wyborach.... cisza i jeszcze udaje, że rzekomo coś w tej sprawie robi. Nawet, teraz nie ma odwagi powiedzieć, że nie jest i nie był, tak naprawdę za rządowym programem mieszkalnym. I gdzie tu Krzysztof Kułakowski Twoja wiarygodność i dotrzymywanie słowa? Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 0

Czy wszyscy co piszą te komentarze mieszkają w mieszkaniach Tbs? 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz