Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Marek, Bogusz, Maciej

Wypadek czy zabójstwo w starej farze? Policja sprawdza, jak doszło do tragedii

Andrzej Pudrzyński
27 stycznia, 10:16

Sekcja zwłok wyjaśni, jakie były okoliczności i przyczyna śmierci mężczyzny na plebanii w starej farze w Świeciu.

Co zaszło w niedzielę na plebanii kościoła starofarnego w Świeciu?
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

W niedzielę 26 stycznia o godz. 11.00 policja dostała zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w jednym z pokoi. Denatem był 33-letni Ukrainiec.

- Trwają czynności wyjaśniające. Wstępnie wykluczyliśmy udział osób trzecich, ale pełną wiedzę na ten temat będziemy mieli po zapoznaniu się z wynikami sekcji zwłok. Nastąpi to jeszcze w tym tygodniu – wyjaśnia mł. asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Policję powiadomił mężczyzna z pokoju obok. Zaniepokoił się, bo nie słyszał rano odgłosów chodzenia i krzątaniny w pokoju kolegi.

Jak ustalił portal Extra Świecie, 33-latka znaleziono na podłodze z rozbitą głową. Poprzedniego wieczoru solidnie sobie popił, więc niewykluczone, że w nocy potknął się i uderzył głową w ostry kant mebla. Jeśli nie zginął od razu, to wkrótce potem. Pogotowie, które przyjechało na miejsce, nie miało już tu nic do roboty.

Czy sekcja zwłok potwierdzi tezę o wypadku? Będziemy o tym informować na bieżąco.
REKLAMA

Jak to się stało, że tyle osób, również z Ukrainy, mieszka na plebanii?

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa jest niewielka, a na utrzymaniu ma nie tylko duży, zabytkowy kościół, ale też okazały budynek plebanii. Aby podratować budżet, proboszcz wynajmuje pokoje na piętrze, zwłaszcza przyjezdnym robotnikom pracującym w okolicznych firmach.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (30)

Wnikliwe oko Janko Muzykanta wszystko widzi i notuje 

Odpowiedzi: 0

Trafione w sedno. Janko Muzykant modli sie pod figurą, a diabła ma za skórą.

Odpowiedzi: 0

Człowiek nie żyje a redaktor martwi się jak urząd skarbowy

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co ksadz na to. Wynajmuje pokoje hmm. Ciekawe za ile i czy odprowadza podatek.

Odpowiedzi: 2
Uczynki miłosierdzia względem ciała:
 • Głodnych nakarmić.
 • Spragnionych napoić.
 • Nagich przyodziać.
 • Podróżnych w dom przyjąć.
 • Więźniów pocieszać.
 • Chorych nawiedzać.
 • Umarłych pogrzebać.

;)

Odpowiedzi: 2

... i wzystko za co łaska oczywiście

Odpowiedzi: 2

Oczywiscie

Odpowiedzi: 0

Co łaska, ale dają 300 :) 

Odpowiedzi: 0

Szkoda tylko, że nic z tych rzeczy się nie zgadza xD Jedyne co się zgadza w kościele to:

- Okraść wszystkich do ostatniego grosza c;

Odpowiedzi: 0

To powinen wyjaśnić ojciec Mateusz :)

Odpowiedzi: 0

Popił i skoczył z parapetu czy z szafy, może też tańczył na stole.? Zeby rozbić głowę to trzeba nie lada siły, zwykły upadek w mieszkaniu nie zabije, bliskość mebli pozwoli tylko na osunięcie się i nabicia guza. . . W końcu przysłowie mówi że pijanemu sam Pan Bóg poduszkę podkłada.

Odpowiedzi: 1

No shit Sherlock 

Odpowiedzi: 0

ściągnijcie Ojca Mateusza ... On co tydzień takie śledztwa wyjaśnia

Odpowiedzi: 0

Komentarz nieprzemyślany,bo proboszcz tej parafii jest jednym z niewielu księży który udziela sakramentów wszystkim, którzy o nie poproszą i nie zdziera z ludzi pieniędzy. Z Czegoś parafia musi się utrzymać. Wynajmuje pokoje-i znowu ludzi boli. Podłość ludzka nie zna granic.

Odpowiedzi: 4

Zgadzam się z przedmówca.... to bardzo dobry i skromny człowiek.Takich księży to akurat ze świecą szukać!

Odpowiedzi: 0

Dokładnie, bardzo skromny i uczynny ksiądz.

Odpowiedzi: 0

Może i tak, ale kościół i księża sami sobie na to zapracowali i sami sobie wyrobili taką opinię, więc nie ma co do kogo mieć pretensje c; Ah... Głupota ludzka nie zna granic xD

Odpowiedzi: 0

Ksiądz po prostu SUPER - takich nam trzeba, nie rozumiem tylu kretyńskich komentarzy, taki skromny KAPŁAN - ale nic to, kto GO zna ten wie, że jest przykładnym zarówno Kapłanem jak i człowiekiem

Odpowiedzi: 0

na utrzymaniu ma kosciol i niemala plebanie a na cholere jednemu cz***owi taki duzy dom ludzie nie maja gdzie mieszkac a katabach moze sie gonic po pokojach pytanie czy za wynaajem pokoji odprowadza podatek tak jak inni ludze,jezeli brakuje mu pieniedzy na utrzymanie to godziny ktore spedza codziennie w kosciele pozwola mu na spokojne poletatu przy innej pracy np.przy oczyszczaniu miasta.Dziwie sie ze ludzie dzja pieniadze wybudowali to bez zgody mieszkancow bo tak chcieli i za pieniadze ludzi pytanie czy jak wyscie sie budowali to katabach wam cos dolozyl napewno nie wrecz odwrotnie przy kazdej nadazajacej okazji wyciagnol swe chciwe lapska po wasze pieniadze

Odpowiedzi: 1

Fatalnie Dany trafiłeś z tym komentarzem .Taki ksiądz jak ten w farze to wyjątek wśród tych rozpasanych księży. Jestem parafianką ks. Grajewskiego od kilku lat i jeszcze nigdy nie słyszałam, aby wyciągał jakieś pieniądze na cokolwiek, a bywam co niedzielę na mszy. Nie ma też żadnego cennika usług, stać cię to wrzucisz ile uważasz, nie stać, też nie ma problemu. Nikomu nie odmówi. Nawet samochodu nie używa, w sumie to nawet nie wiem czy to ma. Jest najlepszym pasterzem, jakiego można sobie wyobrazić, więc z łaski swojej zejdź z niego i może zajmij się nauką języka polskiego...

Odpowiedzi: 0

Racja jedyna porządna parafia z prawdziwym kapłanem. A ludziom żal sciska zwieracze.

Odpowiedzi: 0

Żeby wszyscy Księża byli tak uczynni i bezinteresowni (dla ograniczonych stereotypami jest to swego rodzaju  przeciwbość w/w chciwości) jak Proboszcz przedmiotowej parafii, to instytucja kościoła miałaby się lepiej niż w obecnie.

Odpowiedzi: 0

Czy wy piszecie te komentarze ze szpitala na Sądowej 18, bo jeżeli nie to czas najwyższy abyście się tam udali tylko tam jest dla was miejsce.

Odpowiedzi: 0

Jedyny który nie robił problemu a znam go jeszcze z katechez z liceum, oby reszta tych prosiakow była jak On to pewnie więcej osób by przestało wątpić w tą gejowsko pedofilska sekte

Odpowiedzi: 0

Dziecka nie chciał ochrzcić. O nic nie pytał i od razu odesłał do swojej parafii. Jednak to nie jest tak że nie robi problemów z sakramentami.

Odpowiedzi: 1

Moje dziecko otrzymało ten sakrament bez problemu,

ksiądz nie wyciągał pieniędzy, starczyło co łaska.

Odpowiedzi: 0

Jednak własnie tak jest, że ksiądz Kazimierz nie robi problemów z sakramentami, przyjąłby wszystkich. Zrozumcie, że czasem pewnie musi odmówić. Powód?  Księżom ze świeckich parafii może nie spodobać się fakt, że ksiądz Kazik "zabiera"  im parafian, nie wiemy przecież jak to wszystko funkcjonuje. 

Proboszcz fary to wspaniały kapłan, bardzo dobry człowiek, pięknie realizuje swoje powołanie.

Bardzo dobrze, że pomaga innym ludziom wynajmując im pokoje. 

Proponuję aby czasem spojrzeć w innym kierunku niż tylko pieniądz.

Odpowiedzi: 0

Ksiądz Proboszcz jest wspaniałym człowiekiem, przyjacielem innych, chętnie słucham jego mądrych kazań.

Oby więcel takich księży.

Odpowiedzi: 0

Kilka lat temu proboszcz pewnej parafii w Świeciu działał publicznie na niekorzyść ks.Grajewskiego,chyba z zazdrości,z tego co pamietam krążyła jakas petycja na rzecz poparcia ks.Kazimierza i na szczęście został w swojej parafii.To bardzo skromny,porządny czlowiek.

Odpowiedzi: 0

Kochamy naszego księdza Kazika, jest wspaniały !!!

Skromny, o wielkim sercu, taktowny i mądry.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz