Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

W weekend nie wybierajcie się do lasu. Obowiązuje zakaz wstępu

Andrzej Pudrzyński
4 kwietnia, 08:29

W wyniku obostrzeń dotyczących poruszania się po ulicach, wielu mieszkańców miast wybierało się do lasu, aby trochę się „dotlenić”. Do Wielkanocy będzie to niemożliwe.

zdjęcie ilustracyjne
Fot. 123RF

REKLAMA

Po miejskich parkach i skwerach, także naturalne tereny zielone w całym kraju zostały objęte zakazem spacerów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte – czytamy w komunikacie Ministerstwa Środowiska.
REKLAMA

Zdaniem ministerstwa, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. A to może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Przestrzeganie zakazu będzie egzekwowała Straż Leśna i Straż Parków Narodowych. Za jego złamanie strażnicy mogą nakładać mandaty do 500 zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (28)

A nad wode ?. Pomyslal ktos co mamy robic.  A do boedronki pol pakrkingu przy laskowickiej kolejka i tam nie ma zagrozenia ...... 

Odpowiedzi: 0

a właśnie myślałem by sie przejsć do lasu na spacer i d***, dobrze że mieszkam na wsi i mam ogród w koło domu bo bym zwariował

Odpowiedzi: 0

Ja zamierzam jechać na swoją działkę! 5 tys. metrów swobody i zero sąsiadów wokół! Wolno mi czy nie?!

Odpowiedzi: 0

A na działkę rekreacyjną można?

Odpowiedzi: 1

Samem bądź z rodziną Tak

Odpowiedzi: 0

Na swoją działkę(ogródek działkowy) można. Jak najbardziej. Nie można gromadzić się na działkach rodzinnne.

Odpowiedzi: 1

To jest pewne bo tego nie obejmuje nowe zarządzenie o kwarantannie czy tak Ci się wydaje?

Odpowiedzi: 0

Jakie mamy w swieciu parki i skwery?

Nie zawsze kawałek terenu zielonego czy kilka drzew i krzaków to park. 
Np. duzy blankusz i "park" powyżej, teren zielony miedzy boiskiem sp8 i ul Krausego. Wolno czy nie? Nie ma żadnych tabliczek z nazwa parku czy skweru. W Chelmnie każde takie miejsce jest nazwane i nie ma watpliwosci, a u nas?

Odpowiedzi: 1

Abc - wszystko zależy od naszej wyobraźni, toku myślenia i odpowiedzialności za bliskich.Jak zwał tak zwał , w Chełmnie czy w Świeciu to my sami decydujemy o sobie.

Odpowiedzi: 1

Masz racje, i moja wyobraźnia podpowiada mi ze osoby które ostatecznie musza wyjsc z domu, np z psem, to i tak to zrobią. Czym wiecej miejsc zabronimy i calkowicie zablokujemy, to skończymy z większa ilością osób na mniejszej powierzchni. Rozumiem ze intencja zakazu było uniemożliwienie grupowania sie, przesiadywania bez celu w określonych miejscach. Ale lepiej rozejść się i zwyczajnie nie mijać, niż chodzic dookoła bloku jak co druga osoba z psem, bo nigdzie indziej nie wolno. inna sprawa to taka ze np "park" obok tego nowego osiedla domków. Chodzi mi o trasę z Marianek na działki koło cmentarza. Przecież to jest ważny ciąg komunikacyjny. Teraz ludzie maja chodzic kilkukrotnie dluzsza trasa naokoło narażając się tym samym na większe ryzyko kontaktu z innymi? Zwracam tylko uwagę na absurdy wynikające z wprowadzonych pisanych na kolanie przepisów. Pomijam fakt ze np mając w domu trójkę dzieci to nie można najstarszego wypuścić z psem, tylko trzeba ubierać i narażać wszystkich. Tak można wyliczać bez konca.

Odpowiedzi: 1

Abc - Ty też masz rację. Dlatego też , nic nie zastąpi naszej wyobraźni o przede wszystkim zrozumienia przerażającej sytuacji w jakiej jesteśmy.Jeżeli do ludzi nie dotrze że jest to zaraza, i nie przestaną myśleć "jestem zdrowy(a) mogę iść tu i tam np;do cioci, siostry mamy itd.przecież jesteśmy zdrowi, nic nam nie jest, mnie to nie dotyczy, już tyle czasu to trwa przecież dawno bym zachorował(a), to nie będziemy oglądać w telewizji co się dzieje we Włoszech czy Hiszpanii ale w Polsce. Emeryci mówią"jestem stara(y) i tak umrę" i "łażą" ZOSTAŃ W DOMU , żyj i daj żyć innym.

Odpowiedzi: 0

Tak,jest pewne. Nie ma zakazu wychodzenia na własną działkę.ALE TYLKO MY..Trzeba wychodzić na świeże powietrze dla własnego zdrowia,powietrze wzmacnia odporność.Nie możemy oddychać tylko własnym powietrzem w domu.Oboje z żoną jesteśmy emerytami, do Świąt będziemy w domu.Natomiast po, zamierzamy więcej czasy spędzać na własnej działce.Mamy mały domek,jest w nim pokój z aneksem kuchennym.Damy radę.Życzymy wszystkiego dobrego.

Odpowiedzi: 0

Chyba im porabalo biorę dzieciaki i jade do lasu i mam to centralnir w D. Nie ma stanu nadzwyczajnego wiec te mandaty mogą sobie wsadzic. Tylko mało inteligentne osoby takie mandaty przyjmują. 

Co innego robic zbiorowisko pod kozlowem a co innego jechac na mało popularne miejsce. Tago nie mogą wam zabronić a w ladna pogode trzeba dotlenic mózg szczegolnie ludzie ktorzy nie maja działki swojej.

To samo na rower gorski tez się wybiorę. Tylko rowery miejskie sa zakazane

Odpowiedzi: 0

To już jest paranoja żeby w lesie na wielu hektarach nie móc pospacerować z rodziną lub psem z którymi i tak żyjemy w domu. Przecież to chore i dobijanie ludzi. Depresja to też groźna choroba a obecne działania to już nie ochrona a terroryzm. Uważam że ludzie z początku słusznie dostosowywali się do poleceń, ale nie widzicie teraz w jaką stronę to idzie? Po kwarantannę nie będzie żadnego sklepiku ani punktu usługowego czynnego bo ludzie zwyczajnie pobankrutuja.powinnismy zacząć domagać się szybszych i testów nawet na ulicy czy pod sklepem dla wszystkich aby izolować TYLKO zakażonych i uruchomienia mobilnych służb dezynfekcji jak w Chinach. Teraz ciężar walki i jej koszty przerzucono na ludzi zamiast działać z ramienia Państwa i wprowadzać kolejne zakazy. Trzeba było zamknąć tylko Chiny jak zaraza była tylko tak a nie teraz cały świat.

Odpowiedzi: 0

Ta jasne. Każdy ma swoj rozum , chwila relaksu na zadupiu nie robi nikomu zagrozenia przykład zona/maz/male dziecko. Rowniez nie bede w domu siedział cały ciepły weekend w klatkach to oni mogą se koty trzymac. Co innego zbiorowiska lub grupki małolatow i zuli, ale 3osobowa rodzina która mieszka pod jednym dachem może się przewietrzyć. 

Odpowiedzi: 1

Wara od naszego zadupia, miastowe siedzieć w swoich blokowiskach i willlllllach i powietrze na balkonach łapać  i jeszcze bohater nawołuje, żeby mieć w nosie zakazy

Odpowiedzi: 0

Śmiechu warte. Dzisiaj bylem 2h na rowerze i bym chyba wysmial osobników ktoezy by mi chcieli za to wlepic mandat. Od 9 do 11 minalem moze kilka osob w odstępie.

Odpowiedzi: 0

Ta jasne 20c i w domu juz to widze

Odpowiedzi: 0

Właśnie dlatego doprowadzimy kiedyś do samozagłady, największym zagrożeniem na świecie jest czlowiek. A ludzie którzy przepierdzieli pół życia na kanapie teraz muszą wychodzić z domu... To wszystko jest chore. Wszystko... Chyba rzucę to wszystko i wyjadę w Bieszczady. 

Odpowiedzi: 0

Kupie psa na okres kwarantanny

Odpowiedzi: 1

A co po kwarantannie p Kamilko z psem ?

Odpowiedzi: 2

Utylizacja

Odpowiedzi: 0

Wypuści na wolność. Pies to zwierze potrzebuje wolnosci

Odpowiedzi: 0

Pozdro z kozłowa ryby biorą

Odpowiedzi: 0

Pierwsze decyzje ograniczeń były spoko. Ale taki zakaz jest absurdalny i szkodliwy społecznie. Teraz to już ten rząd zupełnie po...ło , wprowadzanie kolejnych zakazów to nie metoda. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ. Jeszcze prowokują ogromną część społeczeństwa zezwalając jednocześnie myśliwym na polowania. A z imprezowiczami powinny sobie poradzić służby, bo jak nie to co to za państwo ?

Odpowiedzi: 0

Dziś znowu trzech idiotow jeździli motorem krosowymi w parowie Wyrwa - Biechowo! To las, enklawa spokoju dla zwierząt i przyrody! Potem jada na Plewno i tak prawie każdego dnia... Ludzie macie swój tor motokrosowy! A co robią Służby Leśne? 

Odpowiedzi: 0

Tak zakaz wychodzenia z domu do lasu na spacer, a kolejki pod sklepami bez odstępów. Dla nich najważniejsze są teraz wybory bo wszystko ludzie i firmy kupują aby pomóc z wirusem, a nie rząd. 

Odpowiedzi: 0

Las i spacer to zdrowie, siedzenie w domu to choroba i psychuszka, porypało pis-dzielców. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz