Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Tankował paliwo do zbiorników i uciekał ze stacji. W końcu wpadł

Andrzej Bartniak
10 września, 13:13

Zatrzymano 52-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wielokrotnie podjeżdżał na stacje paliw w czterech powiatach naszego województwa i kradł olej napędowy. Mężczyzna uczynił sobie z tego procederu źródło utrzymania.

Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu
Fot. KPP w Świeciu

Policjanci ze Świecia od blisko dwóch miesięcy odbierali zgłoszenia o kradzieżach paliwa dokonywanych na terenie powiatu. Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo do wielolitrażowych pojemników ukrytych w pojeździe.

Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, odjeżdżał w nieznanym kierunku. Jego łupem padał olej napędowy, który później odsprzedawał. Proceder ten stał się jego stałym źródłem utrzymania.
REKLAMA

Na nagraniach z monitoringu stacji paliw, zabezpieczonych przez policję, pojawiał się ten sam mężczyzna. Kiedy było już pewne, że to on stoi za kradzieżami, sprawą zajęli się kryminalni. 52-latka zatrzymali tuż po zgłoszeniu kolejnego przestępstwa, tym razem na terenie powiatu bydgoskiego. Zaskoczony złodziej wpadł w ręce policjantów, gdy przejeżdżał przez powiat świecki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.


Złodziej wpadł w ręce policjantów, gdy przejeżdżał przez powiat świecki

- Śledczy ustalili, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu - wyjaśnia Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. - Na podstawie zgromadzonych przez kryminalnych dowodów 52-latek usłyszał w sumie 9 zarzutów. Osiem za kradzieże paliwa na terenie powiatów świeckiego, toruńskiego, bydgoskiego i chełmińskiego oraz za przywłaszczenie samochodu, który wykorzystywał do popełniania przestępstw.

Jako recydywista musi się liczyć z surowszą karą. Grozi mu do 5 lat więzienia.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Komentarze (3)

Ale kable..

Odpowiedzi: 0

W Arabii Saudyjskiej obcięli by rękę a tu więzienie na nasz koszt. Chory kraj

Odpowiedzi: 0

Cenzura lvl 100

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz