Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających. Pisaliśmy o tym niedawno w nawiązaniu do zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Dziś hiszpańska Grupa Saica, która zamierza przejąć polskie zakłady spółki, przesłała informację w tej sprawie.
Grupa Schumacher Packaging to jedna z największych w Europie firm rodzinnych zajmujących się produkcją niestandardowych opakowań z tektury falistej i litej. Jest uznawana za lidera branży w obszarze innowacji i technologii. Jest także pionierem wysokowydajnego druku cyfrowego na tekturze falistej. Na przestrzeni lat Grupa Schumacher odnotowała dynamiczny rozwój międzynarodowy. Aktualnie ma 26 oddziałów w Niemczech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Holandii.
Zdolności produkcyjne Schumacher Packaging wynoszą 440 tys. ton papieru oraz 535 milionów metrów kwadratowych opakowań z tektury falistej. Firma zatrudnia w Polsce 1540 osób. W 2023 roku obroty polskich oddziałów wyniosły 327 mln euro (skumulowana wartość sprzedaży).
- Cieszymy się, że zawarliśmy umowę z firmą Saica – to dobra informacja zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów - komentuje Björn Schumacher, CEO, Schumacher Packaging. - Bliskość kulturowa łącząca obie nasze rodzinne firmy umożliwi szybką integrację. Produkty i usługi obu firm uzupełniają się w Polsce. Saica wypełnia lukę w swoim i tak już rozległym zasięgu geograficznym, rozszerzając działalność na szóstą, co do wielkości gospodarkę w Europie.
Jak dodaje Björn Schumacher, to ważny krok dla Schumacher Packaging.
- Pozwoli to kontynuować drogę sukcesów i długoterminowy rozwój firmy. Wydzielenie polskiej spółki zależnej nie spowoduje żadnych komplikacji dla reszty Grupy Schumacher Packaging, gdyż podmiot będący przedmiotem umowy działa niemal niezależnie od naszej firmy w innych krajach, posiadając własne kierownictwo - zaznacza Björn Schumacher.
Porozumienie z Schumacher Packaging wpisuje się w rozwój Grupy Saica określony w strategicznym planie „Saica 2025”.
- To bardzo ważny kamień milowy dla Grupy Saica - komentuje Susana Alejandro, prezes Saica Group. - Porozumienie stanowi istotny krok w rozwoju naszej infrastruktury i usług w Europie Wschodniej. Z radością powitamy pracowników Schumachera w Polsce i wspólnie z nimi będziemy dalej rozwijać naszą kulturę i wartości, których ważnym elementem jest dbałość o ludzi, naszą przyszłość i akceptacja stojących przed nami wyzwań.
Grupa Saica weszła na polski rynek w 2011 roku poprzez spółkę joint venture z Grupą Thimm – przejmując zlokalizowaną w Tychach fabrykę opakowań z tektury falistej o nazwie TOP THIMM (nabywając 49 proc. jej udziałów). Z kolei w 2022 roku Grupa Saica dokonała akwizycji 76 proc. udziałów w Fox Recykling, spółce zajmującej się gospodarką odpadami z siedzibą w Gdyni.
Materiał prasowy Grupy Saica.
Super to dobra wiadomość 🙂
Mam nadzieję że nowi właściciele zrobią porządek w biurowcu to jest przesada stanowiska są takie tworzone że koń aż się śmieje, za chwilę sami dyrektorzy będą robić osoby którzy planują robotę masakra totalna wszyscy na produkcję powinni trafić od planistow po spedycję by się w końcu nauczyli planować
Brać się za kolesioskie stanowiska dobrze, że podobno mają być tam czystki
Dziwne stanowiska tworzą wszędzie pociesz się
Powodzenia koledzy pracownicy 😉Daje wam ok pół roku pracy w tej fabryce.Korporacje tak mają.Potem zwalniają wszystkich bo likwidacja mniejszych zakładów
Najlepsze jest to, że pracownicy dowiadują się o wszystkim z gazet, albo drogą pantoflową. Ani zarząd, ani sam właściciel, nigdy nie przekazał żadnej informacji dotyczącej sprzedaży zakładu pracownikom. To bardzo słabe jak na taką firmę. Uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe wobec pracowników. No ale “najważniejsi są ludzie”. Dobrze, że chociaż nowy inwestor pochwalił się zakupem.
Zrobić z wszystkimi pożadek kolesiostwo.Chciałem awansować i nic tylko koledzu
Dobra rada…kto dobry fachowiec niech szuka pracy
Wiadomo, nowe rozdanie to nowe porządki. Najbardziej boją się kierownicy bo jak przyjdzie nowy właściciel to będzie chciał mieć na stanowiskach wykształconych ludzi a nie mechanika, elektryka, kucharza czy krawcową. Oby w końcu było lepiej!
Kierownicy i padawany w koszulach już pełne majty.. kredyt na dom i samochód aby sztucznie standard życia przed sąsiadami sobie podnieść jest zagrożony
Kierownicy brygadzisci i wszelcy namaszczeni bez szkoły maja mokre majtusie teraz bo w biurach jest o polowe za duzo ludzi do brania kasy za nic.
I bardzo dobrze. W Myszkowie stanowisk kierowniczych i brygadzistów jednoosobowych jest zbyt dużo i do tego ludzie bez podstaw do kierowania ludźmi są na tych stanowiskach.
A przyjmują w Polednie do pracy? . Ile można zarobić bez znajomości? Bo takowych nie posiadam .
Firma rodzinna. Najważniejszy w niej jest człowiek. Dobre zarobki. Polecam.
Hiszpanie nie mają dostępu do monitoringu i nie piszą po polsku. Głupoty piszecie po pijaku. Co palicie na palarniach w godzinach pracy?. 😉 Na Świecie24 mało piszecie. Jak piszecie, to piszcie coś mądrego. lub śmiesznego.
Gazeta Pomorska nie zrobiła art. na ten temat. Nie dała szansy na pisanie głupot
Popieram Pana komentarz. Pozdrawiam.
Ble, ble
Lewicowa ideologia pociągnęła ten zakład na dno.