Przed nami ósma edycja Biegu Rycerskiego. Jest już wzór medalu

To jedna z ważniejszych imprez w sportowym kalendarzu Świecia. Przynajmniej dla biegaczy. Zapisy już trwają. Jak zawsze, liczba miejsc jest ograniczona. Warto się pospieszyć także dlatego, że od kwietnia wzrośnie cena pakietu startowego.
Bieg Rycerski to już w Świeciu tradycja/ Fot. Andrzej Bartniak

Impreza, zaplanowana na 11 maja, będzie już ósmą edycją tego wydarzenia gromadzącego biegaczy z całego regionu.

Odbywający się w Świeciu Bieg Rycerski od początku cieszy się dobrą opinią, co ma związek z licznymi staraniami o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guziki.

Jak zawsze, zawodnicy spotykają się przy zamku krzyżackim. Zapisy już trwają pod tym linkiem.

- Lepiej nie odkładać tego na ostatni moment, bo do końca marca wpisowe wynosi 60 zł, a od kwietnia wzrasta do 70 zł - informuje Michał Gronowski, organizator Biegu Rycerskiego. - Poza tym liczba miejsc jest ograniczona do 400.  

Na co idą pieniądze z wpisowego? Oprócz pakietów startowych i wyjątkowego medalu, którego projekt regularnie się zmienia, zawodnicy mogą liczyć na pyszne pierogi, drożdżówkę i wodę.

Trasa liczy 10 km.

- Najpierw prowadzi w kierunku Głogówka, po nawrocie wracamy w kierunku zamku, następnie skręcamy w prawo na Żurawią Kępę, tu również jest nawrót i dalej do zamku - wyjaśnia Michał Gronowski.

Jedną z zaplanowanych w tym roku atrakcji będą pokazy rycerskie oraz pasowanie na rycerza i damę dworu.

Zobacz projekt medalu tegorocznej edycji.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Medal to każdy uczestnik dostaje ?

Tak każdy uczestnik który ukończy bieg

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors