Działacze społeczni z gmin Osie i Drzycim wyróżnieni przez marszałka województwa

Dwoje społeczników z powiatu świeckiego zostało laureatami nagród marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczystość odbyła się w czwartek w toruńskich Jordankach.

1134

Nagrody marszałka województwa Piotra Całbeckiego przyznano za działalność w 2022 r. w różnych kategoriach.

Wyróżnienia przyznano osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za zaangażowanie m.in. w dziedzinie kultury, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, rolnictwa, gospodarki, nauki, sportu, edukacji i działalności społecznej.

W tej ostatniej kategorii doceniono działania dwóch osób z powiatu świeckiego.

Elżbieta Chróścińska, sołtys wsi Sierosław w gminie Drzycim, zastępca prezesa Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Wsi Sierosław Razem Lepiej, otrzymała wyróżnienie za działanie na rzecz lokalnej społeczności i dbanie o prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury publicznej.

Wojciech Kater (po prawej) i Michał Grabski, wójt gminy Osie na uroczystości / Fot. Mikołaj Kuras / KPUM

Wojciech Kater, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Osiu został wyróżniony przez marszałka za działania na rzecz repatriacji Polaków z Kazachstanu i pomoc w zaklimatyzowaniu się w nowej społeczności.

Uroczystą galę zorganizowano w czwartek wieczorem w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Więcej o wyróżnionych społecznikach z powiatu świeckiego wkrótce w Extra Świecie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors