Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

W Świeciu frekwencja wyniosła aż 60 procent, ale na pierwszym miejscu jest Lniano

Andrzej Pudrzyński
29 czerwca, 22:54

Według ostatnich danych Państwowej Komisji Wyborczej w dwóch gminach powiatu świeckiego frekwencja była najbardziej zbliżona do krajowej.

W lokalach wyborczych wprowadzono obostrzenia sanitarne
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Z informacji z 99,77 proc. komisji wyborczych w całym kraju wynika, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich do urn poszło 63,97 proc. uprawnionych Polaków.

Średnia dla województwa kujawsko-pomorskiego to 61,03 proc. a dla powiatu świeckiego 57,25 proc. (to już pełne dane ze wszystkich obwodów).

W gminie Świecie głosowało 60,06 proc. uprawnionych (15 124 na 25 181 mieszkańców).
REKLAMA

Największa frekwencja (nie licząc obwodów zamkniętych) była w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13, czyli w lokalu mieszczącym się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomóż Sam Sobie” przy ul. Piłsudskiego w Świeciu – 71,25 proc. Niemal taką samą frekwencję odnotowano w siedzibie komisji nr 12 w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Paderewskiego – 71,24 proc.

Z kolei najmniej uprawnionych głosowało w siedzibie obwodowej komisji nr 3 w Szkole Podstawowej nr 7 w Świeciu przy ul. Mickiewicza – 43,82 proc.
REKLAMA

W gminie Lniano frekwencja była jeszcze wyższa. Wyniosła aż 61,04 proc. (głosowało 2 049 na 3 357 uprawnionych). Najwięcej wyborców głosowało w komisji obwodowej nr 3 w Szkole Podstawowej w Błądzimiu – 66,27 proc, a najmniej w komisji nr 4 w świetlicy wiejskiej w Brzemionach – 52,45 proc.

Poniżej ostateczne dane dotyczące frekwencji i wyników głosowania w gminach powiatu świeckiego. Różnią się one nieznacznie od tych podanych rano.

REKLAMA

Wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów w powiecie:

REKLAMA

Wyniki głosowania na Andrzeja Dudę:

REKLAMA

Wyniki głosowania na Rafała Trzaskowskiego:

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (10)

No ale co z tego jak się okazało że 52,23% mieszkańców gminy Lniano to idioci.

Odpowiedzi: 1

sprzedajne klopsy xD

Odpowiedzi: 1

Typowe obrażanie wyborców pisu,ale to przecież  PiS dzieli.Zastanów się jeden z drugim na czym polega demokracja. 

Odpowiedzi: 1

Na czym polega demokracja pokazał w 1926 roku nasz wódz  MARSZALEK. 

Odpowiedzi: 0

Bo pierw sobie rozwalili firmę w której wiekszość pracowała, to teraz żebrają i biorą co im pod nos dadzą...szkoda że pis nie karze nago latać....

Odpowiedzi: 0

Mieszkańcy Lniana to Patrioci i mądrzy ludzie głosowali na interes Polski i obywatela a swiecia celowo z małej to niemieskie sługusy i pelikany łykacze z klocvałenu populisci no ślę cóż głupich nie sieją 

Odpowiedzi: 1

Litości, skąd tacy ludzie się biorą? Patrioci, mądrzy ludzie i pewnie katolicy,aż się ciśnie na usta"niech was piekło......... "

Odpowiedzi: 0

Dlaczego w komisjach wyborczych w gminie Bukowiec siedzą całe rodziny  pracowników Urzędu Gminy? Mama, tata i  córka albo mama i córka w tych samych godzinach w Przysiersku. Czy to jest zgodne z prawem? Już wiem dlaczego inni nie mogą się dostać do komisji. Miejsca sa juz zarezwowane dla tych samych od wielu, wielu lat.

Odpowiedzi: 0

Polska niema Prezydenta! Duduś to taki dodatek Kaczyńskiego co wszystko podpisuje Polską rządzi jarek niezdarek, Polacy muszą pomyśleć czy chcą mieć Prezydenta albo Ordynansa. PiS podzielił Polaków na dwa sorty lepszy i gorszy. Przyszłość polski należy do wyborców.

Odpowiedzi: 0

Tak Po wcale nie dzieli na miastowych,wsiesniaków,wykształconych i tych po podstawówce i wcale nie śmieje  się z tych drugich.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz