Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Elżbieta, Krzysztof
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  25°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  25°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  24°C / 15°C

Zrobimy zakupy w niedzielę. Biedronka na dworcu nie zostanie zamknięta w listopadzie

Andrzej Pudrzyński
19 listopada, 14:04

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców, którzy lubią robić zakupy w niedziele, także te wolne od handlu. Biedronka na dworcu PKS w Świeciu nie zostanie zamknięta w tym roku.

Biedronka na dworcu jest jedynym marketem w okolicy otwartym we wszystkie niedziele
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Kiedy pod koniec września otwierano nowo pobudowany market sieci Biedronka przy ul. Armii Krajowej, wszystko wskazywało na to, że dni, a właściwie tygodnie pobliskiego sklepu na dworcu są już policzone. Miał funkcjonować do drugiej połowy listopada.

Głównym powodem likwidacji marketu w budynku należącym do PKS miała być sprzedaż terenu prywatnemu deweloperowi. Firma z Wielkopolski zamierza zmodernizować budynek, który w dalszym ciągu ma pełnić funkcję handlową. Na razie nie wiadomo, jakie sklepy się tam ulokują. Inwestor przewiduje ponadto budowę drugiego pawilonu w miejscu peronów.

Plany co do fragmentu tego terenu ma także PKS, który zamierza postawić nowe miejsce obsługi podróżnych. Powstanie ono w „klinie” ciągnącym się od budynku dworca w kierunku miasta. Będzie tam niewielka poczekalnia, toaleta i kasa.
REKLAMA

Jeszcze w lutym wszystko wydawało się przesądzone.

- Mogę potwierdzić, że w tym roku zostanie sfinalizowana umowa sprzedaży – mówił wtedy Piotr Frąszczak, kierownik działu infrastruktury w PKS Bydgoszcz. - Rozmowy z potencjalnymi partnerami weszły już w ostatnią fazę. Jest kilku chętnych. Wybierzemy z nich jednego. Zgodnie z planami, o których nie mogę zbyt wiele powiedzieć, modernizacja rozpocznie się w 2020 r.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na horyzoncie pojawił się drugi inwestor, tym razem z Torunia, który podobno oferuje więcej. PKS ma teraz dylemat, kogo wybrać.

Wygląda na to, że spółka Jeronimo Martins doszła do wniosku, że istnienie dwóch Biedronek tak blisko siebie – na dworcu i przy ul. Armii Krajowej -  jest opłacalne i warto utrzymać tą pierwszą.
REKLAMA
Argumentem nie do przebicia jest fakt, że może ona być czynna w niedziele, także te, kiedy obowiązuje zakaz handlu. Powód? Przepisy robią wyjątek dla punktów handlowych zlokalizowanych na dworcach, a za taki – mimo niedociągnięć – uznano obiekt PKS.

Biedronka urządziła nawet małą poczekalnię i toaletę, byle jak najbardziej przypominać „dworzec”. Od przyszłego roku zakaz handlu obejmie wszystkie niedziele, więc posiadanie takiej „wyspy wolnego handlu”, jedynej w okolicy, to prawdziwa żyła złota.
REKLAMA

Z naszych informacji wynika, że Biedronka na dworcu PKS będzie otwarta przynajmniej do końca 2020 r. Wiele więc wskazuje na to, że firma, oprócz PKS-u, dogadała się w sprawie dzierżawy także z potencjalnym inwestorem z Wielkopolski, który zamierza modernizować budynek.

Chyba, że jego ofertę przebije konkurent z Torunia. Ale raczej mało prawdopodobne, aby chciał on „zażynać” tak dużego klienta, jak sklep Biedronki. W dodatku otwarty siedem dni w tygodniu.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

I bardzo dobrze -pisiory też latają po zakupy w niedziele aż siękurzy za nimi.

Odpowiedzi: 2

A teraz sie obudz..Bo sie posrales..

Odpowiedzi: 0

Pisior ci już nie staje

Odpowiedzi: 0

Zakaz handlu w niedzielę doprowadził tylko do tego że mali sklepikarze bankructwa a najwięksi zyskują bo w tygodniu przyciągają promocjami. W dodatku przez zapasy robione w sobotę dużo jedzenia się marnuje. Emerytom  ten wolny dzień pasuje ludziom pracującym w soboty i młodym już mniej.

Odpowiedzi: 0

Dziś rano Biedronka znowu jest  nieczynna 

Odpowiedzi: 1

W 1 środę miesiąca (nie wiem czy zawsze wypadają w przed ostatnim tygodniu) biedra ma być zamknięta 

Odpowiedzi: 0

PKS i Biedronka, to obraz nędzy i komuny. Fatalny wizerunek miasta.

Odpowiedzi: 0

1 krok - zakaz handlu w niedzielę  2 krok - alkohol od godz. 13 - tej  3 krok system kartkowy. Fujara górą! Nasi wracają do gry!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz