Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Marek, Bogusz, Maciej

Znowu horror w Grucznie. Najpierw poniżał dzieci, a teraz pijany woził jedno z nich na skuterze

Andrzej Bartniak
20 stycznia, 18:56

W czwartek 16 stycznia konkubenta niesławnej matki z Gruczna zatrzymała policja za jazdę skuterem pod wpływem alkoholu. Przyjechał do sklepu wraz z jedną z córek swojej partnerki. Na tym nie koniec bulwersujących informacji.

W sylwestra policja interweniowała w mieszkaniu Hiacynty. Sąsiedzi zgłosili, że trwa tam libacja
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że po tym, jak media, opieka społeczna, policja i prokuratura wzięły rodzinę z Gruczna na celownik, w najbliższym czasie nie usłyszymy o żadnych nowych incydentach. Za tym, że zapanuje tam względny ład, mogło przemawiać też to, że kobieta ujawniła, iż jest w kolejnej ciąży. Poza tym na naszym portalu, który jako pierwszy nagłośnił sprawę, złożyła deklarację, że otrząsnęła się już z amoku i teraz będzie należycie zajmować się z dziećmi, które są dla niej bardzo ważne.

Hiacynta W. (imię zmienione) wychowuje czwórkę dzieci: dwóch chłopców w wieku 6 i 8 lat oraz dwie dziewczynki w wieku 10 i 11 lat. Piąta z rodzeństwa, najstarsza córka, którą wcześniej opiekowali się dziadkowie, nie mieszka z nią. Wyprowadziła się do internatu.
REKLAMA

Niestety, kobieta nie dotrzymała obietnicy. Dzieci nadal są zaniedbywane. Mają wszy, a matka nie robi nic, aby się ich pozbyć. Jednak pasożyty głowy to nic w porównaniu z innymi szokującymi zdarzeniami. Najpoważniejszy z nich miał miejsce w miniony czwartek.

Konkubent po medialnym zamieszaniu znowu pojawił się w Grucznie. Prawdopodobnie poczuł, że skoro „ataki” ustały, można wrócić do dawnego życia. Dość istotną jego częścią wydaje się być alkohol.

Jak ustalił portal Extra Świecie, w czwartek mężczyzna postanowił wybrać się na zakupy do sklepu we wsi. Ponieważ był w dobrym humorze, zabrał ze sobą 11-letnią córkę konkubiny. Podobno chciał kupić alkohol. Nie sprzedano mu go jednak. Zamiast tego zadzwoniono po policję. Funkcjonariusze zjawili się na tyle szybko, że mężczyzna nie zdążył nawet odjechać skuterem.
REKLAMA

- Rzeczywiście, 16 stycznia o godz. 19.50 takie zdarzenie miało miejsce przed jednym ze sklepów w Grucznie - potwierdza nasze informacje mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Zatrzymany do kontroli 34-latek miał 0,4 promila.

Na tym nie koniec. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jedna z dziewczynek ma złamany palec. Podobno jest to sprawką jej młodszego brata. Jak mówią nam osoby znające sytuację w rodzinie, dzieci, po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec ubiegłego roku stały się jeszcze bardziej zamknięte. Nie chcą nic mówić o tym, co dzieje się w domu, a fakty wskazują, że nie jest dobrze.
REKLAMA

Nadal nie udało się też psychologowi porozmawiać z dziećmi, pod adresem których miały padać odrażające uwagi.

- Pewnego dnia 11-letnia Patrycja wróciła głodna z basenu i zapytała czy dostanie coś do jedzenia - opowiada nam jeden ze świadków. - Wtedy konkubent Hiacynty odparł dziewczynce, że jak chce jeść, to ma mu najpierw wylizać ch…a.

Do tego, aby dzieci spotkały się z psychologiem, potrzebna jest zgoda ojców dzieci. Ci są jednak z prawem na bakier i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Prokuratura nie może ich namierzyć.

Jakby tego było mało, w sylwestra w mieszkaniu Hiacynty interweniowała policja. Sąsiedzi twierdzili, że trwa tam głośna libacja.

- Nie było żadnej libacji - stanowczo zaprzecza. - Byliśmy na imprezie u znajomych. Tam trochę wypiliśmy, ale nie za dużo. Do domu wróciliśmy około 2.00 w nocy. Gdy przyjechała policja, mój partner już spał, a ja miałam położyć się za chwilę. Tę historię o libacji zmyślili sąsiedzi, którzy się na nas zawzięli.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

 

 

Komentarze (50)

Szkoda ze nikt nie chce rozwiązać tego problemu, czy ma ktoś zginąć? 

Odpowiedzi: 1

Niestety musi się coś stać okropnego, wtedy się wezmą za tą pseudo rodzinę :(

Odpowiedzi: 0

Nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji jak tylko odwiedzić tego pana... I porozmawiać szczerze z nim....Są  chętni? Dołączy się ktoś? Czy lepiej stać z boku....

Odpowiedzi: 5

Są chętni do odsiedzenia ćwiary lub piętnastaka za łba z Gruczna ???????

Odpowiedzi: 0

Żarty żartami ale są odpowiednie instytucje żeby się tym zająć ! Żegnam qrwa mać .

Odpowiedzi: 0

Gdzie można się ugadac? Będę śledził ten komentarz jestem za!

Odpowiedzi: 0

Niema chętnych i nie będzie od tego jest OPS Sąd i Policja dasfidania 

Odpowiedzi: 0

Jestem chętna spotkanie w niedzielę po ostatnim nabożeństwie w Grucznie . Zabierzcie że sobą Laski i ciupagi .

Odpowiedzi: 0

Libacja trwa ału Libacja trwa ału Libacja jest ału,ału,ału ! Ich liebe alkohol !

Odpowiedzi: 0

tacy ludzie powinni trafić do więzienia.. nie wiem po co z tym zwelkać lub co najmniej na zamknięty psychiatryk. Tam już nic lepiej nie będzie. Patologia w najgłębszym znaczeniu tego słowa. Szkoda dzieci, bo są w wieku gdzie najwięcej chłonną, a mają od urodzenia patologie i brak perspektyw dzięki patologicznym rodziocom

Odpowiedzi: 0

dziwne, że nie ma odebranych praw rodzicielskich... zgroza

Odpowiedzi: 1

Następna super matka, szkoda dzieci :(

Odpowiedzi: 0

Aż w głowie się nie mieści, H. pochodzi z dobrego domu, znam ja od urodzenia. Jestem w szoku, no ale cóż jako 16 letnia dziewczyna urodziła pierwsze dziecko! Zabrać dzieci i TYLE!!!

Odpowiedzi: 2

Jak może pochodzić z dobrego domu... patologia dobrego domu ? Dziwne ... raczej patoli nie wynosi się z dobrego domu ...

Odpowiedzi: 0

Co do rodziny Honoraty to są normalni ludzie oprócz niej. Takie piekło urządzać swoim dziecią to jest nie do wybaczenie. Zabrać dzieci zabrać 500+ i bardzo szybko wszyscy usłyszymy o tym jak P. Honorata się zmieniła. 

Odpowiedzi: 0

Jak można interweniować w sylwestra? To jest śmieszne. A potem policjanci się dziwią że ich ludzie nie lubią. Każdy ma prawo się napić w ten wieczór. Sąsiadom nic do tego co robią dorośli ludzie

Odpowiedzi: 3

Ale jak mają na pieńku  z opieką,policją  itd to dobrze że ktoś na nich nasyła  i to nawet w sylwestra...bynajmniej odbiorą im te dzieci bo naprawdę szkoda ich....Ona się nie zmieni A on niech spada do siebie do Krakowa

Odpowiedzi: 0

Zacznijmy od tego ,że ta rodzina jest już znana tak ? Alkohol i libacje więc nie patrzy się czy Sylwester czy nie ... podejrzewam że dzwoniący na policję podali ich nazwisko i dlatego odrazu policja przyjechala

Odpowiedzi: 1

No właśnie 

Odpowiedzi: 0

Chopie, idiotka pisze ze jest w ciąży, chleje w sylwestra w dupie ma dzieci, a Ty się dziwisz? Policja powinna codziennie pukać do jej drzwi, do czasu, aż ktoś uratuje te dzieciaki. 

Odpowiedzi: 0

Zabrać 500 + Jak się baba nie ogarnęła to tylko będzie rodzić kolejne dzieciaki po alkoholu.Gdzie są służby, oby ta sprawa została załatwiona zanim w tym domu dojdzie do prawdziwej tragedii ! 

Odpowiedzi: 1

Nie tylko patologia dostaje 500+. Jak tak cie to boli to postaraj się o dzidziusia badź dobrą matką lub ojcem i przeznacz pieniądze na dalszą naukę dla dziecka albo na coś co sprawi mu radość. Żałosny zawistny naród 

Odpowiedzi: 1

Popieram komentarz...ludzie tylko widzą  to 500 + ....mam czwórkę dzieci ale miałam zanim było to 500 plus ,najmłodsze ma 8 lat i każdy zaraz dogaduje  o 500 się ma ...emerytura będzie itd ....Ale czy ja robiłam specjalnie dzieci bo wiedziałam że takie coś będzie??? ...ludzie  są  chorzy..zazdroszczą  teraz tylko 

Odpowiedzi: 1

Harowałam w firmie 40 lat, wychowałam 2 dzieci,  trzeba bylo dorobić gzuby to by mnie to powyżej tak nie wkurzlo

Odpowiedzi: 1

To sobie mogłaś dorobić i  teraz nie becz

Odpowiedzi: 2

Dokładnie 

Odpowiedzi: 0

Przecież ciemna masa nie o to chodzi

Odpowiedzi: 0

Nie będę adwokatem diabła, ale teraz trwa nagonka... W Sylwestra było głośno! Ojej! Pewnie pozostali mieszkańcy tego budynku smacznie spali... I od początku zastanawia mnie tekst, że najstarsza córka się wprowadziła... jest niepełnoletnia, kształci się w odległym mieście i dlatego mieszka w internacie... A brzmi to tak, jakby sama zdecydowała, gdzie będzie mieszkać... 

Odpowiedzi: 1

Zgadza się... Jest nagonka. Co by nie zrobili będzie źle. Kurde a ja spałem w sylwestra...

Odpowiedzi: 0

Zastanawia mnie to ile wynosi kara za kłamanie w tv i w internecie. 

Odpowiedzi: 2

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz