Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Andrzej, Zbysław, Justyna

Zderzenie trzech aut koło Świecia. Wśród podróżnych były dzieci. Najmłodsze miało dwa miesiące [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
20 listopada, 19:39

Utrudnienia związane z budową, nieuwaga i oślepiające słońce to wyjątkowo niebezpieczna kombinacja. Przekonali się o tym kierowcy samochodów, które zderzyły się w Dworzysku (gmina Świecie).  

Auta zostały mocno uszkodzone. Na szczęście podróżujące nimi osoby nie odniosły większych obrażeń
Fot. OSP Gruczno

REKLAMA

Tymczasowe rozwiązania komunikacyjne związane z budową trasy ekspresowej S5 wymuszają na jadących drogą krajową nr 5 zachowanie szczególnej uwagi. Zwłaszcza, że regularnie drogę przecinają w poprzek ciężkie maszyny i samochody ciężarowe.

Tak właśnie było w piątek 20 listopada w Dworzysku. Około godz. 13.50 doszło tam do kolizji trzech aut osobowych. Stało się to w momencie, gdy ruchem kierowali drogowcy w związku z prowadzonymi pracami.
REKLAMA

Przez pewien czas ruch odbywał się wahadłowo / Fot. OSP Gruczno

REKLAMA
Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla vectry nie zauważył, że jadące przed nim kolejno dacia i bmw zahamowały. W wyniku zderzenia niegroźne rany odnieśli jadący trzema autami. Wśród sześciorga podróżnych było dwoje dzieci. Jedno miało zaledwie dwa miesiące, a drugie dwa lata.

Przypominamy, że w związku z postępami w budowie drogi ekspresowej S5 od 19 listopada obowiązuje zmiana w organizacji ruchu, polegająca na zamknięciu węzła Świecie Południe w Dworzysku.
REKLAMA

Krok ten umożliwi przebudowę łącznic węzła oraz budowę jezdni lewej drogi ekspresowej S5 w jego obrębie
– informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Węzeł Świecie Południe na głównej relacji trasy drogi krajowej nr 5 zostanie utrzymany, ale w miejscach łącznic zostaną zlokalizowane wjazdy na budowę.

Kierowcy jadący do Świecia od strony Bydgoszczy będą kierowani do węzła w Przechowie (Świecie Zachód). Na wskazanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Ze względu na częste włączanie się do ruchu pojazdów budowy, należy zachować szczególną ostrożność.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (6)

tego kierowce wsadzic do pierdla jak nie potrafi sie skupic na drodze mogl zabic. Dno nie facet

Odpowiedzi: 1

Chyba ty kmieciu.

Odpowiedzi: 0

O utrudnieniach na tym odcinku informował Wasz portal,a różne stacje radiowe w komunikatch drogowych systematycznie zwracają uwagę na remont S5 iograniczenia z nim związane. Za brak rozsądku i wyobraźni można zapłacić życiem-dotyczy to też kirujących ruchem drogowców.

Odpowiedzi: 1

Kierujący ruchem wykonują swoją pracę odpowiedzialnie kierowcy niestety czasami nie zwracaja uwagi na nich i na ograniczenia. Tu akurat winą było co innego. 

Odpowiedzi: 0

A co z dziećmi sa całe i żyją 

Odpowiedzi: 0

Obserwuję to na co dzień. Kierowcy nie przestrzegają przepisów na budowanym odcinku drogi. Niestety. To z pewnością nie będzie ostatnia koluzja

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz