Po zastoju, spowodowanym przedłużającą się budową tzw. barokawiarni, w ośrodku nad jeziorem Deczno robota wre.
Trwają prace wykończeniowe w budynku z tarasem, w którym będą znajdowały się bar szybkiej obsługi, kawiarnia, sala restauracyjna i kuchnia. Wkrótce zacznie się wyposażanie i meblowanie. W sąsiedztwie budynku posadzono drzewka. Koło schodów prowadzących na piętro zrobi się zielono po wysianiu trawy.
Jak informuje gmina, oficjalne otwarcie budynku nastąpi w pierwszej połowie czerwca.
Wkrótce potem, 19 czerwca, rozpocznie się sezon kąpielowy, który potrwa do 31 sierpnia. Na mieszkańców czeka już plaża ze świeżo nawiezionym piaskiem.
Latem do ośrodka ma być dostarczonych pięć 35-metrowych domków letniskowych z tarasami, które staną na terenie obecnego pola namiotowego. Każdy z nich będzie miał łazienkę, aneks kuchenny, antresolę i klimatyzatory z funkcją ogrzewania, co pozwoli korzystać z nich również poza sezonem letnim. Przygotowano już teren pod ich ustawienie.
Zmienia się też Yacht Club Morski Columbus, który zyskał nową wiatę magazynową, i sanitariaty. Niebawem zostanie ukończony także pomost.
Po zakończeniu tegorocznego sezonu przyjdzie pora na przebudowę budynku recepcji, w którym będą mieściły się pokoje noclegowe oraz sanitariaty z zapleczem gospodarczym i magazynem. Gmina chce też zbudować w ośrodku saunę.
Przypomnijmy, ze gmina uruchomiła 1 maja komunikację miejską do Deczna i na zamek. Linia sezonowa będzie czynna do 30 września. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.
Zobacz poniżej zdjęcia.
- Artykuł partnera: Eurowizja 2025: Najważniejsze informacje i przewidywania na konkurs
No i super dobrze to zaczyna wyglądać.
Brać się tylko za patologie co pali i pije piwo na ręczniku. Wypraszać od razu z kompieliska.
Dajmy przykład, że u nas jednak większość normalna w regionie, a nie promowanie gorszego sortu z papierosem co śmierdzi na 4m kwadratowe.
Straż miejska powinna siedzieć obok ratowników w mundurze i lornetka wyłapywać kto pali ! Stop trującemu dymowi papierosowemu ! Precz z ludźmi ze słabą psychika i nałogami
Nie powiem, fajnie. zaczyna mi się podobać. Oby tak dalej. Dobry pomysł z tą zielenią.
Fajnie z nasadzeniem drzew faktycznie dobry pomysł
Jedna prośba do gospodarzy terenu żeby zielsko usunąć z kąpielisk bo teren może być piękny a takie zielsko wszystko popsuje.
To wszystko zaraz uschnie od słońca , szkoda pieniędzy
Pytanie na jakim etapie jest rozliczenie tamtej firmy poprzedniej!!!!! ???????
Zły termin na sadzenie drzew i sianie trawy. Przy panującej suszy trudno będzie o przetrwanie roślin. Patrząc ile milionów wydano na to tzw. przez mieszkańców mauzoleum to nie ma czym się zachwycać.
Ty drzewom posadzonym w piasku daje najwyżej dwa miesiące, ale co tam wymieni się potem na nowe byle na otwarciu dobrze wyglądało żeby sobie nasi włodarze mogli zrobić ładne zdjęcie na fejsika i cieszyć się kolejnym sukcesem
Jako główny ornitolog Manhattanu pytanie zasadnicze czemu wpuszczane są na to kompoelisko psiory i srają gdzie ludzie odpoczywają. Nie każdy chce się kąpać w sierści psiorów. Karać wysokimi mandatami tych nieszczęśliwych ludzi których kocha tylko pies za żarcie.
tam nigdy nie było piasku, tam piasek to był zwożony tylko na sam wierzch gleby. Jezioro jest otoczone lasem. Więc naprawdę wystarczy woda i słońce żeby przeżyły. Byle to były polskie drzewa i krzewy, a nie niemieckie jak u doktora Rafała z Warszawy. „bo w Polsce tak nie ma” to trzeba było zrobić panie doktorze Rafale. Poza tym aż strach byłoby zobaczyć faktury za te tereny zielone. Miejska rośliność zawsze jest tak kosmicznie droga w porównaniu do prywatnych „inwestycji”
Dobrze, że nie jeżdżę z rodziną nad tą sadzawkę tyle kasy poszło na ten bunkier ,a itak to nic nie wnosi to do terenu ośrodka najgorsi są ratownicy tzw.lanserzy parodia i jeszcze tyle kasy za wstęp .Inne jeziora są o niebo lepsze na przykład Stelchno płacisz za auto ,i masz czystą wodę .
1. Palacze – pozbyć się ich
2. Opłata za wysoka jeśli chodzi o wstęp – wstyd.
3. Jakaś muzyczka w tle powinna w sezonie lecieć zawsze
4. Oczyścić z glonów dalej niż 1m głębokości bo przypominam, że po lewej stronie od ratowników przy pierwszych bojach zaczynało się bagno i osoba dorosła po tym musiała chodzić.
5. 1 osoba w barze która kasuje to zdecydowanie za mało! Szczególnie w weekendy.
6. Palacze/palacze/palacze brać się głównie za te osoby – sam smród się niesie po plaży, a najbardziej cierpią ludzie z dziećmi. Chcesz jarać to precz do strefy dla palących
w czwartek otwarcie nowej silowni w swieciu wiecie moze czy tam gangsterka swiecka sie odwazy pojsc zaoferowac ochrone?
Zachar garnitur prasujesz na otwarcie? Kto jak kto ale chyba Ty wstęgę przetniesz
Bunkier ładny tylko woda że strach wejść