Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Damian, Roman, Izabela

Stalowe Anioły pojechały do Nowego i Jeżewa [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
21 listopada, 14:01

Izabela Hirsch-Lewandowska, prezes Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary w Nowem i Jolanta Piekarska, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Jeżewie znalazły się w gronie laureatów konkursu na najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w zakresie pomocy społecznej.

Powiat świecki miał w tym roku aż dwóch laureatów
Fot. Mikołaj Kuras

REKLAMA

Kandydatury mogły zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe; mogli je także wskazywać laureaci wszystkich poprzednich edycji konkursu.

W minioną środę statuetki Stalowego Anioła i nagrody pieniężne w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odebrały m.in. Izabela Hirsch-Lewandowska, prezes Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary w Nowem i Jolanta Piekarska, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Jeżewie.
REKLAMA

Nie tak dawno stowarzyszenie z Nowego, które zdążyło już dość mocno zaistnieć w lokalnej świadomości,  świętowało pięciolecie działalności. Nagroda jest swego rodzaju potwierdzeniem, że działania podejmowane przez Nowe Różowe Okulary są ważne i potrzebne.

- W zasadzie skupiamy się na dwóch obszarach - tłumaczy pani prezes. - Pierwszy wiąże się z badaniami przesiewowymi. Za naszą sprawą piersi przebadało już kilkaset kobiet. Około 20 proc. z nich skierowano na dalsze konsultacje. Wiem, że w kilku przypadkach wykryto niebezpieczne zmiany. To pokazuje, jak istotna jest tego typu profilaktyka. Drugi obszar, który jest nam szczególnie bliski to problemy osób starszych. Stale powiększa się grupa ludzi w podeszłym wieku. Przybywa również tych, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rodziny, jak działo się to kiedyś. Nasz najnowszy pomysł to  udział w kiermaszu, który odbędzie się 14 grudnia w Nowem. Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na świąteczne upominki dla osób samotnych - tłumaczy.
REKLAMA
Z pewnością niewielu jest takich w gminie Jeżewo, którzy nie potrafiliby powiedzieć czym zajmuje się Jolanta Piekarska. Oczywiście oprócz pracy w szkoły. Jej pierwszym dużym dziełem był, zapoczątkowany w 2012 roku, Festiwal Trzech Kultur. To autorski projekt promujący dialog interkulturowy, nakierowany na akceptację cudzoziemców przez społeczność lokalną. Nowym, cennym działaniem jest też cykl „Lekcja dla rodaka”.

- Jego celem jest przygotowanie środowiska na powrót naszych rodaków z Kazachstanu - tłumaczy Jolanta Piekarska. - Moim marzeniem jest doprowadzić do tego, aby każda gmina zdecydowała się na przyjęcie jednej rodziny z Kazachstanu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie mieszkania i jakiegoś wsparcia na start. Jest wielu Polaków, którzy marzą o tym, aby wrócić do ojczyzny swoich rodziców czy dziadków. Naszym obowiązkiem jest im to ułatwić.

Za wyjątkowo istotną, wolontariusza z gminy Jeżewo uważa też aktywizację intelektualną seniorów. - Jeżeli mózg jest odpowiednio stymulowany, dłużej zachowuj sprawność - zaznacza. - W przypadku seniorów jest to coś nie do przecenienia. Sprawny umysł to po prostu lepsze życie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl     
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz