W połowie czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchamia nowe połączenia nie tylko do Kołobrzegu i na Hel, ale też do Bydgoszczy, Grudziądza, Chełmży (powiat toruński), Skępego (powiat lipnowski) i Tlenia (powiat świecki).
Dodatkowe pociągi przejadą do końca roku pół miliona kilometrów, koszt uruchomienia nowych regionalnych kursów to 12,5 mln zł.
- Najbardziej atrakcyjne będą kursy wakacyjne. W Bory Tucholskie pojedziemy pociągiem „Borsuk”, na Hel „Latarnikiem”, a do Kołobrzegu – po roku przerwy – „Rybitwą” - mówi Aneta Jędrzejewska, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
Po kilkuletniej przerwie, 19 czerwca ze stacji Bydgoszcz Główna wyjedzie sezonowy bezpośredni codzienny pociąg na Hel, zatrzymujący się w popularnych kurortach na Półwyspie Helskim oraz na stacjach kolejowych Trójmiasta.
Z połączenia skorzystają też mieszkańcy Grudziądza, których na przesiadkę do tego połączenia w Laskowicach Pomorskich dowiezie dodatkowy pociąg.
Rozkład jazdy pociągu „Latarnik”
Nowością letniego rozkładu jazdy jest również pociąg „Borsuk”, który od 28 czerwca codziennie przez Bory Tucholskie i Wdecki Park Krajobrazowy będzie kursować z Torunia do Czerska (województwo pomorskie), zatrzymując się między innymi na stacjach w Tleniu i Osiu.
Rozkład jazdy pociągu „Borsuk”
Również od 28 czerwca do rozkładu jazdy wróci wakacyjny weekendowy bezpośredni pociąg „Rybitwa” z Torunia do Kołobrzegu.
Uzupełnieniem oferty sezonowej jest nowy bezpośredni pociąg na Zachodnie Wybrzeże.
Od 16 czerwca w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będzie jeździć na trasie Bydgoszcz – Kołobrzeg.
Pozostałe połączenia (od 15 czerwca):
- 2 pary pociągów na trasie Toruń – Skępe (w dni robocze),
- 1 para pociągów z Torunia do Lipna (w dni robocze),
- dodatkowa para pociągów na linii Toruń – Skępe (od 1 września),
- wydłużenie kursu pociągu relacji Toruń – Chełmża do Grudziądza,
- 2 pociągi z Grudziądza do Torunia (w dni robocze),
- weekendowy pociąg z Bydgoszczy przez Chełmżę i Unisław do Torunia,
- codzienny pociąg z Grudziądza do Laskowic Pomorskich,
- weekendowy pociąg z Laskowic Pomorskich do Bydgoszczy,
- wieczorny pociąg Bydgoszcz – Grudziądz (w wakacje od poniedziałku do piątku),
- codzienny kurs Laskowice Pomorskie – Grudziądz (od 1 września),
- weekendowy kurs z Tucholi do Bydgoszczy,
- pociąg Tuchola – Bydgoszcz (w dni robocze).
Sprawdź pozostałe rozkłady jazdy:
Rozkład jazdy Toruń – Sierpc
Rozkład jazdy Toruń – Grudziądz
Rozkład jazdy Chełmża – Bydgoszcz
Rozkład jazdy Bydgoszcz – Czersk
Rozkład jazdy Bydgoszcz – Chojnice
Rozkład jazdy Brodnica – Bydgoszcz
A Laskowice Tuchola to już na stałe zostały zamknięte
Szlak Laskowice – Tuchola wypadałoby przywrócić do życia.
Ale normalnie można w laskowicach wsiąść do intercity i jechać do Gdańska xd żadna sensacja