Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Celina, Urszula, Janusz
 • umiarkowane opady deszczu
  Dzisiaj:
  12°C / 10°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  17°C / 12°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  17°C / 12°C

Samochód dostawczy roztrzaskał się o drzewa. Auto dosłownie rozpruło [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
22 września, 20:02

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca samochodu, który rozbił się niedaleko Nowego.

Z samochodu niewiele zostało
Fot. OSP Rychława

REKLAMA

We wtorek około godz. 17.00 w Twardej Górze (gmina Nowe) jadący z nadmierną prędkością kierowca dostawczego citroena jumper stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo, potem w drugie, rozorując blachy nadwozia i zatrzymał się na poboczu.

- Z samochodu niewiele zostało, ale kierowca wyszedł z tego niemal bez szwanku. Doznał jedynie drobnych obrażeń, które na miejscu opatrzono w karetce pogotowia – informuje aspirant Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Samochód na świeckich numerach rejestracyjnych był załadowany narzędziami i materiałami budowlanymi, które siła uderzenia rozrzuciła na drodze i poboczu.

W akcji brały udział jednostki OSP z Rychławy i Nowego oraz z komendy w Świeciu. Na miejscu była też policja. Kilka minut po godz. 18.00 droga powiatowa w Twardej Górze, gdzie doszło do kolizji, była już przejezdna. Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA


Komentarze (8)

W artykule jest przekłamanie, to nie droga to świński szlak

Odpowiedzi: 1

Dokładnie,  ta droga to to górski szlak. Przy 50 km /h ciężko utrzymać auto na swoim pasie . Jeżdżę tam codziennie , mijając się z innymi autami trzeba bardzo uważać. Znam kierowcę bardzo dobrze i napewno nie była to prędkość.  Wiadomo , coś muszą napisać żeby władze uniknęly niewygodnych pytań apropo stanu drogi. 

Odpowiedzi: 1

Taaaa... Przy 50km/h tak rozpruło auto... Buhahahaha. Od dziś przesiadam się na elektryczną motolotnie na gaz, bo codziennie mamy przykłady jak to mordercze drogi spiskują z rządem i zabijają przykładnych obywateli. Te narkotyki w dzisiejszych czasach mają kopa... 

Odpowiedzi: 0

Mieszkańcy cały czas proszą gminę o wyremontowanie drogi. Jest bardzo bardzo niebezpieczna, rosnące drzewa przy poboczu, wrastające w asfalt korzenie podbijają auta i w taki sposób traci się panowanie nad jezdnia. Chciałbym wiedzieć czy droga jest ubezpieczona i dlaczego ktoś dopuścił do użytku publicznego tak fatalna drogę 

Odpowiedzi: 0

Może za pośrednictwem redakcji uda nam się zapytać władze gminy kiedy planują remont tej drogi? Czy jeszcze na tej drodze musi więcej osób zginąć aby coś w tej sprawie się ruszyło. Proponuję aby Ta droga była wizytówka gminy Nowe

Odpowiedzi: 0

To jest droga powiatowa, a nie gminna. Starsotwo musicie pytać a nie urząd gminy w Nowem.

Odpowiedzi: 1

Dw 377 jest droga wojewódzka do skrzyżowania Milewo-Milewko potem staje się powiatową. Choć szkoda że nie jest dalej droga wojewódzka przekraczając granice województwa. Jak zawsze chodzi o politykę. Ale fakt droga ta jest potrzebna remontu. 

Odpowiedzi: 0

Gmina może reprezentować swoich wyborców i wysłać odpowiednie pisma do powiatu z zapytanie kiedy zamierzają przeprowadzić generalny remont. Przecież ta droga nie nadaje się do użytku. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz