Na koncert, który odbędzie się 12 lipca na Dużym Rynku w Świeciu zapraszają Centrum Kultury w Świeciu, Gmina Świecie oraz Chełmiński Dom Kultury.
Od godziny 17.00 na scenie, w ramach "Kociewskiego lata z folklorem”, będą się prezentować artyści z Polski i zagranicy.
Kto wystąpi?
Zespołu Tańca Ludowego „Druzhba”, Równe (Ukraina)
Zespół powstał w 1979 roku w Pałacu Dzieci i Młodzieży miasta Równe jako ośrodek edukacji choreograficznej i kształcenia uczniów. W 1993 roku na tej bazie powstała Szkoła Tańca Ludowego, w której dzieci zdobywają wiedzę z zakresu tańca klasycznego i ludowego oraz kształtują warsztat techniczny. Nabyte umiejętności i zdolności uczniów Zespołu wykorzystywane są w repertuarze regionów: Polesia, Wołynia, centralnej i zachodniej Ukrainy, a także tańców narodów świata. Zespół otrzymał certyfikaty – „Najlepsza grupa w mieście” oraz „Duma miasta”. Jest wielokrotnym laureatem nagród na międzynarodowych i ukraińskich festiwalach. Grupa występowała w Polsce, Rosji, Białorusi, Bułgarii, Serbii, Słowacji, Niemczech, Rumunii, Bośni i Hercegowinie oraz Grecji.
Zespół folklorystyczny „Raíces” Tec de Monterrey, Monterrey (Meksyk)
W przekładzie polskim zespół folklorystyczny „Korzenie”, to wspaniała wizytówka Wydziału Sztuki i Kultury Tecnológico de Monterrey na kampusie Monterrey.
Pod kierownictwem Eloísy Hernández Gutiérrez Raíces, zespół prezentuje ogromne dziedzictwo kulturowe wywodzące się z popularnych meksykańskich tradycji, starając się, wzmacniać dumę ze swojego pochodzenia, zagłębiać korzenie swojej tradycji kulturowej i dzielić się tym wszystkim z publicznością. Podczas występów prezentuje pokaz w stylu meksykańskim z akcentami nowoczesności
Raíces Tec de Monterrey do tej pory zaprezentowało 27 różnych programów, koncertując w całym Meksyku, a także w krajach.
Bragi Dance
„Bragi Culture and Arts Sports Club” to stowarzyszenie działające przy Anatolian Folkfor Foundation. Grupa została założona w 2002 roku i od grudnia 2021 roku kontynuuje swoją działalność jako „Bragi Dance”. Zespół liczy 120 tancerzy. Występuje na krajowych i międzynarodowych pokazach i festiwalach. Ich repertuar obejmuje wiele tańców z różnych regionów Turcji. Realizują pokazy taneczne w największych miastach Turcji, zwłaszcza w Stambule. Brali udział w międzynarodowych festiwalach na Cyprze, w Gruzji oraz w naszym kraju.
Zespół Pieśni i Tańca Kociewianki
Tworzą go kobiety w różnym wieku, które należą do Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich w Jeżewie. Założycielem, kierownikiem, instruktorem i choreografem jest Jolanta Robert, która swoja pasją zaraziła wiele kobiet.
Zespół Kociewianki to zespół amatorski, ale nietuzinkowy, który w swoim repertuarze ma nie tylko kociewskie i ludowe utwory, ale również wykonuje układy do współczesnej muzyki, przemycając cechy kultury ludowej istniejącej w swoim regionie. Pragną w ten sposób przyciągnąć nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim młodzież i dzieci, bo to właśnie z pokolenia na pokolenie przekazuje się wiedzę, gwarę , kulturę i tradycje.
Mariusz Kalaga
Piosenkarz , wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły”. Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu "Cordis Christi", grającego muzykę o tematyce religijnej.
W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach: "Buda Folk" i "Unisono".
Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. „Wakacyjna Trasa Dwójki” TVP 2, „Festiwal Weselnych Przebojów” w TV POLSAT, w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” - Zbigniewa Górnego oraz w autorskim programie „Przebojowe Smaki” i „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.
Gra znane przeboje i standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, kolędy i pastorałki , a także szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd” , „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy” , „Już zamknąłem serca drzwi” , „Nie więdnij mój kwiatku” , „Gdy się napełni szkło” , „Teraz jesteś tylko moja” , „Rosa Amarilla” , „Róża czerwona”, „Nasz mały letni romans”.
Ten Kalaga do bani. Dlaczego nie ma w ogóle Tobiasza na żadnej imprezie? Liczyłem, że wejdzie na scenę festiwalu orkiestr dętych i zrobi fanom niespodziankę, a tu nic. Może teraz uda się go poprosić o krótki recital? To nasz najlepszy artysta.
Brawo panie burmistrzu
Dzielna armia żuleńsjiego walczy na festiwalu w świeciu, na euro24 lub za nasze chleje piwo, a pani zeleńska kupiła sobie Bugatti za 4 miliony euro też za kasę głupich polaczków
Brawo,brawo panie burmistrzu
Super
To piosenkarz na poziomie i to będzie widowisko.super.
Disco polo z Zenkiem by zaprosili.i było ok