Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

Tłumy żegnały w kościele i na cmentarzu księdza proboszcza Kazimierza Grajewskiego [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
20 lutego, 15:19

W ostatniej drodze proboszczowi starej fary towarzyszyli nie tylko parafianie, ale także wiele osób, które darzyły go szacunkiem i sympatią.

Ksiądz Kazimierz Grajewski został pochowany na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza
Fot. Andrzej Bartniak

Ksiądz Kazimierz Grajewski, od lat zmagający się z nowotworem, zmarł 16 lutego na 11 dni przed swoimi 61 urodzinami. Ostatnie tygodnie życia spędził pod opieką sióstr ze Zgromadzenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo.

Czwartkowa msza pogrzebowa w kościele farnym sprawowana pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny zgromadziła tłumy. Wzięli w niej udział także liczni duchowni.

Dziś, mimo że nikt nikogo nie zapraszał, otacza cię rzesza ludzi. To osoby, które przyszły pożegnać się z tobą. To też znak, jak bardzo byłeś kochany i szanowany

- Znaliśmy się przez 39 lat. Nie lubiłeś długich uroczystości na swoją cześć. Owszem, sprawiało ci przyjemność, że pamiętano o twoich urodzinach, imieninach i jubileuszach, ale raczej unikałeś tłumów i gwaru. Dziś, mimo że nikt nikogo nie zapraszał, otacza cię rzesza ludzi. To osoby, które przyszły do kościoła pożegnać się z tobą. To też znak, jak bardzo byłeś kochany i szanowany – mówił podczas mszy jeden z księży.

Ksiądz Kazimierz Grajewski urodził się w Jeżewie. Zanim podjął naukę w seminarium, skończył szkołę gastronomiczną w Grudziądzu. Pełnił posługę duszpasterską m.in. w Gdyni i Starogardzie Gdańskim. Potem był dyrektorem wydawnictwa diecezjalnego w Pelplinie. Przez ostatnie 22 lata był proboszczem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa w Świeciu

Po mszy kondukt pogrzebowy przemaszerował ulicami miasta na cmentarz przy ul. Sienkiewicza, gdzie proboszcz starej fary został pochowany. 

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (31)

łzy same napływają do oczu.... tak pięknie został Nasz Kochany Proboszcz pożegnany ❤️

Odpowiedzi: 1

Został pożegnalny tak jak sobie na to zaslużył ❤Najlepszy ksiądz jakiego znałam. Niech mu ziemia lekką będzie (*)

Odpowiedzi: 0

Mniej nas parafianów swoich w opiece... będziemy Cię na Zawsze mieć w naszych sercach... Drogi nasz Kochany Proboszczu ❤❤❤

Odpowiedzi: 0

Jedyny prawdziwy ksiądz z powołania !!!!!!

Odpowiedzi: 1

To prawda. 

Odpowiedzi: 0

Santo subito!

Odpowiedzi: 1

To byłoby piękne... Dla mnie takim jest i będzie...Amen

Odpowiedzi: 0

Świecie straciło jedynego, prawdziwego księdza. On nie potrzebował pieniędzy, samochodów.. potrzebował jedynie zdrowia. Niestety tego najbardziej mu zabrakło. Szkoda, że tak wcześnie - i za wcześnie. Teraz już w ogóle przestane chodzić do kościołow, bo nie ma po co i dla kogo. Śpij spokojnie najlepszy z najlepszych.

Odpowiedzi: 2

Do kościoła chodzisz dla Boga, nie księdza. 

Myślę, że ksiądz Kazik właśnie tego nas uczył. Każdy z Nas jest słaby, grzeszny - nawet papież się spowiada. Ale to właśnie z Bogiem ksiądz dawał radę swym trudnosciom i ułomnościom. Myślę,że to Nam chciał prekazać - z Bogiem można zrobić o wiele większe rzeczy niż samemu. Na zawsze w sercu pozostanie pamięć o Nim.

Odpowiedzi: 0

Jeśli chodziłes do Kościoła dla kogos to pomyliły ci sie priorytety. Bóg jest tym, który czeka na nas w świątyni. Ksiadz ( każdy) jest Jego narzędziem 

Odpowiedzi: 1

Wskaż mi teraz kosciół w którym ksiądz mówi tylko o Bogu.. a nie o pieniądzach. To mialem na myśli.

Odpowiedzi: 1

Piotr zgadzam się z Tobą. Takich księży już nie ma. Tylko interes ważny. 

Odpowiedzi: 0

Swoją drogą.. Czy tylko ja podczas czytania na pogrzebie w kościele odnosiłem wrażenie, że jeden z księży miał głos strasznie podobny do śp. księdza Grajewskiego ? To było niesamowite - myślałem, że naprawde go słyszę

Odpowiedzi: 1

Jeden z księży mówił głosem księdza Kazimierza, też na to zwróciłem uwagę.

Odpowiedzi: 0

Każdy z nas będzie żył aż do śmierci!  i cóż zmarł ksiądz i co ? 

Odpowiedzi: 2

Jeżeli nic mądrego nie potrafisz powiedzieć więc milcz mały człowiecze!

Odpowiedzi: 0

i gowno brawo pajacu rozbawiles towarzystwo az jelita potargalo.jak masz tak pisac to lepiej zamknij dupe

Odpowiedzi: 0

Bardzo ludzki ksiądz, oddany i zawsze chętny  wysłuchać i zrozumieć. ❤

Odpowiedzi: 0

Super człowiek. Będzie mi Go brakowało :(

Odpowiedzi: 0

Piękny pogrzeb, ksiądz Kazimierz był ojcem naszej parafii. Poruszające kazanie jego przyjaciela oraz wzruszające przemowy, płynące prosto z serca. W sumie nie ma słów by to wyrazić. Spoczywaj w pokoju. Byłeś, jesteś, będziesz naprawdę wielki. 

Odpowiedzi: 0

Jakoś ciężko teraz żyć bez Ciebie, ufam że się kiedyś spotkamy.

Odpowiedzi: 0

Jakaś Pustka nie wiem czy my parafianie sie pogodzimy  z twym odejściem tak szybko pożegnaliśmy Cie tak jak na to Zasłużyłes nawet Twoja Kochana Orkestra Ci zagrała w twoja ostatnia drogę

Odpowiedzi: 0

Zobaczylam na zdjeciach kolorowy orszak zalobny (pomijając szaty duchownych). Uwazam, ze ubranie sie "na czerwono" swiadczy o braku szacunku dla zmarlego.

Odpowiedzi: 0

Nie wierzyliśmy własnym oczom w dniu 22 luty 2020 na Mszy o 18 w Farze było ok 45 do 50 osób. Bardzo skromnie i dotarło do nas że ludzie chodzą tam gdzie są lubiani księża. Teraz rozumiemy dlaczego przez lata ludzie z innych parafi chodzili do Fary. To smutne przecież w każdym kościele jest ten sam Bóg. Czyli tak naprawdę dla kogo idziemy do Kościoła ?

Odpowiedzi: 1

Ludzie chodzili do fary, bo ksiądz Kazimierz  Grajewski Był szczery w tym co mówił i co robił. Kojarzył się z dobrocią i miłością, a Bóg jest Miłością. Widać było Jego prawdziwe dobro oraz Jego miłość do Boga i ludzi, Był autentyczny.

Nie o to tu chodzi, że był lubiany, ludzi przyciągało to, że prawdziwie wierzył w to co głosił i potrafił to przekazać. On tym żył. Był uduchowiony, pięknie głosił Dobrą Nowinę. 

Jeżeli ma się wybór by iść na spotkanie z Bogiem do świątyni w której duchownym jest ktoś, kogo  Bóg rzeczywiście powołał do służby, a świątynię gdzie nie  widzimy tego  powolania u osoby duchownej, to chyba oczywiste co wybierzemy. 

Jesteśmy tylko ludźmi i chcemy uczyć się Prawdy  od prawdziwych nauczycieli. 

Odpowiedzi: 0

Ksiądz z powołania. Bardzo ludzki. Będzie nam Go brakowało.

Piękny pogrzeb. Poruszające kazanie i wzruszające przemowy, płynące prosto z serca. Spoczywaj w Pokoju Wiecznym. Amen.

Odpowiedzi: 0

Ludzie chodzili do fary, bo ksiądz Kazimierz  Grajewski Był szczery w tym co mówił i co robił. Kojarzył się z dobrocią i miłością, a Bóg jest Miłością. Widać było Jego prawdziwe dobro oraz Jego miłość do Boga i ludzi, Był autentyczny.

Nie o to tu chodzi, że Był lubiany, ludzi przyciągało to, że prawdziwie wierzył w to co głosił i potrafił to przekazać. On tym żył. Był uduchowiony, pięknie głosił Dobrą Nowinę. 

Jeżeli ma się wybór by iść na spotkanie z Bogiem do świątyni w której duchownym jest ktoś, kogo  Bóg rzeczywiście powołał do służby, a świątynię gdzie nie  widzimy tego  powołania u osoby duchownej, to chyba oczywiste co wybierzemy. 

Jesteśmy tylko ludźmi i chcemy uczyć się Prawdy  od prawdziwych nauczycieli. 

Odpowiedzi: 0

A może bardziej należy się modlić za tych księży którzy są z przypadku i dbają o dobra materialne? Dlaczego na pogrzebach oprócz Fary zbierają pieniądze do kosza pomimo złożonej opłaty za mszę pogrzebowa? Mówienie że to taki" zwyczaj jest nadużyciem i zaprzeczeniem tego co głosi papież aby odprawiać mszę za duszę zmarło bez pieniędzy ! Przecież nie ma zbawienia za pieniądze chyba że księży uczą inaczej ?

Odpowiedzi: 0

Kochany Ksiądz Kazik odszedł i w farze zaczynają się cyrki, Boże dopomóż żeby uszanowano świątynię wzniesioną na chwałę Twoją 

Odpowiedzi: 0

Bardzo smutno mi z powodu śmierci najlepszego księdza w Świeciu. Spoczywaj w pokoju.  (*)(*)(*)

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz