Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Wybory w powiecie świeckim. Jaka frekwencja? Będziemy mieli swojego posła?

Andrzej Pudrzyński
13 października, 14:54

Czy któryś z 10 kandydatów mieszkających w powiecie świeckim, dostanie się do Sejmu? O tym dowiemy się prawdopodobnie dopiero we wtorek. Znana jest już natomiast frekwencja do godz. 12.00.

Lokal wyborczy w Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

W powiecie świeckim uprawnionych do głosowania w wyborach parkamentarnych jest nieco ponad 74 719 osób, którzy wrzucą kartki do urn w 90 obwodach. Najwięcej uprawionych jest w gminie Świecie - 24 842, a najmniej w gminie Świekatowo – 2 845.

Nasz powiat znajduje się w okręgu 4, obejmującym z grubsza dawne województwo bydgoskie. Przypada na niego 12 mandatów poselskich.

Wśród kandydatów do Sejmu 10 jest mieszkańcami powiatu świeckiego: 3 z PSL, 2 z PiS, 1 z Lewicy, 2 z Konfederacji i 2 z Koalicji Obywatelskiej.  Wśród „naszych” nie ma kandydatów do Senatu.
REKLAMA

Do godz. 12.00 frekwencja w powiecie świeckim wyniosła blisko 16,3 proc. (w całym kraju nieco ponad 18 proc.). Największa była w gminie Jeżewo (18 proc.), a najniższa w gminie Dragacz (13 proc.). Przypominamy, że lokale wyborcze są otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

źródło tabeli: Państwowa Komisja Wyborcza
REKLAMA


Czytaj także

Komentarze (3)

Nowianie na wybory ale raz.

Odpowiedzi: 0

Podnieść dupska i głosować! ale już!!!

Odpowiedzi: 0

Komentarz usunięty ze względu na trwającą ciszę wyborczą. Prosimy opublikować go ponownie po godz. 21.00, wtedy chętnie odpowiemy. Redakcja.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz